Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 116 z 170)

Audioweb.cz » Smetiště » Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

  Stránky: ««« 1 ... 114 115 116 117 118 ... 170 »»»

RSS

Příspěvky [2,301 až 2,320 z 3,396]

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

I Barum umí slušný gumy, nakonec už to přece není dávno naše.... Ale zkuste pochopit že na světě nejsou jen socky ale i magoři co mají peněz dost a pro ně tyhle kabely jsou, techniku v tom až tak nehledejte smile

(upravil Benazi 22. 3. 2013 15:10)

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

http://s8.postimg.cc/tubcgkio1/GX9_G0502.jpg
Už vidím amíka jak k tomu cpe  šnůry za  pade.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

http://technet.idnes.cz/zvukovy-mag-mar … _audio_pak

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

To asi ten amik nebude vědět.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Je fakt, že když jsem slyšel první CD - cca před 30rokama na výstavě audiotechniky - poslouchalo se na sluchátka - kůli ruchu z okolí, tak jsem jim řekl, že si snad dělají srandu, že je to hrozné... Pěkně na mě vytřeštili oči... bylo to v té době považováno za vrchol techniky smile  Ale časem jsem si zvykl i na ty lepší MP trosky...

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Mám čerstvej zážitek...
KOnfrontace LP a CD se stejným obsahem....
MaSaKr a LP poznali i mladí rybízci. Prostě CD v tomto testu totálně propadlo.
zkoušený bulo Down to Earth od Rainbow....

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Málokdy bývá stejný master pro CD i pro LP, tak se nediv.

Web

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

no to by mohlo bejt...
i když na tý CD nebylo psáno remastered, na to jsem se koukal.
Ale vjem absolutně jinej. dynamika srovnatelná, ale prosotr, vejšky, zvláště bicí, činely, nebe a dudy.
Prostě vynil byl lepší. sice měl vysokej šum, občas nějaký ten lupanec...
Rozdíl patnej jak na bedny a ještě patrnější na sluchátka

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

@Dalča: skôr by ma zaujímalo, či by odlíšili to LP od toho istého LP, len real-time hnaného cez ADC->DAC iteráciu (PCM 1644, 2496). Samozrejme naslepo; s použitím nejakých solídnych prevodníkov; s rezervou proti vybudeniu ADC do blízkosti 0 dBFS; pri skalibrovaných výstupných úrovniach a identickom zvyšku reťazca...

Takýto test by vylúčil rozdiely v dôsledku LP/CD masteringu, rozdiely v dôsledku vnímania nedokonalostí LP (odstup, skreslenie, lupance), sústredil by sa čisto na deklarovanú degradáciu v dôsledku digitalizácie signálu do PCM a následného prevodu späť na analóg.

Podľa obligátnych krčmových rečí analógofilov by mal byť zvuk, prehnaný cez takúto iteráciu suverénne sprznený až nepočúvateľný, tak by bolo zaujímavé vidieť, či by tomu zodpovedala aj štatistická preukaznosť. smile

(upravil Lukáš33 23. 3. 2013 12:29)

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Potvrzuji barum bravourius 2 nejni vubec špatné pneu,mám zkušenost s 195/45 R16 na svém mazliku a docela drží,když je dobrej potah a teplo dal jsem na nich  zatáčku 45 stupňú ve 155km/h a pohoda,dlouho vydrží.

Minulé léto jsm u šéfa poslouchal na starých tesláckých ošoupaných bednách a zesiku,gramce také tesla kapelu katapult live byla to prej snad 30 let stará deska a mohu vám říct,že to byl zážitek.ten prostor a lehkost mě dostaly,uplně jako bych tam byl s nima.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Cestmir:

To je otázkou, to jsem nemohl srovnat...
Testoval jsem to na CD playeru, co byl k dispozici, a seho vnitřním převodníkem. Byl to "slušnej kousek" ale nikaj neupravovaný. Byl to starej Tascam CD A550 a gramec klasickej originál NZC 420.
poslech na sluchátka z každýho stroje sólo jeho sluchátkovým výstupem, pak na ARS 1054 přes zesík v NZCčku šlo i to CD.

No není to úplně košer test, prostě jen takovej nápad.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Zvukový mág Mark Levinson
četl jsem o něm několikatero článků, mluví jak mu pasuje...

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Dalčo to je právě ono - byl to zcela nekorektní test, víš to, ale děláš z něj závěr pro sebe - ok, tvoje věc. Pro ostatní to je lež. Nemyslím to zle, v audiu to dělá naprostá většina lidí, řadí se do stáda a zjednodušují si život. Ale proč to mají furt potřebu opakovat ostatním?

