Propojením vstupu zesilovače s výstupem přes dvojitý T článek vznikne nízkofrekvenční harmonický oscilátor kmitající na frekvenci onoho článku ( v praxi 10Hz až 22kHz. Nosná frekvence 364kHz se nezmění ) Pro potřeby systému LRAD je vhodná oscilace 12500 až 18000Hz, amplituda nosné ( dosah) se nastavuje potenciometrem hlasitosti.
Mikrofon, nebo audio výstup z notebooku zapoj do zpětné vazby oscilátoru. Nosná LRAD (16kHz) je modulovaná frekvenčně.
Výsledek je, že nízkofrekvenční modulaci LRAD vnímáš rezonancemi uvnitř lebky, ne ušima a zároveň je všude "klid" přestože to dělá obrovský hluk, jenže nosnou 14 až 18kHz starší lidi už neslyší.
Na odpuzování je vhodná nf modulace 4000Hz pravoúhlého průběhu s vloženým škrčením 80Hz. ( nejvíc to rezonuje uvnitř lebky a dělá v hlavě největší chaos) Různé tóny, škrčení, šumění, zvuky, hlasové zprávy je vhodné si uložit do souborů a spouštět z notebooku a opakovat je vícekrát, protože se vzrůstající vzdáleností od LRAD reproduktoru slábne hlasitost a srozumitelnost. Zároveň jeden barák "v cestě" signálu LRAD nepředstavuje významnou překážku.
Při 500W (16kHz) je srozumitelnost zpráv na kilometr. Jako reproduktory jsou vhodné 1000W tweetery, nebo piezo deska, nesmí ale být "ošizené" protože nosná (16kHz) je sinus.
Do zpětné vazby oscilátoru je možné zapojit přepínač a používat "dávivý" zvuk s kolísavou nosnou 1000 až 8000Hz, ten je slyšen na několik kilometrů.
Déčková konstrukce zesilovače je nezbytná, protože sinus nosná 16kHz 1000W neúměrně zahřívá zesilovače ve třídě AB ( sice to jde, ale zesilovač musí být obrovský s velkým chlazením. Tím ale LRAD nelze použít v autě) image hosting 5mb
Pro využití systému LRAD jako směrového dálkového odposlechu je nutné přidat do zpětné vazby oscilátoru elektronický přepínač CD4053 (4066)
Důvodem je, že LRAD reproduktor vydává velký "hluk" a přijímací mikrofon se zbytečně zahlušuje. S touto úpravou má mikrofon v pauzách úplný "klid" a citlivost, srozumitelnost a hlavně dosah značně vzroste.
Kmitočet nf nosné 12500Hz až 16000Hz ( 12500Hz má větší dosah, ale může se prozradit, hlavně mladí si toho mohou všimnout ve formě slabého pískání)
Mikrofon ve zpětné vazbě oscilátoru potom zapoj přes druhý elektronický vypínač 4066 (4053) , to proto, aby bylo možné používat LRAD ve všech režimech, pokud to situace vyžaduje současně, tedy vysílání LRAD sonických zpráv, sonický datový přenos i směrový dálkový odposlech.
Zabezpečení objektu proti LRAD odposlechu spočívá v umístění samokmitajících piezokrystalů na všechny venkovní okenní tabule, včetně dveří. Jsou levné, účinné a napájené třeba baterií od mobilního telefonu.