Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 5)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla B115

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5

RSS

Příspěvky [81 až 90 z 90]

Re: Tesla B115

Někdo radil to otočit.

Re: Tesla B115

Aj to som skúsil, je tam citeľná volá aj viditeľná, ten magnetofon išiel snáď  každý deň v roku.
Kolíky na brzdách majú drážky, hlavy tiež.
Originál puzdra sú lisované z prášku, skúsim vytočiť z bronzu určeného pre púzdra. Treba vybrusit pidi nôž do diery. roll vystružnik mam len 5H7 to je moc do +

Re: Tesla B115

Moc držím palce! Cívkáče, mám B101, 730, 115 a B73, a nejsem schopen se na tom donutit dělat. Obejdi sběrné dvory, něco na náhradní díly zkus sehnat. Za flašku vodky...

Re: Tesla B115

stiglitz napsal:

Moc držím palce!.

Ďakujem snáď sa mi to podarí, inak slušná zbierka cievkačov ktorú máte.
Mám funkčnú CM130 veľmi málo používanú, tu sem tam púšťam.
Už som chcel kúpiť Sony alebo Revox ale nemá to to čaro  keď to funguje ako Tesla magnetofon. big_smile

Re: Tesla B115

Dobrý den, vím, že vynechávající přepínač stop u magnetofonů řady B11x je opravdu známá a již dávno probraná záležitost, já však přicházím z poněkud unikátním problémem a to tím, že potřebuji zcela nový, protože můj původní se mi podařilo zalomit. Snažil jsem se totiž stejně jako většina vlastníku B116 tento přepínač vyčistit. Vzhledem k tomu, že se mi nechtěl rozdělávat, rozhodl jsem se pro jeho odpájení ze spoje a protočení v isopropyl alkoholu. Přepínač bezproblémově fungoval asi týden, než po jednom osudovém otočení začal znovu chraptět. Z velkého vzteku jsem do otvoru mezi paketami nastříkal nějaký divný kontaktol co jsem měl zrovna po ruce, který byl však moc agresivní a v následku toho přepínač zatuhnul. Snažil jsem se jím otočit, ale přitom jsem nechtěně zalomil hřídelku rotoru. Vzhledem k tomu, že je můj přepínač prakticky nepoužitelný, rozhodl jsem se napsat na fórum a zeptat se, jestli nemá někdo v zásobách zánovní přepínač, nebo alespoň náhradní rotor. Jedná se o dvoupaketový třípolohový přepínač TS 121 použitý u magnetofonů řady B11x jako přepínač stop. Díval jsem se i na internetové obchody, zde však mají pouze jiné vícepolohové typy Případné chrastění by mi vůbec nevadilo, jde mi především o to, aby mechanicky fungoval. Přepínač TAPE/SOURCE mi překvapivě funguje excelentně beze ztrát.

A ještě se chci zeptat. Kdybych kupoval tedy ten zánovní přepínač a chrastil by myslíte, že by pomohlo ho na pár hodin ponořit do sklenice s isopropyl alkoholem? Zdá se mi ze všech prostředků asi nejšetrnější a jak jsem uvedl výše, jednou jsem se již o to pokoušel a při letmém protočení fungoval týden jako nový. Domnívám se tedy, že pokud ho nechám v alkoholu déle, mohla by se teoreticky špína rozežrat úplně a fungoval by bez problémů delší dobu. Netroufám si totiž přepínač rozebírat, pokud by však nebyla jiná možnost, rozhodně se o to pokusím.

Děkuji za odpověď a přeji všem hezký den!

Re: Tesla B115

pokud nenahráváš mono 1-3/2-4, ale jen stereo, tak tam vůbec nemusí být, prodrátuješ to na desce...když jsem začínal s R2R na B116, tak jsem ho vyhodil, na monitoring T/S stačil obyč. odvoupólový přepínač a byl klid,
mám ještě jeden celý mgf v origo stavu a můžu ti ho nechat na díly,
zkusím najít i ty vypastěné origo přepínače, ale chrastily taky, tak nevím, jestli jsem je tenkrát nevyhodil

Re: Tesla B115

Díky za rychlou odpověď. Předrátování zní zajímavě a nepochybně bezproblémově funguje, nicméně nejprve chci zkusit opravit ten přepínač, mám spousty monofonních pásků a navíc si nejsem jistý, jestli mé elektro zkušenosti jsou tak rozsáhlé, abych to zvládnul předrátovat, bez toho, aniž bych to úplně zbastlil big_smile. Stejně ale díky moc za radu, nesmírně si toho cením. Pokud mi nabízíš B116 na díly, rozhodně neodmítám. Samotné přepínače bych ocenil samozřejmě taky, nějak bych si s nimi už poradil. Jak bych tě mohl případně blíže kontaktovat?

Re: Tesla B115

Isopropyl odmastuje a mechanice nijak neprospeje. Potrebujes pripravek, ktery odstrani prach, oxidy a zaroven zakonzervuje a namaze. Nic lepsiho nez DeoxIT FaderLube nemuzu doporucit. I 40 lete ALPSy po osetreni chodi dalsi roky jako nove bez dalsich zasahu.

Re: Tesla B115

Díky za doporučení, hned jak budu moci si ten přípravek seženu. Hezký večer!

Re: Tesla B115

máš SZ

Příspěvky [81 až 90 z 90]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Tesla B115

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£