Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Voľba najmenšieho zla

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

Téma: Voľba najmenšieho zla

QSA 1200 (6500) alebo Behringer EP 1500 (9000)?

QSA je používané, Behringer je hraný 3x, ešte rok a pol v záruke.
Predávajúcim je môj kamarát, takže mu verím...
S obomi je spokojný, videl a počul som to hrať bez problémov celú noc.

U mňa to bude používané pre 2* Kappa 15LF, určite nie na plné kotle, nakoľko už teraz sa všetci ktorí bývajú poblíž sťažujú na basy... smile
Momentálne to všetko ženiem z 2*200/8 (basy kappy a stredovysky delty 12 + selenium) a bedne sú zapojené na 16 ohm. Je to fest ekonomické riešenie, no inak sa ohľadom na VŠ študenta a každosobotnej disko v menšom bare nedá... No na to všetko to hrá pekne. Fakt.

Tak čo mi poradíte?

Web

Re: Voľba najmenšieho zla

Oboje je hromada hoven. To QSA ale rozhodně ne, to už je menší zlo ten Behringer. Kromě toho je to QSA příšerně předražené. Do čtyř tisíc a to bych se ještě hodně rozmýšlel.

Web

Re: Voľba najmenšieho zla

a neni lepsi zkusit to DPA 880 z  odklepnuto co je v topicu odkazy z aukci? vykonove zhruba stejne a zvukove rekl bych soude dle zvuku DPA440 uuuuuplne jinde

(upravil DeadMAN 18. 11. 2007 20:16)

Re: Voľba najmenšieho zla

Ešte je na výber staré BV Audio 1000 (škoda ale je, že ventilátor má zospodu a také čudné trafo... ) Za 6000 Sk
Plusom je, že čo si vyberiem, môžem vyskúšať a až potom platiť. To BV som mal kedy si ja... 2 x som ho dodrbkal, tak išlo jemu, daľšiemu človeku a zas jemu a môžem ho mať teraz ja. Hovoril, že BV je horšie na basy ako EP... (posluchovo - zvukovo) No neviem...

Web

(upravil ondra Ch 18. 11. 2007 20:25)

Re: Voľba najmenšieho zla

BV PA1000BM je velmi slušný zes, jde o to v jakém je stavu, jestli se v něm nešťoural vůl, já ho mám a spokojenost...
Proti QSA a Uliho stroji jako med smile

Kamaréde to čudné trafo, to je věc!!!!! smile

Web

(upravil DeadMAN 19. 11. 2007 10:19)

Re: Voľba najmenšieho zla

Neviem to trafo moc popísať... Nemalo plechy (nemyslim toroid smile ) ale vodiče boli namotané do štvorca a na dvoch stranách bol okolo nich omotaný papier (papier asi nie, ale neviem co to bolo...)

Prikladam náčrt

http://img101.imageshack.us/img101/1802/81787006mj7.png

Nikto sa v ňom nehrabal, iba nešla jedna strana ochrán (ostalo relé otvorené) ešte keď som ho mal ja. SS na výstupe nebolo, potom som ho posunul ďalej a vraj tam bol len vyschnutý kondenzátor.

Web

Re: Voľba najmenšieho zla

"čudné trafo":-)
Ten papier je trafoplech, s papierom to možno dokážu v Číne.

Re: Voľba najmenšieho zla

To trafo je asi inspirováno trafama, které začal kdysi dělat BEZ-Danubius pro svářečky, nebo se pletu ? Dost zajímavé řešení, známý to přepočítával a vycházelo mu, že to má pro jistý rozsah výkonů velmi příznivé parametry - hmotnost, chladící plochu, zastavěný rozměr atd.

Web

Re: Voľba najmenšieho zla

Sendy
Ano, vyrábal mi to človek, ktorý bol konštruktérom v BEZ, to trafo je jeho patent.

Re: Voľba najmenšieho zla

Hezký trafo!

Web

(upravil DeadMAN 19. 11. 2007 18:54)

Re: Voľba najmenšieho zla

Tak čo mi poradíte? Zobrať to BV a zastaviť sa niekedy v Trnave u pána Buntu? Alebo mi prezradí na čo si mám dať pozor, a zobrať ten zosilňovač za 6000? Inak, už raz bol v Trnave na oprave. Keď som svojou blbosťou pri doťahovaní usm. mnostíka urval ten odpor, ktorý bol pri ňom v strede a dotkol sa jednej nožičky usmerňovača. Oprava ma stála cca 1000 Sk...

A ešte, ako je to s použitím BV na basy? Týpek hovoril, že to nieje nič moc oproti zosilňovačom spomínaným na začiatku topicu. Že Behringer je najlepší...

Inak to trafo je pre udávaný výkon pomerne malé, čo si spomínam...

BV: "čudné trafo" preto, lebo som v živote také nevidel... smile

Web

Re: Voľba najmenšieho zla

Vem si to BVčko a nemudruj.

Web

Re: Voľba najmenšieho zla

>DeadMAN
Nemohl bys to trafo nafotit?

Re: Voľba najmenšieho zla

http://img220.imageshack.us/img220/5800/bvxv0.th.jpg


EDIT: Ešte prišla do rany jedna vec... Zosilňovač Tapco J800... Mate niekto nejake skusenosti? Na nete som nasiel Mackie FR 800, ktroy vyzera presne tak isto... Mackie by na tom mali byt dobre, nie? Cena za 2*205W/8 je 8700 sk, co je pre mna za novy zosik priazniva cena...

Web

Re: Voľba najmenšieho zla

Vem si to BVčko a nemudruj. lol

Re: Voľba najmenšieho zla

Mackie je Mackie a Tapco jsou laciné odvozeniny z něj. Vyhnul bych se tomu obloukem, asi jako kdybych měl možnost volby mezi QSC RMX2450 a Behringerem EP2500, tak Behringera minu tím obloukem.
Kup si někde BV Audio PA1000BM nebo PA2000BM a máš vystaráno. Jsou to spolehlivé, kvalitní zesilovače.Mimochodem, to "čudné" trafo je naprostá bomba, já osobně bych si netroufl ani na pokus přemluvit nějakou firmu to realizovat. Je to vzhledem k velikosti tvrdé jak beton, říkám tomu "obrácenej trafák" smile
Láďo, ten plech je běžný TN, nebo je to něco speciálního na vysoké sycení?

Web

Re: Voľba najmenšieho zla

Ono toho železa je hlavně na váhu poměrně málo, ale hodně na průřez smile.

Web

Re: Voľba najmenšieho zla

2 sinclair
Bral som to z Frýdku ,takže nič mimoriadne špeciálne to nebolo, viem že to bola 0,3mm hrúbka ale viac ti nepoviem. Bohužiaľ už cca 6 rokov ich nepoužívam. Jediný, kto to bol schopný robiť, bol autor toho patentu, robil aj zváračky, už nie je medzi nami. Fakt to nebola sranda, ten plech (predtvarovaný a vyžíhaný) sa ovíjal na hotové vinutie, pritom sa nesmela prekročiť pružná deformácia, lebo žíhať sa to potom už nedalo...

Re: Voľba najmenšieho zla

Ak bude BV dostupne, tak ho beriem, lebo predomnou ho mal rezervovany jeden chalan. Ak nie, este poprosim o vyjadrenie Tapco vs. Behringer a koncim... Tapco J800 (novy za 8700) alebo hrany behringer EP1500 (za 9000).

Moc vďaka

Web

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Voľba najmenšieho zla

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£