Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 6)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 102]

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

samponek napsal:

Bastl budiče se čtyřmi SU169 a zdroj 2x110V 5kW

Výkonu 5 kW odpovídá ze sítě 230 V proud 22 A, na takový proud nejsou dimenzované žádné běžné vidlice ani zásuvky a není ani běžné jištění zásuvkových obvodů nad 16 A.

K těm "svářečkám" z kabelů a roxorů atd.: tak se to údajně dělalo v Rusku někde za Uralem, protože to líp nešlo.
No a pak jsou kultovní obrázky jak svářejí někde Indové nebo etiopci, co mají chudáci dělat když včera měli dobu kamennou a srát chodí na kupu za stan.
https://expatinaddis.files.wordpress.com/2012/04/welder.jpg
http://www.srandičky.com/image/11979-image-1.jpg
Jestli tu máme na audiowebu obdivovat jak to dělají v "rozvojových" zemích... když jsme tady měli v 18. stol. Božky a v 19. stol. Křižíky? to je zřejmě pokrok.

burning kabanosu mezi vidličkama není pokrok, ale prostě návrat na stromy, nebo do chánova, civilizace už byla, no.

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Crifodo, když sem dokážete copypastovat moje zapojení zdroje přes celou stránku s výsměchem k tomu, přečtěte si doprovodný text za stránky odkud jste to zkopírovali, jasně tam píši, že zesilovač je napájen ze dvou fází z motorové zásuvky smile

(upravil danhard 2. 6. 2015 14:11)

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Kolik Ti je Sedlák, že jsi "vynalezl" nápady z první republiky ? smile

(upravil Josef Sedlák 7. 6. 2015 8:21)

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Hele vole, kdybys žil v pravěku, myslím bys vynalezl také oheň, i kdyby někde na světě v jiným pralese  na jiném kontinentu vynalezl oheň jinej opičák dříve než ty, ale nevěděl jsi o něm smile

2 Crifodo: Napadá mě otázka pro odborníka, za kterého Tě pokládám, co třeba zesilovač FP10000Q s výkonem 4 x 2.5kW, ten je též napájen trojfázově ? A když né proč nevyhazuje jističe ?

A za další mě tu třeba ukamenujte, ale co z toho moderního pokroku máme ? Elektronické sračky vyrobené z půlmilimetrových součástek naslintané  RoHS, co mají vypočítanou životnost tak, aby se to posralo nejlépe měsíc po záruce.  Odhaduji že tak 60% obyvatel vyspělého světa  žere nějaké prášky na hlavu, obávám se že i u v tomhle fóru se tací najdou.

2 Šamponek: uvažuješ moc zajímavě, inspiruješ mě  minimálně k jistým úvahám, jen prostředky k realizaci svých nápadů volíš trošku nešťastně, jestli to ovšem nejni Tvůj záměr. Mezi námi, myslím si prostě o Tobě že jen trolíš a bohovsky se bavíš, ten příspěvek s osciloskopem, vážně se Ti to moc povedlo, jsi dostal i mě, jsem se válel po zemi v slzách vod smíchu, díky.

(upravil samponek 7. 6. 2015 9:15)

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Prostředky volím takové, jaké mám k dispozici, nikdy jsem nebyl v obchodě s elektrosoučástkami a reklamy na internetu mě neberou, když něco potřebuji, sáhnu do krabic. . . něco se z toho vždycky dá přizpůsobit a použít . . . smile  http://s3.postimg.cc/pi9bv8ujz/003.jpg Na co se patlat se zdrojem, když můžu použít deset hotových, jen upravených, aby mě to pro daný účel pasovalo . . . no a k příspěvku s osciloskopem . . .jste lepší,  zatím Vám nemohu konkurovat. smile

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Josef Sedlák napsal:

A za další mě tu třeba ukamenujte, ale co z toho moderního pokroku máme ? Elektronické sračky vyrobené z půlmilimetrových součástek naslintané  RoHS, co mají vypočítanou životnost tak, aby se to posralo nejlépe měsíc po záruce.

