Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 143 z 170)

Audioweb.cz » Smetiště » Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

  Stránky: ««« 1 ... 141 142 143 144 145 ... 170 »»»

RSS

Příspěvky [2,841 až 2,860 z 3,396]

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

xmarek napsal:

@Paull25: Myslím, že k tomu je třeba dodat dvě věci.
1. Nejsi ženská, aby jsi tyto věci pochopil. Kdyby jsi se zeptal mojí ženy zda by vyměnila dítě za peníze, koníčky a kariéru tak ti můžu předem říct odpověď. Pokud je ženská normální tak má jistou potřebu mateřství a děti ji naplňují. A nemá problém se pro děti obětovat.
2. Očividně nemáš děti nebo k nim nemáš žadný vztah, protože by jsi nikdy takto nemluvil. Kdysi jsem se na děti díval podobně a kámoš mi to řekl dobře. "Ostatní děti jsou pouze cizí smradi, ale až budeš držet v náručí své dítě, svou krev tak se na to budeš dívat jinak." V okamžitě kdy se malý narodil tak jsem to pochopil. Můžeš mít 50k různých zálib, hromadu peněz, barák, fáro, ale děti se s tím nedají srovnat.
Pochopitelně se najdou chudáci kteří si pořídí dítě jako rozmar, jako výhodný business na dávky od státu apod., ale nelze všechny lidi posuzovat podle těchto duševních chudáků.

Jinak pokud si někdo myslí, že dítětem život končí a pak mu nezbyde než celý život makat, aby je uživil tak je hlupák. Je věcí partnerů jak si věci přerozdělí, jak se budou o dítě starat apod. Pokud má dotyčný smůlu a vezme si slípku co celý život seděla na prdeli a jediný její zájem byly nákupy, disco a klebetění s kámoškami tak s tím asi moc nenadělá. Ale i partnera si vybíráme není to tak? Já se kupříkladu ničeho nevzdal, akorát jsem si přehodnotil priority, nic víc.

Svatá pravda, mateřstvím a otcovstvím život nekončí, ba naopak,  začíná.

(upravil Pech. 1. 3. 2014 18:07)

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

DJ_Rix napsal:
Pech. napsal:

supr mobil, nový auto, a značkový hadry jsou měřítkem toho jestli žiješ něbo nežiješ jako člověk?

Nepodsouvejte mi co jsem neřekl a nepřekrucujte fakta, nikde jsem neřekl supr mobil, ani nový auto a ani značkový hadry, stačí vzít průměrné zboží střední třídy, ne tu nejlacinější sračku. Najednou se tu bavíme o těch, co se nechcou učit, jsou pohodlní, hledí na to co říká soused, kupujou si nový auto apod.

Já mám auto 12let staré, mobil 4 roky, druhej mám služební nokii co stála nová 1200 a hypotéku budu splácet ještě 24let.

Rád bych od Vás konečně slyšel ty argumenty, proč jít dobrovolně do toho, že se budu starat sám s průměrným platem o 3 děti a modlit se, aby se mi nic nestalo, protože bych se pak zadlužil a chcípl. O tom, že si ani nebudu pro sebe moct nic koupit a tudíž díky stresu z finanční krize mé peněženky dostanu infakrt ani nemluvím.

Až ti to dojde, bude možná pozdě, ty budeš mít v prdeli spermiogram, ta tvoje se ve 40 už nepřijme ani ze zkumavky, a budeš říkat - že my neměli děti... teď už je mít nebudeme...

Tím asi svoje příspěvky k tématu ukončím, kdo má zatemníno, stejně sám zakopne. Já už mám jeden náraz do zdi za sebou, taky jsem čekal,: "teprv až bude tohle, teprv až bude támhleto" naštěstí už jsem to pochopil, co je skutečně důležitý a že na to ostatní sere bílej tesák, ale jak je vidět, zkušenost je nepřenosná.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

co je to spermiogram?ja se stal otcem ve 44,asi mam spermiogram OK....:-) budu na to muset vecer kouknout...

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Každej má právo, si ten svuj život udělat, jakej chce. Každý svého štěstí strůjce. Nesnášim ty katolický diktátory, co maj návod na vesmír, trochu to tím tady zavání.

Většina věcí je spíš o chtění a nechtění, i s málo penězma se daj dělat velký věcí. Bez chtění se dobře nedá dělat nic. S rodinou je to složitější, ale podobný.

Dnes že je zlá doba? Máme se jak prasata, bude hůř!!

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

kudlibabka - a je to holka nebo kluk? Keď si tak predstavím že by som mal mať 60 a môj syn bude mať 16 - to už si s ním možno ani prvé pivo nedám.

(upravil zuki 4. 3. 2014 21:01)

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

staffy - jak 60 a starej? V 60 ti bude chybět ještě min 10 let do důchodu... sad

ps.: já měl druhýho kluka skoro v 42 (41,9)... smile

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Pořád se tady sklonuje jak je super mít 3 děti (většinou od lidí co ještě nemají ani jedno). Není to trochu málo? Pořidte si jich třeba 6 nebo 9 když je to tak super ne? smile

Web

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Nechcete toho už nechat? Ani jedna strana neustopí...každý máme jiný priority.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

reeb: tie 3 deti majú určitý symbolický význam v tom, že priemer 2 deti na pár (na ženu) štatisticky nestačí na trvalo udržateľnú populáciu, kdežto 3 už hej...

