Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 6 z 15)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 15 »»»

RSS

Příspěvky [101 až 120 z 287]

(upravil stiglitz 14. 7. 2016 17:25)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

kaed: mám pocit, že je budu potřebovat. Máš tip? Rozchodit se nedají, jak plyne z diskuse... Jsou to ty modré.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

zkus třeba tady, nevím přesně kolik to má mít poloh a kontaktů: http://www.elektrobazar.com/catalog/sla … -prepinace

ale dají se pořád na netu sehnat. Stříbro na kontaktech nejlíp funguje, když se používá, takže napřed doporučuju pořádně procvakat, než je budeš měnit, ale dehet jim jistě nepřidal...

(upravil orhore 14. 7. 2016 18:27)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Podle těch specifikací a obrázků bude pro přepínač stop tenhle: http://www.elektrobazar.com/catalog/pro … y-3-polohy
Ale přepínač pro monitoring, který musí mít 2 polohy tam není v nabídce. Možná by to chtělo dát dotaz na obchodníka. Já jsem ty přepínače kdysi i rozebral. Ale skládat je práce pro vrahy. Navíc i když jsem si dal záležet s čistotou kontaktů, tak to už nebylo ono jako originál v novém stroji.

Něco je i v Hadexu - přepínač pro monitoring (bez záruky kvality a typu přepínače): http://www.hadex.cz/l293b-prepinac-otoc … el-3x25mm/

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

K tomu kouři z cigaret ... ať děláš, co děláš, z přístroje ho úplně nedostaneš. Jednou jsem tak čistil CD přehrávač, použil jsem jarovou vodu, pak líh, nakonec aceton a přesto vše po zahřátí byl z bedny cítit cigaretový kouř. Nakonec skončilo CD v popelnici.
No nevím, to není v bazarech nebo na aukru k sehnání něco ve slušnějším stavu?

(upravil stiglitz 14. 7. 2016 22:24)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Řeší se to tady. Třeba.
http://www.ebastlirna.cz/modules.php?na … highlight=
Jinak díky za odkazy, zkounu to, až nebudu mít alkohol, a nebude mě tlačit čas, ráno ve 4.00... Ach jo.
Ale díky všem!

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Jestli jde o sehnání něčeho ve slušnějším stavu, doporučil bych spíš prolistovat Bazoš. Aukro až pak.

(upravil stiglitz 16. 7. 2016 13:44)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Já jsem to koupil za dva tisíce. Proto, že k tomu bylo asi dvacet kotoučů, převážně Maxell, a soustavy ARS9205. V daný moment jsem dovnitř neviděl. Pořád si myslím, že to nebyla úplně blbá cena. Pustil mi to, hrál, převíjel, prostě jsem to vzal... Když vezmu jenom cenu kotoučů...
Dá se ošetřit dráha potenciometru, aniž bych musel kuchat?

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

za tu cenu ovšem, ano, pokud doložil kotouče Maxell...odporová dráha potencáků bude sjetá ale krátkodobě pomůže prostříknout Kontoxem nebo vodičkou Diava na leštění nábytku

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

(upravil stiglitz 16. 7. 2016 22:15)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Diavu, která se prodávala kdysi, už neseženu. Sinclair ještě radil nahradit to naftou a řepkovým olejem. No, když se to smíchá...
Jde mi o to, jak to nakonzervovat zevnitř... aniž to budu muset vypájet.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Diava se prodává ale musí mít barvu jak malinový sirup, jinak je to padělek a chem. složení bude odlišné od originálu

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

ty tahový poťáky nejsou hermetický, stačí to trubičkou fouknout dovnitř.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

maxell: někde se píše, že dnešní diava stojí za houby, že má jiné složení, než ta, co se prodávala za komunistů, skleněná lahvička. Mívali jsme to doma, pamatuju to.
kaed: jasně, rozebírat to nechci, jenom jsem taky viděl, že to někdo vypájel, rozebral, vyčistil ty dráhy, a pak ošetřil, už to moc prožívám, nebudu to demontovat...

