Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Smetiště » Frekvenční měnič-prosím o základní info

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 26 z 26]

Re: Frekvenční měnič-prosím o základní info

Hned. Pokud budeme uvažovat v celým spektru otáček stejnej točivej moment, tak výkon je točivý moment * otáčky... obecně pokud motor není speciálka na FM tak pod 30 hz a nad 80Hz není rozumný ho používat, dole výrazně klesá výkon a měl by mít externí chlazení, protože proud neklesá, spíš naopak, aby se ten výkon trochu dorovnal, a nahoře zase rostou ztráty v železe. Ale u té vrtačky bych asi neměl z přehřátí velký obavy, snad nevrtáš 5cm tlustý kusy jeden za druhým vrtákama 30mm...

Re: Frekvenční měnič-prosím o základní info

Potřeboval bych občas vyvrtat 1-5 děr o průměru 80 mm do plechu tak do 2 cm, vykruzovakama, rychlost kolem 20 m/ min, což by bylo tak 70 ot/min

Re: Frekvenční měnič-prosím o základní info

Je to jak píše kaed. Já si sehnal motor s maximálním výkonem co zvládne měnič(2,2kW),provozuju ho většinou na minimální otáčky a zatím žádný zádrhel. Záleží co je potřeba víc, jestli výkon nebo kroutící moment a na kolik je to předimenzované.

(upravil pavelst 29. 11. 2022 19:33)

Re: Frekvenční měnič-prosím o základní info

kaed- pokud mám 6 polový motor  910 ot/min, v síti 50Hz, na jaké otáčky se tedy približně dostanu na 30Hz, je zde přímá uměra?? klesá to po nějaké jiné křivce??

Re: Frekvenční měnič-prosím o základní info

úměra je +- přímá, drobek roste skluz, jak klesá kmitočet, ale dá se to tak pocítat, jako že 910* 30/50 = výsledné otáčky. U asynchronu ten skluz závisí na zatížení, tak je to stejně spíš odhad než výpočet...

Re: Frekvenční měnič-prosím o základní info

děkuju za  odpovědi a váš čas, už mám celkem jasno, první kolo bude mechanické snižení otáček přes předlohu, dál uvidíme  rozhodně bych nechtěl jit pod 30Hz, ale to až podle toho , jak mi to půjde

Příspěvky [21 až 26 z 26]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Smetiště » Frekvenční měnič-prosím o základní info

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£