Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 11 z 15)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 »»»

RSS

Příspěvky [201 až 220 z 287]

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Nastavil jsem brzdy, nastavil jsem všechno. Magič přehrává, nahrávání jsem ještě nezkusil, Poťáky nechrastí, stroj převíjí, brzdí, nemuchlá, je tichý, je čistý. Nebýt rýhy v plexiskle od nezajištěného kotouče, od předchozího majitele, je jako nový. Desky jsou osazené novými elyty. Ještě pro něj mám připravené nové hlavy. Celkem vzato, jsem se zase něco naučil, i díky vám, ještě jednou děkuju všem. Můžu napsat, že už i trošku zvládám pájecí stanici, když jsem do této chvíle v ruce držel pouze trafopájku. Byly chvíle, kdy jsem měl radost. Byly takové, kdy to málem letělo z okna.
Tak, když to shrnu. Teď vlastně nevím, jestli to všechno stálo za to. Magnetofon funguje, je tam co mohlo být nové, to tam přišlo.
Tesla.
Stálo mi to za to?
Zažili jste někdy ten pocit?

(upravil jula1967 6. 11. 2016 16:43)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Zažili jste někdy ten pocit?
ano,ten pocit je krásný že starý stroj zas maká jak za mlada a dalších 30let bude makat.má B116 je krásná a hraje moc hezky.pásek má své kouzlo-maxell.to je na tom zapojíš kabel spustíš nahrávání a reguluješ nahrávku,kola se točí  indikátory svítí,ručičky se hýbají a pak si to spustíš a jsi unešen jak to hraje.hahaha
Stálo mi to za to?
tomu věř že ano!!!!

(upravil stiglitz 7. 11. 2016 18:48)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

No, tak jsem po celovíkendovém hraní, trápení a sraní se tz brzdami, kdy to chvíli šlo, a nešlo, vyházel ten filc na brzdících pákách, a nalepil tam proužek z nějaké karimatky, ale takové té, co má vevnitř základ z nějakého vlákna, síťoviny. Filc rozjetý kotouč 18cm nemá šanci zastavit, takže to po tom, co to včera tak nějak, že tedy asi ano, zase začalo házet smyčku po zastavení přetáčení. Už jsem to chtěl hodit z okna, ale zvítězil jsem. Tohle fakt maká. No..!
Tak ještě asi zachovám ten vypínač, kterým se dá vypnout motor, měl to původní majitel, aby to mohl mít jenom jako zesík, měl na to napojený gramec.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

stiglitz: Velká škoda že svoji rekonstrukci nedoprovázíš i fotkama, bylo by to takové hezké nostalgické zavzpomínání si, kdyby k tomu textu mohl člověk kouknout i na obrázek. smile

(upravil stiglitz 7. 11. 2016 20:21)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Ale no tak. Vždyť tady jsou, tady ve vláknu je odkaz.
http://stiglitz.rajce.idnes.cz/renovace_B115/
Až to bude komplet, nafotím to, ale teď ještě pár věcí musím. Třeba opiskovat, a stříknout ovládací knoflíky, udělat nový nožičky, protože starý, byla jenom jedna, jedna zlomená, tak letěly. Vyleštit, naleštit, a tak. Pak budou fotky.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

JJ, o těch vím, myslel jsem spíše třeba zrovna to o těch brzdách, matně pamatuji, jak jsme s otcem s těmi filci tehdy taky laborovali smile

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

No, jasně, brzdy nafotím zítra.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Tak jsem přišel z fabriky, jsem trošku ucapkanej, bolej mě stojáčky. Jenom jsem si zacvičil, a pak vyvenčil psa, nadlábnul jsem se a usnul. Pak jsem asi kolem 19.00 vstal, jenom jsem řešil pausu, protože mi nezastavila navíjecí, pravý kotouč, když byl prázdný, pásek měl velký tah.
Tak jsem nic nenafotil, excuse me.
Chlapi, mám dotaz: pětikolík - cinch. Jak si zapojit nahrávací kabel, co kam zapojit. Dělal jste to někdo?

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Udělej si univerz: zem je ten prostřední kolek, jeden pár je od něho napravo a druhej nalevo, na druhý konce 4 cinche  a máš na tom vstup i výstup, tak jak je na zesilovači udělanej vývod pro magnetofon. Která strana je která zkusíš metodou pokus omyl, jsou jenom dvě možnosti... Já taky nikdy nevěděl která strana je ta správná, měl jsem i kabely 5kolík-5kolík křížený a další úchylnosti.

(upravil stiglitz 8. 11. 2016 22:31)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Díky. Na té kovové zásuvce, tom prstýnku, nebo jak to nazvat, není nic? Zem? Asi ne. Díky. Moment, každý cinch má: Zem pravého, zem levého signál pravý, signál levý. Co tedy na střední kolík? Nebo všechny země spojit na středním kolíku? Nějak to nepobírám.

(upravil kaed 9. 11. 2016 0:37)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

obvykle na tom kov. prstýnku není nic. V některých aparátech spojeno se zemí, ale u kabelu nikdy.  Všechny země na pin č. 2, tj ten prostřední. aby to šlo udělat, je potřeba je trochu "otrhat" a smotat dohromady před pocínováním, co pamatuju, je to pakárna. a Buček ví, mrkni na to. Ještě byly i sedmikolíky, tam ba se dal poslat 5.1 signál v jednom kabelu smile
p.s. pozor na ty čísla, je to číslovaný napřeskáčku, jak to vzniklo z mono tříkolíku. Kolikrát je lepší si to namalovat na kus papíru. Ale jak píšu, dycky jsem nevěděl, jestli je výstup napravo nebo nalevo...

