Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 10 z 15)

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 15 »»»

RSS

Příspěvky [181 až 200 z 287]

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Něco mám blbě. Něco jsem pokurvil ve zdroji. Ale víc budu vědět zítra, musím koupit pojistky. Ráno jsem to zapnul, přetáčení, převíjení, jede to. Ale nejde šťáva do spodku, základní deska, vše bez proudu. Budíky nesvítí, do beden nic nejde. No, koukám - pojistka v háji. Ta vlevo, 630mA. Koukám do svých pokladů, našel jsem, ale silnější. No, říkám si, jenom na zkoušku, jestli se rozsvítí spodek. Spustím přehrávání. protože ještě nejsou nastavené hlavy, a pásková dráha, slyším zvuk, jako když se muchlá pásek, no co, tak se muchlá, je to stejně na vyřazení, nějaký emgeton... Nemuchlal se pásek, prsknul C6, 100uF, ve zdroji. Dal jsem náhradní, ještě mám, ale teď nevím. Kontroloval jsem všechny, jestli jsem je nepřepóloval, tak ne. Jsou připájeny, tam co mají být. No, to je mi rébus.

(upravil stiglitz 31. 10. 2016 21:50)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Ták, hoši už to jede.
No, další problém - líné převíjení. Tohle všechno jsou místa, o které se pásek otírá. Všechny ty plošky přispívají k potížím s převíjením. Jejich plocha se načítá. Jednoduše: když jej dám mimo dráhu, a převíjím, je to znatelně lepší. Jak by jste to řešili?
http://stiglitz.rajce.idnes.cz/paskova_ … CF0980.jpg

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

převíjení by mělo disponovat tak velkým momentem že vyznačené plochy tření to nijak znatelně neovlivní. kontrolovals to podle nastavovacího předpisu?
ta vidlička mezi snímací a záznamovou hlavou by snad měla být v neutrální poloze, kdy pásek míjí čela obou hlav, a až při zařazení play se vodicí trn posune dopředu (na obrázku nahoru) a tím pásek opásá čela hlav.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

"Téměř" všechny ty prvky se dají určitým způsobem otočit, aby pásek jezdil po nevyleštěných plochách, ale... Zkontroluj si předlohu, která ti možná prokluzuje při menším odporu než by bylo třeba. Pak ještě gumová soukolí, která se přitlačí k předloze a k unášeči. Jejich přítlak může být slabý.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

No, nic neprokluzuje. Motor nemůže. Měnil jsem veškerou gumařinu. Ale zapojil jsem bedny, a hraje..! Podle nastavovacího předpisu jsem ještě nic nedělal, nemám čas. Nechce mi někdo přezout auto?

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Motor nemůže? Ten motor by utáhnul i tank smile. Motor s předlohou je spojen gumovým klínovým řemínkem. Pokud na předloze neprokluzuje spojka, tak ti prokluzuje ten klínový řemínek na motoru, protože je tam nejmenší radius a styčná plocha. Ještě bych se podíval na nastavení brzd, které napínají pásek při převíjení. Někde ten odpor musí vznikat.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Tak, Julovi děkuju za servisní manuál, a už podle něj dělám krok za krokem. Například jsem srovnal unašeče, aby navíjely obě cívky pásek přesně doprostřed, což nebylo. Chodí mi už autostop, a dnes jsem zkusil sluchátka, fungují. Potenciometry ani nezachrastí, a přepínače z Tesly Jihlava - bez problému. Léčba Kontaktem 60 pomohla.
Asi bude prokluzovat opravdu spojka. Plná prázdnou cívku nezvládá. Kouknu na to. Přitom, když přetáčím vzad, je to ještě horší. Ale jinak se dílko povedlo, je nová originální gumařina. Těší mě to.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Lidi, jestli k tomu můžete ještě někdo něco dodat, pomohl mi dost Jula, ale zajímá mě spojka. Možná jsem něco zvoral, ale zkoušel jsem nastavovat zoubky z čelní strany. Posouval jsem proti směru hodinových ručiček. Zhoršovalo se to, neutáhlo to nic. Tedy jsem pootáčel po směru. lepšilo se to, už to i převinulo, ale pořád pomalu. Tak jsem jsem posunul zase o zub a bác, nešlo to vůbec, jenom to pískalo. Vrátil jsem tedy o zub zpět, a zkusil to z druhé strany. Trošičku se to zlepšilo, posouval jsem proti směru, ale už nic, konečná.
tak se vás ptám, už dlouho otavovat nebudu, bude to v kupě, ale jak vlastně ta spojka funguje? Je tam filc, na protilehlých stranách, jaká je přesně jeho funkce, a jak rozeberu spojku, může tam být něco zasviněného, mám to rozhodit? Děkuju.

