Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » receiver vs. zvuková karta vs. D/A

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 23]

Téma: receiver vs. zvuková karta vs. D/A

při stejné ceně, lze obecně říct, co zpracovává zvuk lépe, zda síťový receiver, externí zvukovka nebo D/A převodník?


jde mi jen o čistotu, plnost a nezkreslenost zvuku, tzn. aby např. klavír zněl jak klavír

nejde mi o prostorový zvuk (chci ale možnost připojení subwooferu), o schopnost posílat do repráků zvuk odjinud než z počítače
ani o výkon (poslouchám hudbu nehlasitě)


taky mi uplně není jasné, podle čeho mám vůbec (cokoliv z těch třech možností) vybírat...podle jakého parametru poznám věrnost reprodukce?

(upravil staffy 24. 12. 2014 14:03)

Re: receiver vs. zvuková karta vs. D/A

Podle žádného. Jedině recenze. A podle mého názoru, ve stejné cenové hladině, D/A převodník vítězí.

Re: receiver vs. zvuková karta vs. D/A

Já bych zase recenzím nevěřil ani slovo.
Záleží na cenovém limitu a co chceš připojit za to...

(upravil Klasikk 24. 12. 2014 15:20)

Re: receiver vs. zvuková karta vs. D/A

Kladiem si podobnu otazku.. Kupil som totiz sietovy AVR Pieoneer VSX924 a skusal som z USB disku prehravat kvalitne 24bit/192kHz FLAC tracky kupene od Linn records priamo do mojich aktiviek ELAC AM180. Zvuk bol dobry, ale mam  dojem, ze ked bedne spojim coaxialom priamo k PC a pustim track cez foobar, tak to hra viac priestorovejsie. Medzicasom som ale kupil byt a teda aparat som prestahoval a nemam na tieto veci cas. Musim si poriesit akustiku a potom poreferujem.

Desktop: EVE Audio SC203+ sub EVE TS107, Asus Xonar. HT: ELAC AM180, Pioneer VSX-924-K

Re: receiver vs. zvuková karta vs. D/A

Dohnalik napsal:

Já bych zase recenzím nevěřil ani slovo.
Záleží na cenovém limitu a co chceš připojit za to...

já mám s výběrem podle ceny takovej problém, že se mi zdá, že si připlácím za krávoviny. Tak třeba u receiverů jsou to schopnosti zpracovávat obraz (nemám ani neplánuju mít TV, navíc u filmů mi bohatě stačí zvuk, který už mám), různé šílené vstupy např. na gramofon, výstupy pro několik sad reproduktorů pro ozvučení jiných místností atd. Já si rád připlatím za kvalitu zvuku, ale nechce se mi připlácet za 40 zdířek na zadní straně, když potřebuju jen 2-3 výstupy pro dvě reprobedny a subwoofer...

staffy napsal:

A podle mého názoru, ve stejné cenové hladině, D/A převodník vítězí.

jak se vlastně liší receiver a D/A převodník...nějak z toho zatím nejsem moudrej

Re: receiver vs. zvuková karta vs. D/A

D/A převodník za stejný prachy musí být lepší, tam se není o čem bavit...
D/A převodník vezme digitální data, převede je na analog tak jak jsou a dá možnost připojit zesilovač.
Receiver zpracovává data ze všech možných vstupů, analogový digitalizuje, pak se to potká v několika křemíkových kalkulačkách, který z toho udělají úplně něco jinýho, než to bylo, přidají tam prostorový kokotiny, nesmysly jako dolby, THX a jiný...násladuje D/A převod a za ním je ještě hromada zesilovačů.
Logicky tedy za stejnou cenu musí do jedné krabice narvat daleko víc daleko dražších věcí.

Re: receiver vs. zvuková karta vs. D/A

staffy napsal:

Podle žádného. Jedině recenze. A podle mého názoru, ve stejné cenové hladině, D/A převodník vítězí.

OT: to je grc Maroš, sa hanbíš za svoj rodný jazyk?

(upravil staffy 25. 12. 2014 12:46)

Re: receiver vs. zvuková karta vs. D/A

Sme na českom fóre.

(upravil cestmir 25. 12. 2014 13:23)

Re: receiver vs. zvuková karta vs. D/A

Ale tak skôr ČS, nie? Podobne trebárs Slovanet, hoci je formálne SK. Aspoň teda ja to tak vnímam - s ohľadom na zloženie osadenstva. Aj keď si nemyslím, že by bolo písanie v inom jazyku zrovna "grc".

Re: receiver vs. zvuková karta vs. D/A

LukasX
A čo je zlé na tom písať iným jazykom? Ja som sa narodil v českej republike a nevadí mi hovoriť a alebo písať po slovensky.

