Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 5 z 7)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

RSS

Příspěvky [81 až 100 z 134]

(upravil danhard 23. 7. 2015 12:45)

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

KarelXth napsal:

AlNiCo odmagnetováváním trpí, to má ale koercitivitu snad o dva řády nižší.

Nesmysl smile
Ferit je v poho, protože není namagnetovanej na hraně ostatních materiálů a magnetizace je stabilní.
Kupodivu je to dané fixní mechanickou strukturou smile
Moc tomu nerozumím, profesionálně jsem se věnoval mag. obvodům asi jen 20. let, ale můžu se zeptat taťky, tomu dal soudruh Novotný za práškovou metalurgii (výroba feritů) dokonce i nějaký řád, č. 1350 smile
http://www.prazskyhradarchiv.cz/archivK … ad/rpr.pdf

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Danhard: Myslíš jako kvůli nižší energetický hustotě feritů, nebo? Přiznám se, že mi to dneska moc nepálí...:-)

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Jistě, když je něco namagnetovaný "na hraně", tak se to snadno demagnetizuje vlivem okolí.
Ty neodymy tam mají ale tu "hranu" dost dobře vysoko a odmagnetování okolím má normálně taky jen svůj prostor, dejme tomu 20% , zbytek už zaručuje magnetizace lokálních domén.
Fixace domén má spojitost s mechanickými vlastnosti.

(upravil djsteve 23. 7. 2015 13:26)

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Danhard. Skús svoje poznatky nejak zgrupnúť do uceleneho bloku a trocha sa o tom rozpísať. Sú veci ktoré by som si rád prečítal.
Magnetizmom a magnetmi sa zaoberám už dlhšiu dobu popri reproduktoroch možno by sme sa dozvedeli niečo nové čo mi doposial uniklo.
Hlavne teda magnetmi neodým vs ferit poprípade alnico. Porípade pridať dáke vlastné postrehy.

(upravil danhard 23. 7. 2015 15:16)

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

djsteve to skutečně není jednoduché.
Vesměs je to mozaika praktických znalostí, na to abych to někde prezentoval nemám zájem.
Dělám hodně návrhů spínaných zdrojů, někdy si tam musím vymyslet nestandardní aplikaci, která zavání patentem ale zadavatel o tom nechce ani slyšet smile

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Asi ještě jednu poznámku:
Když si budeš hrát asi se stovkou magnetů, budeš se je snažit odmagnetovat, různě to měřit atd. tak se dostaněš do fáze experimentů.
Když si k tomu přimícháš nezbytné teoretické dogma a snažíš se to potvrdit, uděláš asi 10x více měření a potvrdíš/vyvrátíš dogmata, tak jsi na správné cestě k pochopení.
Na to aby jsi to publikoval, musíš tu druhou fázi zopakovat, potvrdit  a zdokumentovat měření a pak to můžeš věšet lidem jako bulíky na nos smile

(upravil Crifodo 23. 7. 2015 19:02)

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

danhard napsal:

a pak to můžeš věšet lidem jako bulíky na nos smile

To mi něco mlhavě připomnělo, pořád jsem nevěděl až jsem si vzpomněl, spisovač Hailey a jeho Kola:
Adam přikývl. Každý žák osmé třídy ví, že při průtoku elektřiny všemi známými vodiči dochází vlivem odporu nejméně k patnáctiprocentním ztrátám.
...
Ano. Supervodič je zajímavý i tím, že je diamagnetický — to znamená, že když se použije ve spojení s tradičními magnety, vznikají nesmírné odpudivé síly.

Atd.

K těm patentům, zakazovat majetková práva k duševnímu vlastnictví je taky možné dát do smlouvy jako jednu z podmínek?
A když už tu tak pěkně plácáme OT k předmětu vlákna, okolo těch vývodů z čipů Al/Au, nevíte někdo, jestli a jaký byl rozdíl ve výrobě germaniových plošných tranzistorů nf (10xNU7x) a tzv. vf 15xNU70? Už pomalu není koho se zeptat, insiderům bude tak okolo 80 let počítám.

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

V tlouštce substrátu.
Isiderům je kolem 60 a víc smile

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

No nevím, s tímhle germaniem končili v Rožnově výzkum tak asi nějak okolo 1965 počítám, dnešní 60letý insider by se tam mohl motat leda s tatínkem.

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Crifodo, tak příště ti s informacema naseru. Tatínkovi bude v listopadu 90 a furt chodí do práce smile

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Na ja, teď nevím jak to myslíš, jestli je tatínek insider z oboru, s tím jsem nepočítal.
Vloni jsem měl domluveno s jedním "80" insiderem setkání v době jubilejní (a asi poslední) výstavy v Rožnově a nakonec jsem se tam nedostal. Ten pán je absolvent VPŠVE a dělal na osciloskopických obrazovkách.
Vitalita těchto lid je neskutečná, stačilo mi když Pavel Krist popisoval, jak je takřka stoletý brigádník prof. Šimáně zasypává námětama a hypotézama, které se pak oni o 2+ generace dál v naásledujících týdnech snaží chápat...

