Téma: ako zapojit dvojicu basakov

ahojte vsetci, prosim o radu. mam trojpasmove tvm repro (8 ohm ozvucnica vlastnej vyroby osadene vyhybkou bs-acoustic), a chcel by som na basoch doplnit k sucasnemu arn226-03/8 priemer 20cm este arn 312-00/8 priemer 30cm. poradte ci je to vhodne riesenie a ako zapojit dvojicu basakov: vedla seba alebo za sebou, alebo ako 3,5 pasmove ?

(upravil dbmax 4. 11. 2007 13:49)

Re: ako zapojit dvojicu basakov

no seriove zapojenie by som nedoporučoval pretoze zmenis odpor z 8 ohm az na 16 ohmov takze sa ti znizi vykon zo zosiku, par ludi tu uz pisalo ze seriovka je na hovno, ale nejak to moc kombinujes preco z toho arn 312 si neurobis subwoofer, ved tu na fore ti poriadia s takym ARN 312subom ako sol nad zlato smile

Web

Re: ako zapojit dvojicu basakov

No nevidim to nejak ruzove. spojovat 2 bassaky vzdy s toho dostanes jinou impedanci zez 8Ohm. Takze bud nedoplnis a udelas SUB, nebo kup 4x 4ohm ARN 226 a vymen. ty 8ohm prodej.

Web

Re: ako zapojit dvojicu basakov

urob to výhybkou niak ako je vysvetlené tu big_smile http://audioweb.cz/viewtopic.php?id=2153

Re: ako zapojit dvojicu basakov

To bych nedělal. Buď  si postav samostatně suba a dej si k tomu patřičný zesilovač a nebo ty 226tky v těch bednách vyměň za ARN312. Vzhledem k tomu že je tam univerzální výhybka tak se na tom moc zkazit nedá. V žádném případě se nepokoušej nakombinovat ARN226 a ARN312 v jedné bedně. Nemůže to totiž dopadnout jinak než blbě i kdyby si se stavěl na hlavu.

Mimochodem co tam máš za střeďák?

Re: ako zapojit dvojicu basakov

Diky za ohlasy, stredak mam ARX 150-23/8. osadil som to napriek/vdaka odporucaniam do tej istej basovej ozvucnice (casom uvazujem o upgrade ozvucnice takze toto riesenie je docasne a viac-menej experiment) a vysledok ma milo prekvapil - teda aspon zatial, nemal som este dost casu na pocuvanie - basov pribudlo a hlavne pocut aj nizsie kmitocty, ako doposial. nedostatok basov som doteraz korigoval korekciami, ktore uz nemusim pouzivat. zapojil som to paralelne, riesenie ako 3,5 pasmo neprinieslo az take vyrazne zlepsenie. ozvucnica je uzavreta a uplne (fyzicky) je oddelena od stredoveho a vyskoveho repra (308x738x430 šxvxh vnutorny objem cca 70l). inspiraciou pri tvorbe ozvucnice mi boli Sham II. snehulak - hlavne v zmysle oddelenych ozvucnic pre kazde pasmo. subwoofer nemam kam postavit teda tadial pre mna cesta nevedie, ale uvazoval som nad tym. nova basova ozvucnica by mala byt rozmermi taka ista ako tato - priestorovy problem v panelaku - ale uvazujem nad stvorpasmovou vyhybkou, pripadne vymenou tvm vyskacov za lepsie.