Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Reproduktory » Frekvencie v pesnicke "Bass, I Love You"

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 38 z 38]

Re: Frekvencie v pesnicke "Bass, I Love You"

Ne nehádáme se zbytečně, protože člověk dokazující kvadratickou závislost dvěma body, je prostě hňup!

Re: Frekvencie v pesnicke "Bass, I Love You"

Ked je raz v grafe údaj 50Hz 2mm a na pozicii 25Hz 8mm tak če je ma po tom ako čo si tu ty kresíš. Realita je taka že je to to štvornásobná výchylka chuju, nech už si to to krútiš ako chceš .
A je pravda že pod rezonanciou bassreflexu velmi záleží na Qt a Bl reproduktora .
To je tak všetko čo k tomu dodám a už mi sem nepodsúvaj žiadne dalšie teorie a vychadzaj s čísel čo som sem napísal. Toť posledok k tejto téme odomňa.

(upravil mechanik 18. 4. 2015 20:36)

Re: Frekvencie v pesnicke "Bass, I Love You"

Hazys, neviem o čom presne sa tu vlastne dohaduješ. Ked chceš aby tu zaznel nejaky odbornejší výklad než píše djsteve tak ho doplň. Ked si myslíš že píše hlúposť tak ho oprav. No ty len taháš djsteve za slovíčka pri tom čo píše v príspevku 7 je fakt. Pri rovnej frekvenčnej charakteristike by nárast výchylky s klesajúcim kmitočtom rástol presne tak ako píše. No platí to len pre uzatvorenú reprobednu. V BR tiež ale len nad jeho ladením nie na ladení BR a v jeho okolí, tam výchylka reproduktoru klesá. Tiež to neplatí pre výchyklu pod ladením BR.

EDIT: Nepísal nič o zostavení grafu z 2 bodov. K tomu či má alebo nemá titul radšej nič písať nebudem. Aspon sa snaží poradiť ako vie ale ty len čakáš kým niekto niečo napíše tak aby si do toho mohol vrtať a vytvárať OT kde si budeš dokazovať ako vieš všetko sám najlepšie ale necháš si to pre seba.

Re: Frekvencie v pesnicke "Bass, I Love You"

djsteve: Ze dvou čísel tu kvadratickou závislost neurčíš!  Buď mi sem dej tři body toho grafu, aby se tam dala fitnou parabola, nebo rovnou aspoň čtyři, aby se dalo ověřit, jestli to na parabolu vůbec sedí.

mechaniku, tohle neni žádný OT. Každý, kdo mi bude dokazovat kvadratickou závislost dvěma body, tomu vypráším kožich. Pokud ani ty mechaniku nevíš, že dva body v rovině určují tak akorát přímku, tak je to už fakt smutný.

Kdyby djsteve, znalec grafů, ráčil dodat třeba nasimulovaný hodnoty v CSVčku, tak bych na to zkusil udělat fit a vidělo by se hned, jaký průběh a jaká funkce se tam kde vyskytuje. Jenže teď už na to nemám fakt náladu, když tu musím vysvětlovat, že dva body jsou na hovno a ještě mě pak někdo říká, že sem blbec... to si teda vyprošuju...

A pro tebe mechaniku extra znova:

Nepísal nič o zostavení grafu z 2 bodov.

Snažil se mi dokázat, že závislost je tam kvadratická. Snažil se snažil, se dvěma body. {{20, 8}, {40, 2}}  Pro tebe je tohle důkazem kvadratický závislosti?  Pro mě teda rozhodně NE. A pokud nevíš proč, tak já už nevim co s váma...

Re: Frekvencie v pesnicke "Bass, I Love You"

Hazys: Pozri prispevok 7.

(upravil mechanik 18. 4. 2015 21:57)

Re: Frekvencie v pesnicke "Bass, I Love You"

Neni, máš pravdu, no on sa o nič také ani nesnažil. Len zjednodušene napísal o čo vlastne ide. Okrem toho o pár príspevkov vyššie od toho ktorého sa tak držíš máš údaje pre 3 body.

EDIT: jozy ma predbehol

Re: Frekvencie v pesnicke "Bass, I Love You"

chlapi tak ako to vlastne je? na chvilu som si odbehol a uz su tu 2 strany hadok...