(upravil LukasX 25. 12. 2014 20:26)

Re: receiver vs. zvuková karta vs. D/A

Naše jazyky sú si natoľko podobné, že nevidím dôvod používať jazyk toho druhého. Keby to bolo v rámci etiky alebo pravidiel fóra (ako napr. DIY audio, kde sa striktne príspevky v jazyku inom ako v angličtine mažú- čo je logické), tak nepoviem ani slovo, ale keď je dokonca umožnené písať bakalárky resp. diplomovky vo svojom rodnom jazyku (slovenský študent v Česku a naopak), tak je to prinajmenšom čudné.
Slovo na "grc" bolo možno prehnané, nehľadajte v tom nič iné, len moju osobnú skúsenosť so zopár spolužiakmi zo SR (hnedé hlavičky), čo však so staffym/Marošom nemá nič spoločné.
Mojím príspevkom som rozpútal OT, za čo sa ospravedlňujem a dúfam, že mojím príspevkom to končí!

Re: receiver vs. zvuková karta vs. D/A

OT: Jedného dňa sa aj tak češtinu naučiť chcem ak tu chcem žiť, prečo nezačať písanou formou smile Už som stretol dvoch slovákov o ktorých som ja ani iný (ani češi) nepovedali že sú to slováci - pretože vedeli skvele po česky smile

(upravil Dohnalik 26. 12. 2014 13:19)

Re: receiver vs. zvuková karta vs. D/A

Lekce pátá, ř, už zvládáš (mluvenou)? big_smile Konkrétně v Brně už žije tolik slováků, že to tam nikdo neřeší...akorát na FITu mají učitelku matiky, která mluví i píše slovensky a pražáci jsou z ní úplně v hajzlu.

Re: receiver vs. zvuková karta vs. D/A

big_smile já celkem rád čtu slovenštinu, byť ne všemu rozumím (musím se dívat do slovníků někdy) ...je to vtipnej jazyk smile

Dohnalik napsal:

D/A převodník za stejný prachy musí být lepší, tam se není o čem bavit...
D/A převodník vezme digitální data, převede je na analog tak jak jsou a dá možnost připojit zesilovač.
Receiver zpracovává data ze všech možných vstupů, analogový digitalizuje, pak se to potká v několika křemíkových kalkulačkách, který z toho udělají úplně něco jinýho, než to bylo, přidají tam prostorový kokotiny, nesmysly jako dolby, THX a jiný...násladuje D/A převod a za ním je ještě hromada zesilovačů.
Logicky tedy za stejnou cenu musí do jedné krabice narvat daleko víc daleko dražších věcí.

chápu to teda dobře, že k D/A převodníku je potřeba dokoupit ještě zesilovač? Ještě něco kromě toho nebo pak už jsou rovnou repráky/sluchátka?

Re: receiver vs. zvuková karta vs. D/A

PC->D/A->zesilovač->repráky, NEBO PC->D/A->(zesilovač)->sluchátka. Spousta D/A převodníků má integrovaný zesilovač pro sluchátka, ale některý ne.

Re: receiver vs. zvuková karta vs. D/A

Dohnalik napsal:

PC->D/A->zesilovač->repráky, NEBO PC->D/A->(zesilovač)->sluchátka. Spousta D/A převodníků má integrovaný zesilovač pro sluchátka, ale některý ne.

a zesilovač je teda nutnej kvůli tomu převodníku i když člověk neposlouchá hlasitě? Já zatím (PC->repráky) žádnej zesilovač nemám a přitom repráky mám většinou na 1/4 až 1/3 (zcela výjimečně na 1/2) jejich rozsahu.

Re: receiver vs. zvuková karta vs. D/A

Ano, je naprosto bezpodmínečně nutnej. A dokud nám neřekneš cenovej limit, tak ti tady nejsme schopni doporučit nic, co by fungovalo.

Re: receiver vs. zvuková karta vs. D/A

Podle #16 bych řekl, že kirmakX6on má nějaký aktivní bedny (genius, creative, ....). K takovým bednám zesilovač netřeba.

Re: receiver vs. zvuková karta vs. D/A

Dohnalik napsal:

Ano, je naprosto bezpodmínečně nutnej.

následující dotaz neber jako zpochybňování tvého výroku (protože já o této věci fakt nic nevím) ...jde jen o mou touhu chápat svět kolem sebe smile

..jde nějak jednoduše vysvětlit, proč je nutnej? (klidně pomocí odkazu)

Dohnalik napsal:

A dokud nám neřekneš cenovej limit, tak ti tady nejsme schopni doporučit nic, co by fungovalo.

já v hlavě žádnej pevnej cenovej limit nemám...je ovlivněn mnoha faktory

můj první limit je zhruba "kolem" 5000, ovšem jen za předpokladu, že tato cena je dostatečná k tomu, aby výsledné zařízení (nebo skupina zařízení) mělo pro mě zajímavé parametry. Pokud v této cenové hladině nebude mít zajímavé parametry, tak spíš počkám a našetřím si na takový nejlevnější přístroj (nebo skupinu přístrojů), který mé požadavky splňovat bude.

Re: receiver vs. zvuková karta vs. D/A

Hippo007 napsal:

Podle #16 bych řekl, že kirmakX6on má nějaký aktivní bedny (genius, creative, ....). K takovým bednám zesilovač netřeba.

já bohužel z hlavy nevím, co mám ...až se vrátím do Prahy, tak se podívám a pokud to bude relevantní, tak to napíšu

Příspěvky [1 až 20 z 23]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » receiver vs. zvuková karta vs. D/A

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£