Sedlák ty máš co povídat, tvoje stavebnice ze součástek daleko za katalogovými maximy hořely jak fangle smile

(upravil Josef Sedlák 7. 6. 2015 11:27)

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

2 Danhard: vůbec nevíš vo co šlo, prostě nesuď toho v jehož šlépějích jsi nešel, no a s tím hořením... Hořelo nepopírám, ale jak komu, do stavebnic když jsem je vybíral sám a šly přímo ode mě byly součástky s vélikou rezervou, prostě jen jsem nezvládl dešifrovat mysl jiných lidí v mém okolí, tož nezbývá nic jiného než Tvou výtku přijmout. Á propos při dnešní úrovni vzdělání opravářů téměř nikdo neumí opravit TW140, snad jen Leoš se toho umí ujmout se ctí, teda kdyby neměl zdravotní problémy.

2 Šamponek jé díky moc, to uznání mě potěšilo smile

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

To máš pravdu, byla to sázka do loterie, kdy se komu střelí "vybírané" KF507, KF57 provozované při Uce 100V
Skutečně si máte se Šampónem co notovat.

(upravil djsteve 7. 6. 2015 11:23)

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Sampon už si nakopol osciloskop? Dočkáme sa mernia alebo pridáš ešte zopár fotiek s krabicami harampádia.

(upravil samponek 7. 6. 2015 11:39)

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

S osciloskopem mě to někdo musíte naučit, je tam moc čudlíků yikes

danhard : KF507, 508, KFY 46,18 jsou ve speciální krabičce vybrané Uce0= 110V, když trefíš dobrou sérii, dá se Uce0 = 100V splnit.   yikes

(upravil Josef Sedlák 7. 6. 2015 11:54)

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

2 Danhard: Hmm KF517 jsem vybíral na 130V - 170V do dvoustovek. A to co zbylo jsem dával do pětikil. Pracovaly při napájecím napětí 80V, KFka byly v kaskádě se vstupním diferákem který měl napětí odvozené od 20V zenerky, tedy musíme odečíst -20V. Tak tranzistory měly na sobě 60V max.  Do toho nich šlo nacpat téměř vše a fungovaly. A i kdybych vybral u dvoustovek rozkmit na méně, šlo vlastně o řízené proudové zdroje, kde nedocházelo k destrukci tranzistorů, jen nešlo dostat plný napětí na budiči a tak postižený modul dodával jen menší výkon ale neshořel. Kdyby ty moduly byly tak blbý, by mi nikdo furt nepsal a nevolal že je chce. A přitom je nikde neinzeruji ani neprodávám, věnuji se prostě jiným činnostem. Snad bych se nad tím do budoucna mohl trošku zamyslet, lidi mě občas lámou abych opravoval, jo jsem si dal i dohromady pár věcí od Behringeru, že snad s tím jednou za rok mladýmu něco nazvučím, ale ..... Fakt mi chybí odvaha, serou se dost. Snažím se to sbírat za cenu železa, jednou budou možná mít vélikou cenu jako rarita dokumentující tuhle zvrhlou dobu.

2 Šamponek: on fakt nepochopil že si z něj děláš prdel smile Zastanu se Danharda, reagoval na můj nedopsaný příspěvek, fakt jsem jeho komentář neviděl a zrovna příspěvek dopisoval.  Asi tak, draku. Číhals tu a povedlo se Ti zas sežehnout mě svým mocným plamenem sad

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Kua hoši ja som to pochopil že si robí prdel ale ked už sem stale tiská fotky plných šuplíkov prečo nedá jednu fotku z merania?

