Téma: Prerabka vyhybky

Ahoj
Cisto hypoteticka otazka: Dala by sa prerobit 3.pasmova vyhybka na 2.pasmovu? Odobranim nejakych suciastok a pod.? Bolo by vhodne spojit basy a stredy a vysky nechat ako udava vyrobca.
PS: Jedna sa o univerzalne vyhybky DEXON. 2000/4000Hz

Re: Prerabka vyhybky

Cievky by trebalo taktiez previjat? Deliaca nieje nejaka podstatna. Ide mi len o to ci sa to da jednoducho prekopat

Re: Prerabka vyhybky

Jestli máš schéma tak to půjde jednoduše a bez kupování nových součástek, jenom s trochou drátování.

Web

Re: Prerabka vyhybky

Jiste ze to jde a velmi jednoduse. Staci ze stredove vetve odstranit hormi propust a pripadny seriovy odpor pro tlumeni a pouzit ji jako basouvou pro dvoupasmo. Delicka bude na stejnem miste, kde byla ve 3p pro stredy vejsky a basova sekce 3p se vubec nebude zapojovat.

Re: Prerabka vyhybky

Michal: Zo stredovej hornu priepust? Nie z basovej?

SOm magor co sa vyhybiek tyka. Len sa mi to nezda

Re: Prerabka vyhybky

Jistě že ze středové. Potřebuješ z toho přece udělat dvojpásmo s děličkou v oblasti kHz, což u třípásma odpovídá dělení středy-výšky!

Jediný problém může být ve větším odporu tý střeďákový cívky (bude vinutá tenčím drátem než by byla basová).

Web

Re: Prerabka vyhybky

OK. Z toho mi vyplyva ze bude jednoduchsie tam dat nieco na stredy aby som to nemusel riesit. Vdaka;