Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 9 z 15)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 15 »»»

RSS

Příspěvky [161 až 180 z 287]

(upravil stiglitz 8. 10. 2016 19:27)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Crifodo: jak píšeš o hybridech, Udělal jsem tohle: indikátory jsou stříknuté černým matem, takže je vidět jenom stupnice. A koupil jsem plastové zátky, dole v železářství, jsou na míru, a zazátkoval jsem jimi všechny hnusné zásuvky pro pětikolík. Už tohle je změna, historickou hodnotu jsem tedy nechal na jiných. Ale prznit to nebudu. Nesmí být překročena ta míra, kde začíná prznění
Indikátory jsou nyní přesně takovéto.
http://www.ps-service.cz/archiv/Starest … -b116.html

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

stiglitz
ukaž svoje foto magnetofonu jak postupuješ,pořad psaní a nic

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Máš pravdu, zítra jdu na to, mám fotky v mobilu, ale zítra to nafotím něčím lepším.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

http://stiglitz.rajce.idnes.cz/renovace_B115/
...je to tady.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

elyty vyměněny a vyčištěný celý stroj,to je dobře,koukam že nové šroubky na hlavách a nezakapnuté,to budeš asi ještě celé seřizovat?

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

To je hezky vyčištěno a opečováno, ačkoliv na mém místě a zvlášť v mým věku a s mým zbytkem energie bych si asi odpustil nějaký opruzy se zakrýváním konektorů a maskováním měřáků. Stejně to pořád bude Tesla a navíc nevím proč se za ni v detailech stydět. Ostatně pětikolíky když byly funkční, byly docela dobrým řešením a kulatá 2+2 kanály stíněná šňůra mi připadá i technicky dál než spřežení cinchů, zasunula se jedním vrzem bez prohrabávání polarit a směrů. A ty měřáky... pořád je vidět co je to zač, tohle je asi jako natirat Anču Julčovou odnaproti z bytovky krémem a oblékat do trávový sukýnky aby to jako byla havajská tanečnice smile pořád to bude Anča Julčová.
Nechal bych to tak, spíš bych si pohrál s tím aby se tam nic neviklalo, nic nebylo poškrábaný, aby to běželo tiše a hrálo co nejlíp.
A pak hlavně kvalitní nahrávky.

(upravil stiglitz 9. 10. 2016 17:09)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Na šroubky je speciální chemie, ta už tam je. A ty VU metry se mi líbili už na odkazu, který jsem uvedl výš, no... A tak jsem to zkopčil. Seřizovat budu, až to rozběhám.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

tak už to rozběhni.....pak dej vědět to seřizování,zajíma mě to jak to udělaš.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Chachá, tak to mě taky zajímá..!

(upravil TheLastUnicorn 10. 10. 2016 8:37)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Vidím že už nebudu jediný, co stříká krytky indikátorů na černo. big_smile Je jasný, že tím stříkáním lepší nebudou. Ale lidi si taky dávaj na auta pěkný alu kola místo černých plecháčů. Auto to kvůli tomu sice lepší nebude, ale líp to vypadá.
Já kdysi taky velmi brojil proti pomalým budíkům u magnetofonu...s odstupem času na to koukám jinak. U magneotofnů jsou daleko důležitější věci, než super rychlý budík. Ten krátkodobý překmit ani není potřeba vidět. Pokud člověk používá kvalitní pásy (Maxell UD, Agfa PEx9, Basf LPR) a magnetofon je seřízen na rozumný magnetický tok (vztažený k úrovni 0dB na měřáku) - ideálně mezi 180 a 250nWb/m, tak ty špičky není třeba nějak sledovat. Rezerva vybuzení je v tomhle případě značná.
Pro seřízení doporoučuju zakoupit alespoň jeden referenční celostopě nahraný úrovňový pásek...ideálně s tokem 250nWb/m. Pomocí něj lze jednak nastavit citlivosti snímacích zesilovačů a podle toho pak všechno ostatní, jednak správnou kolmost štěrbin snímací potažmo záznamové hlavy (metoda lissajousových obrazců).

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

stiglitz napsal:

...je to tady.

