Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » Trafo vrčí

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [17]

Téma: Trafo vrčí

Zdravím. Mám takovej malej problém: Vrčí mi v zesíku trafo. Je to klasické EI. Již jsem ho zkoušel stáhnout šroubem s malým průměrem a trochu to pomohlo, jenže to vrčí nejvíc zhruba veprostřed trafa. Neví někdo, jak se toho vrčení zbavit úplně?

Re: Trafo vrčí

Není trafo, není vrčení... jak prosté smile
Většinou se vrčení zbavíš tak, že vhodně zaklínuješ jádro, nebo zaliješ vhodným lepidlem - epoxid, chlorkaučuk....

Web

Re: Trafo vrčí

Díky. Vyzkouším a poreferuju. Měl bych ještě jednu triviální otázku, kvůli které se mi ale nechce zakládat samostatný thread: Měl jsem v zesíku filtraci 2x3300uF. Vyměnil jsem je za 2x4700uF. Po této výměně stouplo napětí na filtrácích o 1,5V. Kolik tam odhadem bude, pokud tyto 4700uF vyměním za 10000uF? Jde mi opravdu jen o hrubý odhad!

Re: Trafo vrčí

to napätie tam má byť rovnaké či je to 1mF alebo 1F smile

Web

Re: Trafo vrčí

Přesně tak, ty původní kondy museli být už v kýblu.

Re: Trafo vrčí

Prosimtě,přečti si aspoň nějakou základní literatůru než se začneš v něčem hrabat. Ještě tě to zabije ...

Re: Trafo vrčí

To je fakt napětí tam musí být furt stejný, No hlavně abys tou turbo obrovskou 10mF (podle mě zbytečnou) filtrací nezkurvil větším nárazovým proudem nějakou část toho obvůdku včetně toho malýho relátka, co se starají o postupný nabíjení těch filtr. kondů.... už sem to viděl na jedné stavebnici.

Re: Trafo vrčí

Deset giga ještě není taková hrůza. Little, nejlíp uděláš, když to prostě zkusíš. O tom přece bastlení je, ne?

Web

(upravil little 15. 11. 2007 22:09)

Re: Trafo vrčí

Tak jsem je koupil (10000uF/50V Jamicon), ale zjistil jsem, že je tam nenarvu i kdybych se na hlavu postavil, zajímalo by mě proto, jestli se něco stane, pokud od kondíků (které nejspíš budu muset mechanicky uchytit v části kastle, kde je prázdno) povedu do DPS dráty o tloušťce 1,5mm a délce cca. 20cm? Neprojeví se to pak nějak na funkci?

Re: Trafo vrčí

???

Re: Trafo vrčí

To je hodne na houby, Prejaviť sa to nemusí, ale je to prasárna.

Re: Trafo vrčí

Jiné řešení není, ale přece u tranzistorů se toto také uplatňuje tak si říkám, že by to nemusel být až takový problém...

Re: Trafo vrčí

Áno bohužiaľ uplatňuje, výsledkom je, že z ničoho nič všetko strelilo. Kúp kondy ktoré sa ti tam vojdú a máš.. Keď tak od usmerňovača ťahaj vodič na kondík, a potom z tohoto vývodu späť na plošák..Nieže sa kondík bude nabíjať i vybíjať cez jeden vodič.

(upravil Kronos 16. 11. 2007 10:18)

Re: Trafo vrčí

Si to nemůžeš proboha změřit,a pak podle toho koupit ty kondenzátory? mad

Re: Trafo vrčí

Tam je problém v tom, že tam žádné větší než ty které tam byly (3300uF) rozměrově nepasují. Ale vždyť je to jedno, prostě k těm kondíkům narvu pořádný šlajchy (2,5mm) a seru na to. Odpor takového drátu je v řádu tisícin ohmu, a to je co? Nic!

Re: Trafo vrčí

ale kľudne, rob si čo chceš smile

Web

Re: Trafo vrčí

Ukáž fotku o čo ide a možno niečo vymyslíme... smile

Web

Příspěvky [17]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » Trafo vrčí

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£