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Tak co pánové? Byl by ochotný někdo poradit či pomoct? takový zesilovač prostě musím dát do kupy. Řekněme 800W/2R, najde se tedy něco, kromě jožiho 700W leache?

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Nevím co stále hledáš, je to dané dimenzováním koncového stupně, vlastní schema je skoro nepodstatné, udělej to podle šaška Federmanna, zesilovač 2 až 6kW se dvěma TIP142-147, nebo s něčím výkonějším, podle Icmax a Ucemax smile

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

skús si prečítať niečo o MOSFET zosikoch od Holtona...
http://www.interlavka.narod.ru/nabor/nab800W.htm
http://www.elab.ph/forum/index.php?topic=36694.20

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Prosimtě nalimko33 neraď. I ten tupej Federmann přišel na to, že násobení Ube není to správné pro předpětí mosfetů. Pokud jsi tupý opisovač schemat, tak nedoporučuj výtvory jiných, které jsou vadné.

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

U takovýho zesilovače musíš uchladit 500W na 70 stupňů na alespoň 10 pouzdrech. To chce pořádný tunel a větrák. K tomu tunelu tišťák s emitorákama, potom asi nějaká drátovačka. Další problémy s ochranou repráků proti DC, atd....

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

lukyn,podíval ses na ten Electro-voice?Nejsou tam plošňáky,co?:-)

(upravil Otas 25. 7. 2015 7:38)

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Lukyne, myslím si, že použitelný je High-end zesilovač 1 kW od Alana Krause (červené AR 5/2002 včetně plošáků), máš to i s koncáky 1943/5200 (12 párů na kanál). Jede to prakticky ve třídě B, což já na basy vidím jako výhodu. A má velmi šikovný princip funkce nadproudové ochrany. Jen nevím, zda je dosažitelný hybridní budič SSD1200, který to vše zásadně zjednodušuje a dělá super parametry.
Dále je použitelný zmíněný (zvukově výborný) stavebnicový KMD 7666 od EZK po doplnění kanálu 4 páry (nebo grandsky dalšími 6 páry) tranzistorů (přidáním pokračování plošného spoje, mechanicky a zřejmě i elektricky - až na to relé sad - to bude v pohodě smile).  Výhodou EZK jsou značkové trandy, nezažil jsem od nich pajcy.

Edit: odkaz na ten KMD http://www.ezk.cz/stavebnice_moduly/kmd7666.htm , líbí se mi to jako řešení čím dále více.
Jeden pár přímého předchůdce s 1943/5200 jsem před dvěma lety postavil a ze zkoušek spokojenost (i když se mi zatím válí jen oživené vyzkoušené ale nevražené do zesu, dojde na ně).

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Crifodo napsal:

K těm patentům, zakazovat majetková práva k duševnímu vlastnictví je taky možné dát do smlouvy jako jednu z podmínek?

To je Crifodo celkem normální, zadavatele zajímá výsledný produkt - dokumentace podle které to může vyrábět a v realizační ceně je samozřejmě zahrnuto, že s tím nebudou spojené další náklady.
Když tam potřebuji použít nějaké cizí patentové řešení, tak to musím trochu pozměnit, aby to nebylo jednoduše napadnutelné a nejlépe to zatajit, aby se v tom někdo zbytečně něšťoural.
No a vlastní nápady si zaplatím z té realizační ceny, pěkně si je vyplatím z pravé ruky do levé a taky se můžu poplácat po rameni smile

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Vaclave ked som si prečítal tvoju odpoved 85 na moju prosbu 84 tak si to okomentoval sposobom že sa nemieniš o poznatky deliť. To akceptujem v plnej miere. Ale k čomu bola veta v druhej časti citujem :
"Dělám hodně návrhů spínaných zdrojů, někdy si tam musím vymyslet nestandardní aplikaci, která zavání patentem ale zadavatel o tom nechce ani slyšet smile" tak to naozaj neviem či si to dal k dakej predchadzajúcej teme alebo si sa chcel len  pochváliť. Prišlo mi to hodne odveci. To si nas kludne mohol poinformovať aj ako si na zahradke polieval mrkvu.
Čo majú neodými a alnico magnety s tvojimi skorovždy patentami ? Ved ak sa chceš pochvaliť ockovým vyznamenaním len tak popri téme kludne ale skús aj prispieť nielen povýšenecky zareagovať alebo zjebať pod čiernu zem.

Příspěvky [81 až 100 z 134]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£