(upravil mechanik 19. 4. 2015 18:29)

Re: Frekvencie v pesnicke "Bass, I Love You"

vlados336 napsal:

ahojte, chcel b som sa opytat taku vec, ja ked pustim tuto piesen, a reprak beha ako divy,nepocujem ziadne basy. ake su tam frekvencie? neviem to nijak zmerat. moja mienka je, ze tam idu frekvencie pod 20hz, kedze uz tie ludske ucho nepocuje. no dobre, ale ako mozu ist pod 20hz ked reprak le nna 30hz zacina? a na 25hz ladene suby su tie z najelpsich?? vedlei by ste mi to neikto objasnit? diky.

To že sa reproduktor dosť hýbe ešte ktovie čo neznamená. Každý reproduktor hrá vlastne všetko ide len o to s akým poklesom. V uzatvorenej reprobedni sa dá hovoriť o nejakom poklese... No ked máš BR ladený na 30Hz tak to že má reproduktor šialenú výchylku na 20Hz nič neznamená. Reproduktor pod ladením BR nič nehrá a výchylka prudko rastie s klesajúcim kmitočtom.

Re: Frekvencie v pesnicke "Bass, I Love You"

takze to znamena, ze ked su 2 repraky, napr. dibeisi a eminence vedla seba, maju rovnaky magnet,eovnaku membranu,rovnaku vychylku, to este neznamena ze budu hrat rovnako (vykon,basy,...)

Re: Frekvencie v pesnicke "Bass, I Love You"

samozřejmě že mezi reproduktory menší či větší rozdíly jsou (menší = relativně zanedbatelné dokonce i mezi jednotlivými kusy stejného modelu, např. rozdílné série atd.). Rozdíly mezi modely jsou samozřejmé, a stejné některé parametry (rozměry atd.) neznamenají že jsou reproduktory zaměnitelné, pokud míříš k tomuto wink

Re: Frekvencie v pesnicke "Bass, I Love You"

vlados336, poslal som SZ

Re: Frekvencie v pesnicke "Bass, I Love You"

Djsteve: Pardon, že jsem na tebe tak vyjel - mé blbé já nepozorně četlo a přehlídlo bod [100,1], omlouvám se. Příště budu dávat víc pozor.

Re: Frekvencie v pesnicke "Bass, I Love You"

tak ako priklad uvediem toto

http://elektro.bazos.sk/inzerat/48907092/dibeisi400w.php

zrejme vypadaju naoko rovnako ako carpower sp302c.
ale carpower je na tom lepsie,vsak?

Re: Frekvencie v pesnicke "Bass, I Love You"

já teda nevim, ale http://www.revilohifi.cz/subwoofery-do- … -302c.html   a   http://elektro.bazos.sk/inzerat/4890709 … si400w.php mi nepřipadají ani od pohledu podobné, natož stejné. Ze vzhledu TS parametry bohužel změřit nejde big_smile oba reproduktory jsou pravděpodobně uplně odlišné, jediné čím si budou podobné, že zřejmě oba budou dost špatné big_smile

(upravil djsteve 21. 4. 2015 15:06)

Re: Frekvencie v pesnicke "Bass, I Love You"

smile)))))))))) som sa zasmial schuti. ale vystihol si to. Oba budú dosť špatné.
Kamaráde ak chceš veľa muziky za málo peňiazou smile tak si zaobstaraj trebars reproduktor SAL XPRO 30100 a to už je o niečom inom. Mam zmerané TS parametre a trocha som ho aj prepískol miktofónom v Holme. Je to celkom slušný reproduktor. Toto sú sračky za celkom dosť peňiazou.

Re: Frekvencie v pesnicke "Bass, I Love You"

uz robit urcite nejdem nic, ja som si pozeral net a kopa projektov bola na ten monacor a bolo pisane ze za tu cenu je t onaj reprak aky sa da kupit... cize ak by som nieco znova robil, tak uz idem do eminence, aby som sa zasa posunol niekam,nebude skakat z blata do kaluze a posuvat sa iba malymi krokmi dalej...

Re: Frekvencie v pesnicke "Bass, I Love You"

Ja som Ti nepísal o malom kroku. Je to krok riadny a za dobrú cenu.

Re: Frekvencie v pesnicke "Bass, I Love You"

Ja som Ti nepísal o malom kroku. Je to krok riadny a za dobrú cenu.

Příspěvky [21 až 38 z 38]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Reproduktory » Frekvencie v pesnicke "Bass, I Love You"

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£