Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 117 z 171)

Audioweb.cz » Smetiště » Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

  Stránky: ««« 1 ... 115 116 117 118 119 ... 171 »»»

RSS

Příspěvky [2,321 až 2,340 z 3,405]

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Tak, tak... Před MP3 ale dávám přednost ogg, ve všech ohledech lepší.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

@Jan16: skús Foobar, ideálne s výstupom na kartu priamo cez ASIO rozhranie, namiesto windowsáckych DirectSoundov, mixérov a pod. Tak by si mal mať isté, že do prevodníka (resp. aspoň do DSP švába na karte) lezie bitovo identická kópia toho, čo tam prehrávač posiela. Na audiofilské aj meracie účely je to jediná zmysluplná cesta.

@Dohnalik: ja z historických dôvodov zostávam pri kombinácii FLAC (postprocessing, resp. sústredený posluch na solídnejšom reťaczi) a MP3 (všetko ostatné). Pritom čo sa týka posluchu, ten FLAC je viac pre ten pocit, než pre nejaké objektívne dôvody. Korektne vytvorený MP3 na modernom kodeku s dostatočným dátovým tokom (LAME VBR V0/V1) osobne dokážem od lossless originálu odlíšiť len pri fakt sústredenom počúvaní notoricky napočúvaných, dobre zvolených pasáží (aj to nie moc preukazne a opakovateľne). Zatiaľ každý, kto suverénne tvrdil, že MP3 rozozná kedykoľvek ľavou zadnou, pri slepom porovnávaní tápal, takže tie reči beriem dosť s rezervou. MP3 má podľa mňa o dosť horšiu povesť (danú kvalitou starších implementácii, príliš nízkymi dátovými tokmi a celkovo "antikultúrou", ktorá jeho nástup sprevádzala), než je číra realita matematiky, ktorá za tým kodekom je. Koniec koncov, napr. na ATRAC niektorí dodnes nedajú dopustiť, pritom pri slepých testoch vychádzal pri porovnateľnom dátovom toku menej transpatentne než MP3...

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

cestmir:  O foobaru už začínám uvažovat. Používá ho spousta místních, asi to zkusím též.  Uši jsou pořád víc vybíravější, a ten winamp už jim začíná vadit smile  ASIO jsem tu zprovoznil už před delší dobou, kvůli MIDI a hraní přes PC. Měřit bez ASIO se snad ani nedá. Aspoň jsem to nerozfungoval.

(upravil Dohnalik 24. 3. 2013 1:03)

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Já na foobar nedám dopustit, pro mě jednoznačně nejlepší přehrávač, mohli by ho už konečně přepsat pro linux, je to jedna z mála věcí co mě drží u windows. Pro začátek doporučuju skin DarkOne, SoX resampler, dynamic range meter a ASIO plugin samozřejmostí. Já tam mám hromadu dalších.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

já už se na asio pluginy vykašlal, jelikož jsem s tím měl spousty problémů, daleko lepší a stabilnější mi přišlo wasapi a zkončil jsem u kernel streamingu.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Je pravda, že tam občas vznikne timeout z důvodu chyby u přepínání bufferů, ale pokud se to správně nastaví, tak se to dá skoro úplně eliminovat. Wasapi a kernel streming...nevím, to není pro mě, pořád tam figuruje windows.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Hej, kernel streaming by mal tiež obchádzať mixer a minimalizovať latenciu, ja mám ale zase presne opačnú skúsenosť. Tam, kde ASIO funguje bez problémov (ESI Julia napr.), s KS som mal problémy. Jednak občasné výpadky, dvak efektívne 16b rozlíšenie aj pri 24b nastaveniach a karte - zložky pod -96 dBFS, definované spodnými 8b v signále proste neboli, pričom cez ASIO tam pri tom istom hw/sw sú (hoci utopené v bordeli).

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

no u téhle potvory http://www.ebay.co.uk/itm/ooAoo-SQ210A- … 1034191963 na win7 jsem prostě s ASIO měl problémy, často to prostě nejelo vůbec asi to mělo problém s přepínáním vzorkovacíh frekvencí, stejně tak wasapi, to bylo schopné fungovat jen na jedné vzorkovací frekvenci, která byla zrovna nastavená. A s kernelem prostě no problem. Latence je mi celkem jedno na přehrávání.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Neviem ale toto asi nemyslí vážne http://elektro.bazos.sk/inzerat/23595711/subwoofer.php

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Tak to je masakr! big_smile

(upravil Dalča 25. 3. 2013 21:47)

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Tyvole, kluci ze slovenska, proberte to tam, podle inzerce tam máte vela kokotov....
smile
jináč po zhlédnutí jsem se 15 minut dusil smíchy.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

No, to je fakt pecka

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Co to sakra má bejt... lol

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Já bych řekl že to je eko hifi pokrok. Skelet se v přírodě rozloží , část reproduktoru taktéž, navíc to obsahuje cenné železo. Jen ten zdroj, ten mohl být taky v kartonu, takhle to neladí. Navíc je to vyrobeno z recyklátu takže bohyně gaia se tetelí radostí z takového skvostu.

Jen mě hrozně mrzí a irituje že naprosto beze studu ukradl hrdé jméno naší oblíbené značky která vyrábí velmi kvalitní hifi soustavy za lidové ceny o které se konkurenci může jen zdát.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Výhoda toho subwooferu je, že hraje nejen repro, ale i celá ta kartonová krabice big_smile

hue hue hue

Web

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

http://aukro.cz/zesilovac-a-bedny-profi … 05340.html

káblíky a vyhýbky dosti "prďácké" big_smile

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

little: Subvůfr asi voe! smile To mi připomíná takový ty videa na youtube kdy vyráběj Hifi basáky z alobalu big_smile

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

http://elektro.aukro.cz/reprobedny-o-vy … 86700.html ta kvalita je vidět smile

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Tohle je taky libovka:

http://elektro.bazos.cz/inzerat/2314689 … ilovac.php

Web

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

http://elektro.aukro.cz/repro-i3141800076.html bych se mohl ráno podívat místo do zrcadla na reprák big_smile

Příspěvky [2,321 až 2,340 z 3,405]

  Stránky: ««« 1 ... 115 116 117 118 119 ... 171 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£