(upravil jik 9. 11. 2016 8:36)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Přesně jak říká kaed.
A také dnes, abys měl konektivitu s různými zdomácími zařízeními, počítej třeba i s několika šňůrami, já jsem si kolikrát přeletovával třeba hned donesenou z obchodu (kdysi dávno) k obrazu svému. Navíc byl další problém - návazná zařízení měla taky DIN, třeba radiomagnetofon, zapojený kompletně, s druhým se to pak hádalo (zapojeným také kompletně), tak jsem musel nechat jenom tři vodiče (zem,L,P), aby se to nehádalo s proti zařízením a dodržovat směr atd. Protože u některých kazeťáků hlavně japonských si dělali co chtěli.

Je pravda, že hodně lidí na tyhle DIN konektoktory nedá dodnes dopustit, ale cinche mi přijdou tak jaksi jednoznačnější (in, out...), ikdyž to dá při zapojování "trochu více práce", ale zato vždy s jistým výsledkem. Na druhou stranu, pokud pětikolík funguje správně (rozuměj sedne si s protizařízením vždy), tak obsluha jednodušší je, to ano...

Taky jsem si tenkrát vyrobil vsuvku s tím, že ve vsuvce jsem to měl  (a dodnes někde mám) zrcadlově převrácené. Vsuvka byla ve formě přiletovaných dvou samců proti sobě a na jednom konci zapíchlý spojovací článek samice-samice Tesla za 5.-Kčs. Takže výsledek byl samec-samice ale zrcadlově převrácený. A s tím už jsem byl univerzální smile

A aby toho nebylo málo, pětikolíky se používají (viz i Tvoje magnetofony) k přenosu signálů, tzn. mikrofonního v řádu mV, přes linkové (o různých úrovních, naštěstí zvládnutelných potenciometry nahrávání) až pro u některých magnetofonů Tesla sluchátkových. Všechno to byly pětikoliky bez ohledu na určení. To mi taky nepřišlo zrovna nejvhodnější, ale bylo to tak.

A na závěr, jak píše kaed, nejprve byl DIN tříkolikový a od něho se odvinul dnešní pětikolík, proto to číslování na přeskáčku.

Zdířky (nebo špičky) 1-2-3. 1-jeden kanál, 2 zem, 3-druhý kanál. Anebo úplně ze začátku to bylo mono a zapojené podobně jako dnešní pětikolík stereo - jeden byl vstup, 2-zem a druhý výstup. Záměrně nepíšu který byl který, musel bych se doma podívat do knížky. Ale zem byla a dodnes je vždy prostřední pin č. 2.

S vynálezem pětikolíku to doplnili o další dva vnitřní 4-5 a rázem to bylo jinak a dopracováno k dnešnímu chaosu.
Taky posílám nějaký obrázek, ale na googlu nebo v dobyvých knihách/časopisech toho je plno. http://internet.vprdeli.com/view.php?ci … 2005101402


Při pocínovávání a pájení používat pinzetu pro odvod tepla, aby nevlezlo do kablíku na izolaci mezi stínění a živý!

(upravil jula1967 9. 11. 2016 14:18)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

kašli na kabel něco sním dělat.řešit co a jak a atd.pájet a jiné věci.v obchodech jsou origo- pětikolík - cinch,jen zapojíš a hraješ i nahrávaš.za komanču jsem to taky předělaval,dnes to nemá žádný smysl.kup to někde a zapojto dle libosti.

(upravil stiglitz 9. 11. 2016 17:44)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

No, takový jsem měl doma. Zkusil jsem napojit gramofon, a levý kanál měl brum, jako prase. Kabel pocházel z roku 1988, kdy jsem si koupil za příšerných 6900,- Kčs Telefunken PCR33 Twin, a tam tahle šňůra byl přibalená. Už se mi to stalo i u jinýho kabelu, takže to letělo. Kouknu na nový, než se s tím letovat, možná máš pravdu.
Tak jsem kounul, pravda. Než se s tím piplat: http://www.ame.cz/Kabel-DIN-4xCINCH-1-5 … 10699.aspx


ještě jsem si všimnul: když vypínám hlavním vypínačem, někdy ručičky VU metrů vyskočí, více, nebo méně, ale někdy i do červeného pole. A tak jsem strčil do sítě i B730, a ta to nedělá. Víte někdo, proč se tohle děje?

(upravil jula1967 10. 11. 2016 19:30)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

taky mi to někdy vylítne.nevím proč asi to tak je.měl jsem několik techto magiču a dělal to každý. a jak pokračuješ

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

B93 jsem taky mel,byl to neuveritelnej kram,bez urazek - nechapu ze se tim nekdo ma chut zabyvat...dost mne prekvapuje jedenact stran prispevku...

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

asi to nesleduješ, ve výsledku je to o B115 řadě...(B113, B116)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

aha tak to je jina...jednu B116 taky jeste mam...budu muset nekdy vyzkouset,jestli se jeste toci....:-)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

B116 byl asi top deck Tesla, tvrdé long-life hlavy ANH...mám B116 A z audio bazaru, obyč.hlavy APN původem z B73

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Za systém brzd bych pověsil někoho hlavou dolů u benzínové pumpy. Nějak to fuguje. Nějak. Na víc tenhle systém nemá. Ještě potřebuju pořešit, proč při vypínání mi vyběhne pravý VU metr do červeného. ale hodně, až na kraj stupnice. Budu rád za každý tip. Prý je to normální, ale mě se to fakt nepěkná věc..!

Příspěvky [201 až 220 z 287]

  Stránky: ««« 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£