Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Slaby vykon LM3886

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 29 z 29]

Re: Slaby vykon LM3886

Ted se objevil novy problem a to koureni z vystopniho rezistoru. Dal jsem rezistory (2W jeden) k sobe paralerne na odpovidajici hodnotu. Pri vybuzeni zesilovace na cca 50 procent volume, dochazi k poradnymu koureni z bedny zesilovace. Nevi nekdo co stim?

Re: Slaby vykon LM3886

Výstupní odpor je co??? R7?

Re: Slaby vykon LM3886

ano

(upravil zuki 27. 2. 2015 16:10)

Re: Slaby vykon LM3886

R7 není výstupní odpor (zavádějící označení), ale zatlumení tlumivky na výstupu.. Výstupním odporem zesilovače se rozumí spíš jeho "vnitřní odpor" v NF oblasti, což bývají desetiny až setiny Ohmu... Tlumivka spolu s R odděluje VF rušení z výstupní kabeláže od repráků a zlepšuje stabilitu konce.

Paralelně k R7 má být výše zmíněná tlumivka, což je cca 10-20 závitů drátu o průřezu odpovídajícímu výstupnímu výkonu ( zde odhadem průměr 0,6mm a výše). Pokud jde z této kombinace RL nějaký čoud, tak to VF kmitá...  Stává se to někdy, když chybí RC paralelně k ZV odporu a nebo je nevhodně udělaný tišťák ( špatné blokování +- napájení) atd...

Re: Slaby vykon LM3886

Jak by jsi mi tedy poradil postupovat v reseni problemu?

Re: Slaby vykon LM3886

Máš osciloskop? Treba pozrieť či to kmitá.

Re: Slaby vykon LM3886

Osciloskop opravdu nemam, mam jen zakladni vybaveni (lepsi multimetr, trafo, mikro pajku atd.) Nicmene jsem kdysi zkousel pripojit zesilovac pres zvukovku na softwarovej osciloskop, nebylo to tak spatny, otazka zni jak moc je to presny a jak moc citlivy.....tehdy sem na tom zkoumal predzesilovac a ladil i civku od detektoru kovu.

Re: Slaby vykon LM3886

Pokud se nehřeje významně víc ten LM (což je vedlejší známka kmitání i bez osciloskopu), prostě jen pořádně připájej L1 smile.
Nepomůže-li to - nebo se LM silně hřeje, začnete další kapitolu - hledání, kde jsi pokazil zemní vedení. Naštěstí tady je to vcelku jednoduché.

Re: Slaby vykon LM3886

R7 je DC zkratován L1, takže bys na něm měl změřit multimetrem 0R... (DC Ohmetrem).

Příspěvky [21 až 29 z 29]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » Slaby vykon LM3886

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£