Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


[Zamknuto] (Stránka 48 z 61)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

  Stránky: ««« 1 ... 46 47 48 49 50 ... 61 »»»

RSS

Příspěvky [941 až 960 z 1,209]

Re: Zesilovač Federmann

A sakra.

Během týdne to zkusím změřit s těma téčkama co jsem doma vyhrabal.

Vypadá to, že to, co mám já, asi stříbrnej drátek nebude smile A to stála svině 7Kč/ks!!!

Web

(upravil Sendy 9. 12. 2007 0:26)

Re: Zesilovač Federmann

Pozor, nemusí to být vždy pravda, různí výrobci to řeší různě. Kolem středních hodnot (200mA až pár A) to někdy co se týče úbytku vychází stejně. Ty pojistky z Danhardova odkazu jsou zajímavé. Trochu jsem se tím byl kdysi nucen zabývat, tavily se pojistkové držáky u některých extra namáhaných věcí... jsou totiž i výrobci, kteří používají do F pojistky drát z NiFe slitiny apod.

Taky si uvědom, že odpor je závislý na teplotě - průchodu proudu, a pokud se krátkodobě pojistka zatěžuje nadproudem pod oblastí vypnutí, může být odpor výrazně vyšší. V těch Danhardových odkazech je tabulka - třeba pro 1A pojistku za studena 0,09 ohm, při 1A úbytek 130mV, kolik to bude asi při 2A ? smile

Web

(upravil opamp 9. 12. 2007 0:24)

Re: Zesilovač Federmann

No to bude můj případ smile

Ale což, Federmann opraví ten maximální špičkovej krátkodobej výkon při 2x35V napájení ze 125W na nějakých 100W (a úměrně i ostatní hodnoty), zdůrazní, že pojistky je nutno vybírat na odpor a my testnem, jak dobře mu ty pojistky chrání zesilovač v mezních podmínkách.

Každopádně z toho měření vyplynul smutnej fakt, že ojebávat se dneska dají i pojistky a že to rozhodně není zanedbatelnej detail.

Jo Sendy s tou teplotní závislostí máš určitě taky pravdu, ale to se mi bude těžko měřit... Mně stačil poslech SPV250 s 0.5A pojistkama smile

Web

Re: Zesilovač Federmann

Hm, a neměl by tohle snad dělat Federmann, je to přece jeho mazlík, který vymyslel 14 dní po objevu tranzistoru (nebo o pár dB později) a realizoval se ve stovkách ks (+- nějaký ten neper).

Web

(upravil opamp 9. 12. 2007 0:33)

Re: Zesilovač Federmann

Jo, máš asi pravdu. Začnu se věnovat užitečnějším věcem smile

Svoje ještě přislíbili říct pánové kazzatel a sinclair tak se máme na co těšit.

Já jsem tedy ukázal, že to nedá deklarovaných 125W (uznávám že s přispěním náhody v podobě extrašmejdských pojistek) a limitace není tak úplně symetrická (byť znám horší případy) a oni by mohli změřit třeba zkreslení a chování s komplexní zátěží (klíďo s T0.5A jištěním) smile

Web

(upravil Sendy 9. 12. 2007 0:59)

Re: Zesilovač Federmann

ááá koukám, už se nám vytratily nepéry z 946... pořád blbě, ale bez nepérů. Hlavně že tady někdo nedávno pyskoval, že se přepisují příspěvky zpětně...

Web

Re: Zesilovač Federmann

Jen se zeptám jakou limitaci mají zesilovače ALDAX, vejdou se do 5mV? A zkreslení při amplitudě 1V 0,06% … ?

(upravil opamp 9. 12. 2007 0:46)

Re: Zesilovač Federmann

Prosím adresovat sinclairovi (třeba i do mailu)

Když už budem teda srovnávat tu limitaci, srovnejme taky dlouhodobý provoz do reálný a komplexní zátěže při 100% Pnom smile

Web

Re: Zesilovač Federmann

Může to být zajímavé četně vlivu na zkreslení.

Re: Zesilovač Federmann

Klídek - S. to hodí na měřáky a do deseti minut bude jasno včetně úklidu bordelu a vyvětrání smradu.

Re: Zesilovač Federmann

Já chci vidět video federmanohňostroje smile

Re: Zesilovač Federmann

Nemám obavy s Pnom, Z ≥ 4Ω, ± 35V a T-1A přežijí i nedoporučené TIPy, jak dopadne konkurence je jen její věcí.

Re: Zesilovač Federmann

A ktere Pnom ? 1,25W nebo 12,5W ?

Re: Zesilovač Federmann

Tak já měl v zesu také kdysi TIP142+147 s obdobným napájením a makalo to asi 6 let ale nehonil jsem to do krajnosti. Když jsem se toho zbavil tak to dotyčný vzal na akci a bylo vymalováno. Holt co projde u 60W zesilovače neproje u 125W. Ale tohle vlastně není 125W zesilovač tak co řešit...

Re: Zesilovač Federmann

Změřil jsem cca 10 kusů pojistek 400mA, 500mA a 600mA, většina měla odpor 1 až 2 Ohmy, pouze 2 kusy měly analogovým ohmmetrem odpor neměřitelný. Zřejmě hodně záleží na stáří, oxidaci, kvalitě materiálu a pájených spojů na čepičkách... Většina pojistek byla ze starých televizí smile

Re: Zesilovač Federmann

AD danhard:

Jak běžně uvádím Pnom =  10% Pmax, které se odvodí od limitace, nechť je jakákoliv, vše na mých stránkách.

Re: Zesilovač Federmann

A samozřejmě totéž měření (tedy reálnou i komplexní zátěž) i při vybuzení těsně pod limitaci, nechť je jakákoliv.

Web

Re: Zesilovač Federmann

Jak zajistíte, aby Pnom. byl desetina z Pmax. Dříve jste uváděl, že zdroj má být dimenzován na pětinu Pmax. vašeho zesilovače, to je nějakých 25VA trafo. Podle mne nemají ty 0,5A pojistky s tímto trafem žádný smysl. Počítám s tím napětím +-35V po usměrnění na kondenzátorech zdroje.

(upravil Thales 9. 12. 2007 3:15)

Re: Zesilovač Federmann

A proč tedy neříkáte že to je xxW zesilovač s rezervou? Jestliže uvádíte Pmax který je měřitelný jen nějakým burstem a podobně pak jste na tom jak ti čínani. Nebo autohifíci. Není vám to blbé? Prosím odpovězte jasně bez odkazů jinam a vytáček.

Re: Zesilovač Federmann

Proč pan F nechce pochopit, že existují jisté normy, které platí na celém světě a přitom si tvoří svá vlastní pravidla. Já si vždy myslel, že určený trvalý sinusový výkon, je jaké si maximum, na které je zes. navržen, ale taky by měl za těchto podmínek stoprocentně fungovat.
Vy se divíte že vás lidi napadají, že vás nechápou, ale přitom vy nechcete pochopit tu masu, která jde proti vaší filosofii konstrukce zesilovačů. Ta drzost napsat" ochrany dělají jen ti co neuměli něco někde vyřešit" a přitom papírově taháte ze dvou párů TIP 2KW.
Jsem rád, že nanavrhujete třeba výtahy, protože pojem jako míra bezpečnosti, je vám cizí. To by bylo mrtvejch.

Příspěvky [941 až 960 z 1,209]

  Stránky: ««« 1 ... 46 47 48 49 50 ... 61 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač Federmann

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£