(upravil samponek 7. 6. 2015 12:09)

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Všude cpu 2SB861 a 2SD1138, i do diferáků, zkrátka všechny NPN jsou 1138 a všechny PNP jsou 861, teda kromě výkonových, ty jsou SU169 . . . jsou všude a všem dostupné.

prečo nedá jednu fotku z merania? - Protože taková fotka neexistuje, poslouchám to na sluchátko 2000 ohm s odporem  yikes

http://s16.postimg.cc/gdx3vefzl/konc_k.jpg

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

No a to je problem na ten Tvoj bastl pripnúť BMko a urobit jedno krátke videjko alebo fotku?

(upravil Josef Sedlák 7. 6. 2015 12:19)

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

S tím že SU169 jsou všude dostupné nesouhlasím, aspoň nové dají práci sehnat. Tak jako KUY12, podařilo se mi splašit 2 ruksaky těchto skvělých tranzistorů a už nejsou. Alespoň né za cenu 3kč /ks sad

2 Šamponek: lepší je zesík s SU169 napájet přímo ze sítě, napětím 2 x 160 V  (vyhlazovací kondíky v sérii, ve středu falešná zem), vstup oddělený analogovým optočlenem, zkoušel jsem ho v zesilovači pro subwoofer.

(upravil samponek 17. 6. 2015 12:25)

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Do uzavřených subwooferů dávám spínaný zesilovač z upraveného PC zdroje, kterých je všude moc,  oddělený na vstupu malým trafem 1 : 1 z modemu, chybové zesilovače v TL494 využiji zároveň jako dolní propust, je to zadarmo, nevyžaduje to další součástky a do 300W repráku to bohatě stačí, TL494 šumí, ale na subwooferu to stejně není poznat  . . .

Zapojení zesilovače TL494  jako dolní propust pro subwoofer http://s11.postimg.cc/72v7zeb27/D_zesilova_pro_subwoofer.jpg

(upravil danhard 7. 6. 2015 13:07)

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

samponek napsal:

Všude cpu 2SB861 a 2SD1138, i do diferáků, zkrátka všechny NPN jsou 1138 a všechny PNP jsou 861, teda kromě výkonových, ty jsou SU169 . . . jsou všude a všem dostupné.

A kde to normální součastný bastlič dostane ? smile

Jako budič dobrý, ale do pozic s pár mA proudu bych to necpal.
Kolik to má ft ? smile

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

djsteve napsal:

No a to je problem na ten Tvoj bastl pripnúť BMko a urobit jedno krátke videjko alebo fotku?

Zřejmě je, jenom kecy, kecy, kecy.

(upravil samponek 7. 6. 2015 13:20)

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

V každém sběrném dvoře . . .  jen musí mít chuť si potřebné součástky vymontovat, v monitorech jsou 2SD1138 a 2SB861 a v televizích jsou SU169,  zdroje jsou v počítačích v  kóji s elektromateriálem . . . tím je zesilovač hotov . . . víc jsem neřešil, ani to není potřeba . . .

(upravil danhard 7. 6. 2015 14:02)

Re: Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

samponek napsal:

V každém sběrném dvoře . . .

Ne že bych se chtěl přehrabávat v odpadu, věk už na to sice mám, ale v našem sběrném dvoře musím nejdřív vytasit občanku, když tam chci něco odložit a když jsem si chtěl jednou vzít nějakou neorvanou krabici s pěknejma knoflíkama (asi nějakej rozbitej tuner) tak se mu přeložený Hradčana zdály málo na to, abych mu tam dělal bordel, natož obych se v těch krámech přehrabával a něco z toho těžil smile
Tak jsou u nás zásadový.
Tak mi prosímtě dej adresu toho Vašeho sběrného dvora, já tam pošlu kontrolu, jestli to provozují správně v rámci EU pravidel, které milujeme, nebo jestli se tam někdo neobohacuje v náš neprospěch, aby nás tím nasral smile

Příspěvky [61 až 80 z 102]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač s IGBT tranzistory 900W ve třídě H + spínaný zdroj

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£