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

http://elektro.aukro.cz/stilizovabny-na … 01379.html Tohle je taky solidní profík. Zdroj z nabíječky či co to, dává necelých 6V a ten týpek to nabízí na žhavení elektronek, když si přečtu na krabičce že to dává max 800mA ... dostávám big_smile big_smile

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Stejně ta LG věž bude zevnitř klasicky osazená "kvalitními" komponenty typu Hitano, Jamicon atd., přes chladič a prvky na něm namatlaná bílá/černá tuhá pasta a trafo bude mít prac. teplotu minimálně 40st. C...

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Yeayer: a to jest ještě střízlivý odhad no ni?

(upravil Dalča 23. 3. 2013 20:05)

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

MethMan

Dobrá - rekapitulace:
Nejednalo se o test, jen jsem měl v ruce CD a LP se stejnou muzikou, a ještě k tomu mojí krevní skupiny. NZCčko má brácha, taskama kámoš. myšlenka dát ty 2 mašiny vedle sebe a zkusit je porovnat.
6ádný úpravy, optimalizace nic. Prostě spotřební materiál (CD,  LP) jsem přehráli na "spotřebních" přehrávačích. Hluchátka os Sennheiseru, mý oblíbený, pro oba stroje stejný (jen jsem narychlo zbastlil redukci, páč NZC jaxi Jack nemá, že) Na sluchátka rozdíl jak kráva, ve prospěch vinylu
Pak jsem výstup z CD vrazil do vstupu zesíku na NZCéčku a stajý, opět rozdíl jak kráva...

Neměl jsem ambice řešit a měřit cokoliv, nemám na to vybavení, ale srovnal jsem 2 komerčne dostupný přístroje přehrávající "to samý" co se dalo koupit v maloobchodě a poslouchal jsem to laickýma ušima.

Proto jsem říkal, že mne výseldek překvapil a taky jsem říkla, že se nejednalo o košer test.
V každým případě mně to donutilo sednout ke skříni s LP a pár si jich zase přehrát.

Nu i líbilo se mi to...

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

...problém je, že už sem hodně dlouho nedržel v ruce nějaký slušně namasterovaný CDčko koupený v posledních pár letech. Všecko je to překomprimovaný odpad, někdy mám až pocit, že do toho lisují mp3ky co postahují z netu.

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Jan16 napsal:

překomprimovaný odpad, někdy mám až pocit, že do toho lisují mp3ky co postahují z netu

Len čisto pre istotu: kompresia dynamiky pri masteringu nemá absolútne nič spoločné s lossy kompresiou audio dát. Čo sa týka pomeru peak/average úrovní, čo do MP3 (resp. akéhokoľvek korektne navrhnutého lossy kodeku) strčíš, to ti po dekódovaní vylezie, resp. rozdiel bude marginálny (dokonca aj pri extrémne vysokej kompresii so zreteľne počuteľnými artefaktami). Žiaden nemodifikuje audiosignál takým spôsobom, aby sa tento pomer mohol významnejšie zmeniť. Odstraňujú sa pre sluch (či už len teoreticky, alebo reálne) maskované zložky signálu, ktoré sú hlboko pod okamžitou úrovňou. Triviálne si to môžeš overiť ľubovoľným DR-metrom.

(upravil Jan16 23. 3. 2013 23:15)

Re: Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

To sem rád, že ty to víš, protože o tomtéž rád poučuju lidi. Díky za připomenutí.
//Pokud si tu narážku nepochopil, tak 99,9% mp3 souborů běžně se povalujících na netu vypadá asi takto

Nechceš začít spíš rozebírat problematiku konverze FLOAT formátů do INT? Zrovna jsem tu před chvílí zápasil s konverzí FLACu do WAVu, že tam pořád slyším rozdíl. Zkoušel jsme i různé prográmky na konverzi...  Ale to sme asi v blbém vlákně, tak to tu nebudem špinit smile

//Stejně tak jako jsem před pár měsíci přišel na to, že winamp slyšitelně przní zvuk, i když má všecky EQ a efekty vypnuté, a i tehdy, přehrává-li se wave pcm. Stejný soubor winamp a např v audacity zní odlišně. Nechá-li se pak i analyzovat spektrum, z winampu leze méně výšek.

Příspěvky [2,301 až 2,320 z 3,396]

  Stránky: ««« 1 ... 114 115 116 117 118 ... 170 »»»

Audioweb.cz » Smetiště » Přehlídka humusu - hegeš z Aukra a podobně

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£