Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Meranie frekvenčnej charakteristiky

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: Meranie frekvenčnej charakteristiky

tak mam tu jeden problem... meral som amplitudovu-frekvencnu charakteristiku zosilnovaca typu TDA1562Q. Chcem sa opytat ci niekto uz meral sirku pasma. Mne to vyslo tak asi = 30Hz/-2dB, 90Hz/-0,5dB, 200Hz/-0,15dB, 1000Hz/0dB, 2kHz/0,5dB, 6kHz/3dB, 7kHz/4dB, a pri nejakych 7kHz/bol strasny pokles, decibel meter ani nezaznamenal pokles bolo to asi nejakych -30dB ako nechapem preco to robi ci fakt tento integrovany obvod hra +-3dB od 6300Hz do 24Hz... Pri merani som mal zosilovac otoceny naplno a daval so do nho 0,056V cize 1/3 maximalneho vykonu cize 0,44/3=tych0,056V. Kazdy uz vie ze pracuje zak nezvycajne prepina sa z triedy B do triedy H... este nejake hodnoty : vstupne napatie 0,44V.. na vystupe 1,92A a 7,87V cize nejakych 15,11W (U.I). Poradte prosim uz som v koncoch. dakujem sad

Web

Re: Meranie frekvenčnej charakteristiky

Neměřil jsi to nějakým příručním multimetrem ? Ty na vyšších frekvencích kecaj....

(upravil grawp 17. 11. 2007 13:41)

Re: Meranie frekvenčnej charakteristiky

pri vysokych frekvenciach ked som meral asi tych 2kHz na vstup pri 0,056V tak sa mi integrace strasne zahrievali...

kazzatel: nie nie... nemerali sme to urcite nejakymi za 200korun...

Web

Re: Meranie frekvenčnej charakteristiky

I ten za pět litrů může kecat - jsou dělaný často jen na měření 50 Hz... Musíš to měřit nf milivoltmetrem....

Re: Meranie frekvenčnej charakteristiky

Fluke 189 má true RMS a kompenzaci do 100kHz... jeho koupí jsem mohl nechat ve skříni ležet kupu další techniky na velkou část měření, včetně čítače smile

Web

Re: Meranie frekvenčnej charakteristiky

Jo, Floutek je dobrej kousek...
Ale jinak grawpe souhlasím s kazzatelem. I ta Federmannova smradlavá sračka by při malým vybuzení měla 20kHz dát smile

Web

(upravil ondra Ch 17. 11. 2007 16:43)

Re: Meranie frekvenčnej charakteristiky

A taky dala.....
jo Fluke 189, hmm nechal bych si ho líbit smile
Jo a smradlavá sračka to byla, ještě teď  musím větrat dílnu smile

Web

Re: Meranie frekvenčnej charakteristiky

Vždyť to není nedostupné, když risknete záruku... přepočítal bych to kurzem, bohužel je nutné přičíst DPH a clo, ale i tak... a dají se občas potkat i levnější, nebo jednodušší modely. Bohužel je taky třeba počítat s tím, že jen náhradní pojistka stojí tolik co laciný multimetr... 

http://cgi.ebay.com/FLUKE-189-TRUE-RMS- … dZViewItem

Web

Re: Meranie frekvenčnej charakteristiky

Nojo, tyhle floutky máme v práci...Nevěřili byste jak to žere baterky smile

BTW v pražským ST furt chybějí lidi. Neměli byste někdo zájem? Mám pocit, že všechny volný pozice visí na jobs.cz.

Web

Re: Meranie frekvenčnej charakteristiky

Jak žere baterky ? 75 hodin mají vydržet a vydrží víc, jen do toho člověk nesmí strkat nějaké GP.... u mne co 4-6měsíců roku jedna sada, mám nastaveno vypínání na krátký čas smile

Web

Re: Meranie frekvenčnej charakteristiky

sak ja som to meral takym merakom na vystupe : milovoltmeter + dB meter... NEMERAL TIETO INTEGRACE ESTE NIKTO AKU MAJU TU CHARAKTERISTIKU ??? neviete o niekom :!!

Web

Re: Meranie frekvenčnej charakteristiky

Nepoznám nikoho-zrejme to nikto nerobil-načo aj že. Všetko totiž by malo byť už udané v datašíte výrobcom.

Re: Meranie frekvenčnej charakteristiky

Já měl tu čest pouze s Fluke 85III a byl super. Opravdu výrazně nedoporučuju odpalovat pojistky a pak se pokoušet tam cpát nějaké jiné... viděl jsem jak takové počínání jednoho experta dopadlo mad

Re: Meranie frekvenčnej charakteristiky

Ptej se dovozce.... ale připočítej si DPH a clo, bankovní poplatky za převod a poštovné.

Web

Re: Meranie frekvenčnej charakteristiky

Pokud nakupuješ v rámci EU tak je to v pohodě. Pokud například z USA tak už je to horší

Re: Meranie frekvenčnej charakteristiky

stephunk: v datasheete nebola namerana frekvencna charakteristika tongue

Web

Re: Meranie frekvenčnej charakteristiky

Naozaj nie? A co je na strane 16 datasheetu?

(upravil sinclair 18. 11. 2007 14:45)

Re: Meranie frekvenčnej charakteristiky

Tak už se tím netrap. V každém případě je rovná a daleko širší, než je akustické pásmo. Pokud jsi naměřil něco jiného, měřil jsi blbě, případně blbými metodami či měřáky.
Další takovej trotl, co ani nezvládá pozorně číst, natož měřit.

Web

Re: Meranie frekvenčnej charakteristiky

Ďalšia vec. Tieto obvody nenávidím. Všetko čoho boli súčasťou, odišlo.
1.Blbé chladenie
2.Blbé našlapávacie kondenzátory
3.Spolu s TDA2005(niesom si istý či práve 5) hodne krivá chladiaca plôška, uchytenie iba 1 šrobom je veľmi nedostatočné. Po pritisnutí plechom púzdro prasklo(a to som naň nijak zvlášť netlačil)..Toť moje skúsenosti s týmto 'car-boosterom'...

Re: Meranie frekvenčnej charakteristiky

Hop377: na 16 strane je len pokec ziadna frekvencna charakteristika... sad

Web

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Meranie frekvenčnej charakteristiky

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£