(upravil jula1967 3. 11. 2016 22:20)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

jak jsem ti psal sundat ten ocelový kroužek,pod kolem a odlitkem dej nový filc,ty postrany filce jestli jsou dobré tak je nech.ocelový kroužek pak jemně dotukni aby ten plíšek byl perovací a šel posouvat na zoubky,musíš to vychytat.nebo jen ten ocelový krožek víc dotukni a posunuj o zoubky.taky záleží jestli máš dobře udělané brzdy,jestli ti nebrzdí,musí odbrzdovat na každou stranu kam přetáčíš.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Ten filc je rozdrbanej dost, zítra to zkusím.

(upravil stiglitz 3. 11. 2016 22:41)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

moment, moment... Spojkou rozumíme. Vytáhnul jsem to, co je na předloze. Na té základně se soukolím. A pak je druhá taková věcička. Ta pohání - navíjecí unašeč. Tam nastavím tah pásku.
Edit: vytáhnul jsem spojku, zítra ji rozeberu, už mi to je jasný. Jsem idiot, za předchozí dotazy se omlouvám. Až to rozhodím, uvidím, co je třeba. Mám tu ještě B730, a ta převíjí naprosto suprově, proti tomuto. Ale ta B730 má naběháno málo, tohle jelo pořád.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

nebavíte se jeden o přivíjecí spojce a druhý o spojce mezi motorem a kladkou pohonu setrváku? ta by neměla v provozu klouzat, jen při rázech.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Crifodo: už vím. To co jsem seřizoval zezadu, je tah pásku, aby se moc neprověšoval, za tónovou hřídelí.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Asi by to chtělo (když už ne obecné znalosti na webech věnovaných mag. záznamu) si pořádně pročíst aspoň ten nastavovací předpis. "tah pásku, aby se moc neprověšoval" čili nastavení přivíjecí spojky i všechny ostatní hodnoty by měly být v určeném rozmezí, závisí na tom jednak správný chod, jednak opotřebení pásku i bezchybnost transportu (aby ti pak nenadále magnetofon nenadělal z cenného pásku řezanku pro prasata). Přivíjecí spojka je jedna z věcí, co se časem poměrně nepříjemně a pracně musí nastavovat. Tohle patří mezi nevýhody jednomotorových strojů. Jak se jednou moc rozdrbe, je lepší sehnat celou spojku novou.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Tenhle díl nový - nevím, to už asi ne. Je to třicet let zpátky.

(upravil jula1967 3. 11. 2016 23:46)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

dá se sehnat nové spojky,cena za kus 400kč to je už zlodějna.oprav to a bude to zas makat,dej všude nové řemínky.

(upravil stiglitz 3. 11. 2016 23:56)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Jo, zítra se do toho dám, i když nevím, v jakém stavu dorazím dom, kamarádovi jdeme na pohřeb. 46 let, to už je v našich končinách pěkný. Pak se půjde někam posedět, může se to zvrhnout.
Ještě něco: vzhledem ke konstrukci páskové dráhy - mám tu dvacet kotoučů, přehrávaných touto B115, předchozím majitelem, trpěly ty pásky hodně? V tom smyslu, že jsou v kopru? Teď se ptám jako debil, ale otěr je určitě značný.

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

kašli na otěr pásku ,ožer se zítra.zapij kamarada,pak to daš dohromady

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

otěr starých pásků není kritický, pokud se rovně navíjejí budou v poho

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Dnes jsem rozebral spojku, je to ultrajednoduchá věc, měli jste pravdu. Tak, teď co s tím.
Jula: kamaráda jsem spouštěl dolů, nikdo tam nakonec nebyl s to, to udělat. Přišli, aby to někdo udělal, šli jsme čtyři, a hrozně jsme se ožrali, před asi hodinou jsem přišel. Pořád to po sobě opravuji, už na to dlabu.

Příspěvky [181 až 200 z 287]

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 15 »»»

Audioweb.cz » Zdroje signálu » Tesla B93 - kotoučák, upravuji - ještě B101, konečná: B115?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£