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Připadá vám, že je nás málo? smile

(upravil cestmir 4. 3. 2014 23:15)

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Podľa toho, čo myslíš pod tým "nás". Ak celkovo ľudí na planéte, tak zrejme nie. Ak si ale zvolíš ako kritérium trebárs vzdelaných, kultivovaných a ekonomicky "zdravých" domorodcov v konkrétnom regióne, môže byť už záver iný... smile A pritom možno práve tú skupinu môžeš (s trochou nadsázky) pomôcť udržať "evolučne stabilnú" tým, že budeš mať práve ty nie 0-2, ale trebárs 3 deti.

Ono, od toho, či tu bude práve takých dosť závisí aj to, ako šťastne (znesiteľne) sa tu bude žiť aj tvojmu prípadnému jedinému potomkovi...

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Pokud je reprodukční schopnost jistých skupin obyvatel 7 - 10 dětí, jsou i tři málo.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

cestmir napsal:

vzdelaných, kultivovaných a ekonomicky "zdravých"

Jedinci z této skupiny si právě ale dobře rozmyslí, jestli si pořídí tři děti. smile

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Nooo k tomu věku... já si pořídil prcka ve 39, ze zásady dycky spěchám pomalu. do penze půjdu tak kolem 70-ti, jak pozoruju vývoj, takže je to tak akorát.... Než půjdu do penze bude prckovi jaxi přes 30... to by šlo i na to pííívo..

Teda pokud dožiju penze a bude-li tou dobou vůbec nějaká.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Pánové, s větší rodinou to jde!  Mám tři děti ve věku 28, 25 a 15. To poslední jsem si uklohnil ve věku 39.
Můj plat (i plat mé první a jediné ženy) jsou sice na východní Moravu trochu nadprůměrné, ale v republikovém průměru obvyklé. Bydlím v bytě 3+1, k dispozici auto soukr + auto služeb.  V této konfiguraci jsem se ženou pustil do světa dva vysokoškoláky, syn computer science na matfyzu v Praze,  dcera žurnalistika v Brně. Oba už vydělávají víc než já... Nejmladší syn s největší pravděpodobností  bude následovat svého staršího brášku na matfyz.
I s třemi dětmi jsme každý rok mohli na dovolenou někam za hranice nebo k moři.  A na muziku a hifi vždycky něco zbylo.
Nikdy jsem neměl ambice být šéfem, mít barák a luxusní auto. Spíš jsem chtěl mít klídek, fajn práci, rodinu a čas na muziku. A to se mi asi tak nějak splnilo...
A navíc, myšlenka na to, že moje 3 děti nejsou darmojedi je velice příjemný.

Když se mi narodilo moje třetí dítě, tak mi kamarád Holanďan napsal:
Jedno dítě - sobectví.
Dvě děti - alibi.
Tři děti - rodina.
(No jo, on má dětí pět.)

Takže si myslím, že pro průměrného človíčka v této republice mít více než dvě děti by neměl být problém !

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

jojo jo ,za dob minulých šlo víc věcí ,zde se bavili myslím v dnešní době mít 3 děti.snad ti odpustili z novomanželský půjčky  6 bejčků z každého narozeného  dítěte.to prý se dnes nekoná?

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Mavipe to podle mne vystih.

Je zapotřebí si srovnat co kdo chce.
Myslím, že 3 děti se dají zvládnout.
Nicméně podotýkám, že to není jednoduché. Na druhou stranu je třeba uvažovat, jestli musím mít to či ono, vilu za 20 mega s bazénem a luxusní auto, pravidelně pařit s bandou... pokud mám "osobní" výdaje měsíčně ve výších neobvyklých, případně jsem zvyklej domů se vracet jen k přespání a vyspání kocoviny a nechci se vzdávat ničeho, nejsou 3 děti s tímto živ. stylem jaxi "kompatadebilní".

Při průměrném způsobu života se dá splácet nějaké menší hypotéka + zvládnout děti. Nicméně se rodina nebude topit v luxusu, jezdit na dovolenou na sejšely, mít 2 auta typu jaguár a na žízeň chlastat "šatóné dy pap", jak se zpívá v písni Michala Tučného...

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Benazi,
ty dva vysokoškoláky jsme živili ještě nedávno a věř mi, že jeden vysokoškolák na krku je jedna malá hypotéka.
A to nám doma roste  ještě třetí. To žádný bejček nezachrání.
Já mám radost a dobrý pocit i z toho, že ti první dva už pracují, jsou z nich "daňoví poplatníci" a po státu nic nechtějí.

(upravil Benazi 6. 3. 2014 9:52)

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

napoví hrubý příjem rodiny.
jinak včera jsem byl svědkem v obchodě mladice z děckem, nakupovala oháklá jak prase,  v kočárku ukradený půlitr chlastu, a u děcka ve fusáku nějaké sýry, řešili to  s vedoucím,pak dojeli policajti,i tak se vylepšuje  životní úroven.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Můj otec tvrdil, že jedno dítě je pro strach.. I z tohoto důvodu tady dnes jsem, i když z toho příliš velkou radost nemám..

Můj názor k tomuto tématu je takový, že pokud si někdo chce pořídit děti, musí být schopen je řádně vychovat.. Tím myslím skutečně vychovat, tj. vštípit jim jakýsi základní mravní kodex, podle něhož se budou řídit po celý život.. Jinými slovy vyformovat z nich slušné a vzdělané lidi, kteří budou přínosem pro společnost a ne, jak již zaznělo výše - darmojedy.. Bohužel, pokud mohu soudit ze svého okolí, tak tato moje představa je naplňována pouze ojediněle...

Příspěvky [2,841 až 2,860 z 3,396]

  Stránky: ««« 1 ... 141 142 143 144 145 ... 170 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£