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Diava....bože nejsme za komančů! Jinak podle mých zkušeností, univerzální sprej typu "stříknu do toho a mám zas na roky pokoj" neexistuje.
Docela dobré výsledky a relativně šetrný je Teslanol, ale není kdoví jak účinný, ono základ je totiž ty potenciometry/přepínače rozdělat a dobře vyčistit.
Potom je řešení které se zkládá z více sprejů, vyčistit, namazat, konzervovat.... WD, diavy a podobré sračky jsou dobrá cesta pro to ty kolikrát nenahraditelné přepínače/potenciometry dodělat definitivně sad

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

za komančů bylo hej ! za korunu petrolej (1L)

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Jihlavské přepínače:
1. Zkusil bych nejdřív to, co radil Sinclair na elektobastlírně. Prolít to něčím, čím se uvolní ten svinčík, a pak to zakonzervovat, zase něčím. Navrtají se asi 1.5mm dírky zvrchu. S tím, že rozebrat se to může vždycky. Jenže: někdo taky psal, že ten přepínač měl odpor kolem 75 Ohm.
To neznamená nic jiného, než že vzniknou potíže jinde.
2. Rozebrat to. Orhore: měl bys nějaký slovní popis, co najdu uvnitř, a proč to nejde poskládat?
3. Objednat jiný přepínač, týž, ale novější. Dostanu kus, který se od mých bude lišit jenom tím že nebyl zapájen, a používán. Protože už se to nevyrábí, léta. Degradace vnitřku bude obdobná.
4. Překopat to na zcela jiné přepínače, ale to fakt nevím jak. Navíc, panel je dělán na nějaký typ...
5. Ach jo.

(upravil orhore 20. 7. 2016 19:56)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

stiglitz - to už je dobrých 20 let co jsem se v tom šťoural. Jak to povolit je vidět na konstrukci. Ohneš do vodorovné polohy zahnuté dráty, které jsou provlečené přes tělo toho přepínače a kleštěmi pak vytáhneš. Stalo se mi ale, že ten jeden drát prasknul při ohýbání - jsou docela tvrdé a jsou tam na těsno, ale dá se to pak nahradit jiným. Musíš ho ale vytvarovat přesně, jinak ho tam nenasadíš až na doraz.
Tím jak se otáčí hřídel přepínače, tak se posunují tam a zpět takové bloky s napruženými kontakty. A teď si nejsem úplně jistý, ale po odstranění těch jistících drátů se to celé otevře díky tomu napružení. Největší problém je to vlastně celé zafixovat těmi dráty při skládání zpět, protože to má stále snahu se rozevřít. Je to jen zevrubně popsané, detaily si fakt nepamatuji. Nebyl jsem ale úplně spokojený s výsledkem po vyčištění. Tím jak jsem to otevřel a složil, tak možná vznikly nějaké vůle - těžko dnes odhadovat. Lepší je nový přepínač, nejlépe před týdnem vyrobený smile

Edit:
Jěště něco mimo téma přepínače. Myslel jsi třeba na přítlačnou kladku, gumičky a vůbec vše gumové? To také stárne i když se to nepoužívá. Jsem třeba po převratu ještě nakoupil nějaké kladky z výprodeje, ale 90% z nich, které jsem vybíral byly jen soudky, takže k ničemu. Pak už jsem nikdy nepátral po nových.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Nějakou gumařinu jsem dostal s tím. Něco je v dobrém stavu, řemínky mám všechny. Pak tam bude potíž se spojkou. Ještě jsem se nedostal ke všemu.
Taky jsem viděl stroje natrvalo propájené v desce na provoz pouze stereo. O tom přemýšlím, ale je tu ještě přepínač monitoringu.

(upravil orhore 21. 7. 2016 12:14)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

No, zřejmě ztvrdneš u více věcí. Ano, už to někdo propojil na tvrdo a měl jen stereo. Zkus radši objednat ty přepínače z těch odkazů a vyzkoušej. Nejsou přece tak drahé, aby tě to pak bolelo.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Vytáhnul jsem unašeč. hřídelku jsem vyleštil, ale chtěl bych to něčím přimáznout. Je mi trapně, ale nevím čím...

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Ničím se to nemazalo. Hřídelka je vsunuta v bronzovém pouzdře.

Příspěvky [101 až 120 z 287]

  Stránky: ««« 1 ... 4 5 6 7 8 ... 15 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£