Sakra stiglitz máš to moc pěkné! Ani jsem nečekal, že z toho původního dokážeš udělat takový hezký kousek.
Zaujal mě pohled na rychlobrzdy. Máš tam nějaký zelený filc či co. Jenže některé řady tam měly jen gumový kroužek místo toho pásku. Ten můj již neexistující model tam měl také gumový kroužek. Pro jistotu jsem se podíval do servisního manuálu a tam je filc jako ve tvém případě.

https://i.postimg.cc/JGx9hsWQ/2254542.jpg

(upravil stiglitz 10. 10. 2016 17:15)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Jejda, pánové, díky za ohlasy, no a filc je tam holt tento, byl jediný, který tak nějak tloušťkou odpovídal původnímu, který byl něčím rozežraný, i ten na páscích se drolil, už při pouhém dotyku se to sypalo. Ještě mám foto z rozebírání a čištění drah potenciometrů, ale je to v mobilu, a teď se mi to nechce to propojovat, a nahrát to na rajče...

(upravil stiglitz 16. 10. 2016 10:25)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Ták, historická hodnota je v kopru. Už tím, že jsem stříknul měřáky, protože jsem se nesmířil se vzhledem spodní části, evokující padesátá, nebo šedesátá léta. Pak se stejně nevyhnu novému překrytu pod přepínači stop a monitoringu, protože nějaký tukan páčil šroubovákem, ve snaze stáhnout knoflíky, nevědouc, že jsou tam kleštiny, stejně se mu to nepovedlo, a jsou tam rýhy od šroubováku, bohužel jsou vidět. A potom, plast, čelní panel, super Tesla řešení, průhledný překryt na háčky. To už mám vyřešeno úplně jinak, ale musím překrýt ty obdélníkové díry, které na mne zírají z poničeného, okolního dodrápaného plastu.
Dál - cívkáč, díky své štíhlé konstrukci je nestabilní, už jsem ho i převrátil, tak základna bude o něco hlubší. A stabilnější, stejně jsem měl jednu tu nožičku zlámanou.
Tak jakápak historická hodnota.
Restaurování ponechám jiným, já to chci mít zase hezký.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Na historickou hodnotu se vykašli. Už jsem to psal dříve. Pokud chceš, aby ti to sloužilo a mělo slušný vzhled, tak určitě jdeš správnou cestou.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Je to tak. Co je dneska původní? Viděl jsem Pragu S5, v novém laku, ale opravdu laku. Nebyl původní. Všichni jsme koukali.

(upravil stiglitz 29. 10. 2016 13:19)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

...tak jsem docela v koncích. Některé dráty vedou někam úplně jinam, něco je nepůvodní, a něco je odpojeno, nevím zda úmyslně. Porovnávám si to všechno s tím, co jsem stáhnul z oldradio.cz, a nestačím se divit. To bude ještě zajímavý, tohle. Abych to ještě někam nevezl.
Myslím tím propojení všech desek, i s zásuvkami pětikolíků.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Tak už to s pánem, servisákem, který mi to pomáhá dávat dohromady, řešíme. Tesla má chyby ve schématech, a k tomu přistupuje to, že do roku xx bylo to a to, a po tomto roce zase změna, atd. Proto jsem z toho paf. Ale už je vše na místech. Než jsem to rozhodil, všechno jsem nafotil, a prostě mi přišlo, že tam někdo dělal nějaké změny, protože mi to nekorespondovalo se schématy. Inu...

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

No...až se do toho zažereš a pochopíš kompletně ty jednotlivý funkční bloky, tak to zadrátuješ i bez schématu. B11x je tak brutálně jednoduchý, až to není hezký. smile

(upravil jula1967 29. 10. 2016 15:27)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

stiglitz
foto dej,vždyt je tam jen pár drátku

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

No, šlo o to, že jsem to porovnával, a jak už jsem psal. Tak jsem se bál, abych něco nedočubil, vždyť já jsem si dovedl tak maximálně něco vyčistit, vyměnit kondík, a tohle jsem dělal prvně. Teď jsem se vrátil ze zahrádky, tak si k tomu zase sednu.

Příspěvky [161 až 180 z 287]

  Stránky: ««« 1 ... 7 8 9 10 11 ... 15 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£