Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 7)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 134]

(upravil djsteve 21. 7. 2015 12:28)

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Nejdem Tu zasierať vlákno neodymovými reproduktormi. Asi by to chcelo nové vlákno. Tam by sme si mohli vymeniť postrehy a skúsenosti.
PS: magnet sa nezohrieva len prechodom tepla od cievky cievka a magnet fungujú aj ako indukčný varič...
Pri spomínanom reproduktore a učinnostou pod 3% je to " platnička s výkonom 2,3kW.

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

djsteve,danhard:bondy(propoje mezi čipem a základnou)mohou být i ze zlata.
lukyn,kdyby jsi slevil pár dB výkonu,tak na Elektrotanya je docela solidně rozepsaná dokumentace k zesilovači CPS2 od Electro-Voice.Mají to tam i s nastavením a chybí jen plošňáky,takže místo na seberealizaci je.
Ten výkon co požaduješ v AB je opravdu nereálný,jak už je poznamenáno přede mnou.Ale jestli takové monstrum postavíš,určitě se pochlub.
Tipuji,že skončíš u nějakého toho dvou nebo čtyřkanálového výkonného D monstra co jsou teď v kurzu(kopie Lab Gruppen),jak už tu je taky uvedeno.Jako všichni kterým to nehraje na stovky wattů.(špatně naladěné bassreflexy u spodků,či tragické hornové konstrukce,nebo u vršků zoufalé výhybky např.)
Každý kdo má potřebu jít cestou extrémně výkonných zesilovačů by si měl uvědomit že i pro ty supervýkonnébasovérepro platí termická komprese cívek.Omrkněme datasheety a uvidíme že při 1kW příkonu nám repro po ohřátí vydá akustický výkon jako při 300W,takže...?

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

horemic napsal:

djsteve,danhard:bondy(propoje mezi čipem a základnou)mohou být i ze zlata.

U výknových polovodičů ? vrať se na zem smile

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

U těch ne,to je jafný:-)

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

A kromtoho zlato od hliníku ještě poznám smile

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

No veď toto nosiť hliníkovú reťaz okolo krku ...

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Když už jsme u těch kovů,ještě platí že některé ty kopie těch Lab Gruppenů mají místo měděných chladičů,poměděnou hlínu?Kamarád teď dva pořídil,ale asi mě v rámci záruky do nic nenechá udělat vryp:-)Něco by mohla napovědět váha toho zesu oproti origo,ale nevím ani jak tam jsou ty chladiče velké...

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

To poznať aj volným okom zozadu či sa jedná o eloxnutý hliník alebo čistú meď. Cez mriežky to dobre vidno.

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

No... pánové... tak tedy když už né do takových výkonů, najde se něco rozumného co dá tak 800W/2R kromě Jožiho 700W leache?

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

http://www.diyaudio.com/forums/class-d/ … esign.html

(upravil samponek 22. 7. 2015 10:59)

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Tranzistory BDX33 a BDX34 vykuchané z tiskáren, mají 45V 10A 70W a je jich tam moc, tak můžeš do každého konce nacpat 50 kousků a taky to pojede a bude to zadarmo, 2SD1138 a 2SB861 jsou z monitorů  big_smile  http://s22.postimg.cc/rln6a3k1p/darlingtony_II.jpg Výstup zesilovače je drátem zapojený do zdroje a při zkratu vypne.

(upravil Otas 22. 7. 2015 18:50)

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

V návodech prakticky nikdo nepředpokládá provoz do Z = 2 ohmy (čili ochrany zhruba na polovinu). Když si zadám do obvyklého nastavení ochran 200 W trand s Tjmax 155°C a napájení +-80V (což se s původním zadáním s rezervou vypořádá), dostávám se u 8 párů na teplotu pouzdra 70°C, aby se to popasovalo s problémem. Raději tedy asi 10 párů pro AB a klid na duši.
Některé konstrukce jsou schopny pouhým přidáním dalších trandů tohoto stavu dosáhnout (např. EZK KMD7666).
smile Mně se líbí pro jednoduchost od EZK velmi líbí konstrukce s LM 4702: http://www.ezk.cz/e-shop/select.php?skupina=1

Edit: Samponku, fakt obvykle nemáme čas kuchat na sběrných dvorech zařízení, život je krátký smile.

(upravil samponek 22. 7. 2015 19:40)

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Bastlení je na nic a něco kvůli němu kupovat už úplná blbost. smile Když už, tak jedině ze sběrného dvora, do posledního odporu,

Když něco potřebuješ, normálně si to koupíš hotové v krámě.

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Keď čítam Tvoje odpovede sampon mám pocit akoby odpovedal  a písal nejaký robot stroj. Stale tie isté frázy stale dáky odveci žvást o zbernom dvore. Niesi ty náhodou dáky sam sebou postavený wall-e robot zo smetiska?

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

To bude nějaká nemoc.
Já jsem po letech zjistil, že nejsem líný, ale že trpím chronickou prokrastinací smile

(upravil samponek 22. 7. 2015 21:20)

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

To je tím, že elektroniku berete moc křečovitě, já ji bastlm ze sběrného dvora, jinak to pro mě nemá význam. Do normálního života patří ženy atd.

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Tak se smiř s tím že to někdo chce udělat pořádně, dle nějakých standardů. To co zde ukazuješ bych měl strach zapnout a to jsem taky celkem čuně. A neboj, taky brázdím kovošroty a kupuji elektro, ale když už něco udělám tak to má prototyp a nakonec se plácnu přes kapsu a nechám si udělat tišťák ať to nějak vypadá. A jako zhýčkaný vůl také jezdím na nákupy do EZK k panu Krčmářovi, protože tahat odpory z tišťáku budu jen ve velké nouzi protože to jsou korunové položky.

Já chápu co děláš, ale proč to vnucuješ jako jedinou možnost bastlení?

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Už dlhšie som k tomu chcel niečo napísať. Ide len o to že bežne má človek tolko sebareflexie že takto hnusné veci na forum ktoré má fakt úroveň nedáva, možno ešte teda ked má 16 tak sa to dá pochopiť. Ono je jasné že mu akurát ostatní vynadajú že je prasa a každý kto si bude pozerať fotky bude vydesený a zdrtený, pre to že bežne tu nikto také veci neukazuje... Tomu sa dá predísť tým dostatkom sebareflexie.

(upravil samponek 23. 7. 2015 12:11)

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Máte úplnou pravdu, bastlení je na nic, je to lepší nechat ležet u popelnic a jit s holkama na disku. smile

PS : elektro nekupuji a to ani v krámě, ani bazaru, LED televizi a domácí kino mám ze sběrného dvora, byl tam špatný jen elyt.

Re: Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Djsteve: Já bych to tak negeneralizoval, to že se ti nějaký neodymy odmagnetovaly neznamená, že to je vlastnost všech neodymových basáků. Minimálně RCF a B&C drží dlouhodobě bez měřitelnýho poklesu Bl i v naprosto nelidských podmínkách. A znovuoživení produkce feritových modelů mělo co dělat spíš s prudkým nárůstem ceny neodymu, než s tím, že by ferity byly "lepší". AlNiCo odmagnetováváním trpí, to má ale koercitivitu snad o dva řády nižší.

Příspěvky [61 až 80 z 134]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Schéma zesilovače 1,2kW které pojede do 2R zátěže

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£