Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 2)

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Pomoc s notebookem Bios

  Stránky: 1 2 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 34]

(upravil mirulu 20. 10. 2007 6:39)

Téma: Pomoc s notebookem Bios

Ahoj kluci sad Mám velkej problém. Já debil si chtěl upgradnout bios v notebooku. Po vytvoření bootovacího céda a potřbnými soubory jsem úspěšně (teda jevilo se to tak) upgradnul bios. Po restartu černočerná tma a nic. Takže si nevim vůbec rady. Celou noc jsem listoval různý články na netu a hledal nějaké rady, ale nic nefachá. Doufám že se to rozběhá nějakou rozumnou formou. sad Nemáte někdo s timhle zkušenost větší? Myslim třeba programátory na bios a tak, když by se musel při nejhorším čip kuchnout sad

Jenom podrobnosti:

Phoenix Bios
intel 915PM ... Pentium M 2GHz
měl jsem verzi biosu 1.03 a rval jsem tam 1.05. Na netu samozřejmě nic neseženu, tu novou mi poslali ze servisu. Bojim se ale, že když jim to tam hodim, tak mi naúčtujou takovou sazbu, že se z toho poseru.

Web

(upravil opamp 20. 10. 2007 9:46)

Re: Pomoc s notebookem Bios

Mirulu, některý motherboardy (nevím jestli i notebokový) mají nějakou Restore procedurku, kdy se do mechaniky prdne speciálně vytvořený CD (resp. disketa) s funkčním biosem. Board to při bootu pozná (ikdyž je černá obrazovka, natáhne to a flešne. K tomu se informuj na webu výrobce notebooku (KONKRÉTNÍ model notebooku je stěžejní info, nikoliv chipset!).

Za druhý - slušnej servis Ti předem řekne aspoň odhad, kolik to bude stát. Za mých IT let jsme měli sazbu 690/hod bez daně a byli jsme spíš dražší. A tohle by mělo bejt řešitelný do hodiny.

Web

Re: Pomoc s notebookem Bios

jo, cca 1000-1500 za reflash biosu

Web

Re: Pomoc s notebookem Bios

Hmm, nechápu, kde zrovna na ten muj chipset vzal bios. Nikde na netu nemůžu najít ani zmínky o biosu na tenhle chipset 915pm . Prostě neni, to mi sere, kurva.

Web

Re: Pomoc s notebookem Bios

Mirulu, musíš mít bios na konkrétní notebook (čili přesně na ten typ, kterej máš!). Neexistuje "univerzální" bios na chipset

Web

Re: Pomoc s notebookem Bios

Tak našel jsem přesně ten původní bios co sem tam měl předtím, ale nevim, jak ho tam ted dát sad
Jestli je to ted natvrdo mrtvý nebo to zbládá ještě bootování.
Ale nevím jak to bootování aktivovat, někde jsem četl že jsou kombinace fn+esc nebo win+esc nebo fn+b nebo win+b ... ale nic se neděje. Mám mít vyndanou baterku, vložit bootovací medium, zmáčknout klávesy a držet, připojit kabel od sítě a pak zapnout notebook, zjistit to mam tak, že větrák se bude pořád točit a nezastaví se, ale vše je stejné jak na normál. Takže už fakt nevim. Aspoň že jsem našel ten bios

Web

Re: Pomoc s notebookem Bios

http://www.rainbow-software.org/hardware/hotflash.html

nebo si najdi nekdo, kdo má programátor

Web

Re: Pomoc s notebookem Bios

Nikoho s programátorem neznám. Navíc to úplně kuchnout nemohu, je to ještě v záruce, počítám, že takovejdle čip neni jen tak odkrytej pod deklama kam můžu. Navíc si myslim, že ten švíbík bude přímo zaletovanej do desky, takže by se sakra blbě vyndaval. Budu to muset dát do servisu kde sem ho koupil sad

oufám že mi neřeknou, že musí vyměnit celou desku, to bych se z toho asi zbláznil sad

Web

Re: Pomoc s notebookem Bios

Skús odkryť dekel ramiek zospodu. Na starom noťase som tam mal bios ako taký v patici. Ako je to na mojom terajšom IBM lenovo netuším, nemal som ho rozobraný. Mal som aj noťas ECS a tam bol pod klávesnicou.

Web

(upravil mirulu 20. 10. 2007 13:23)

Re: Pomoc s notebookem Bios

Můžu odkrýt jenom některé dekly, možná jsem to našel ale kouká jenom kousek, musel by se sundat úplně celý a to dělat nebudu, ale v patici neni. Jestli je to ono, tak to má na jedné straně kterou vidim 9 paciček, je to tak 1,3cm velký, jestli je to čtverec to už nevim. Ale kolem toho čipu je docela dost místa. Nevim jestli se jim bude chtít cpát ten čip pryč sad

Web

Re: Pomoc s notebookem Bios

Ruku do ohně bych za to nedal, ale jakékoliv pečetě, či výhružky o ztrátě záruky při odstranění samolepky jsou nesmyslné. Tedy pakliže neodstraníš samolepku, kterou se vyrovnává tlak uvnitř a vně HDD smile

Web

(upravil mirulu 20. 10. 2007 17:26)

Re: Pomoc s notebookem Bios

No tlak zrovna nevyrovnává, ale kreje jeden důležitej šroubeček, kterej by musel pryč. Že já se na to nevysral, ted nemam data, nemam nic co zrovna potřebuju sad

Čip 9x7 paciček ze všech čtyř stran, bez patice, letovanej přímo na board. Kolem něj jsou tak 4 mm volného místa, ale nevím, ci je z druhé strany desky sad

Web

(upravil Mike 22. 10. 2007 11:53)

Re: Pomoc s notebookem Bios

mirulu. zahraj to na reklamaci, zkus to, a zuby nehty rikej, zes neflashoval. Ze ses jednoho dne obudil, zapnul to a nejede. Mozna to poznaji ze to je flashnute, ale kdyz reknes zes nic takeho nedelal, tak zavada by mohla byt i jako spalena EEPROM ci co tam je. Zistit na 100% to nikdy nejde, ze to nekdo tento...

Web

Re: Pomoc s notebookem Bios

2 Mike, to bych mohl udělat pouze tehdy, pokud by o tom servisní technik nevěděl. Ale on o tom bohužel ví a s tim nic neudělá. Dneska jsem to hodil do servisu. Ptal jsem se jestli jde čip vyměnit. Nejde, protože je bez patice přiletovanej do desku a v notebooku je vše tak nahňácaný, že by se při jeho vyjímání zničily pravděpodobně jiný části. Takže výměna desky. Ptal jsem se na orientační cenu. Odpověď je za desku cca 5000,- a za práci bez komplikací 1000,- tak uvidíme. Lepší než to hodit do koše, záruku pak budu mít další dva roky.

Web

Re: Pomoc s notebookem Bios

V cem mel bejt ten flashnutej bioss lepsi, mohu-li se zeptat?

(upravil opamp 22. 10. 2007 16:13)

Re: Pomoc s notebookem Bios

Mirulu, čili ani v tom servisu se do recovery módu nedostali? Nebo Tě chtějí jenom podojit? Naprosto bez jakýkoliv záruky bych to mohl zkusit v práci horkovzduchem, když si seženeš novej správně flešnutej čip (měli by Ti to udělat na počkání v GM).

Co znamená 9x7 paciček ze všech 4 stran? smile

No a pokud se to nepovede, cenu za novej board už znáš smile

Web

(upravil mirulu 22. 10. 2007 20:43)

Re: Pomoc s notebookem Bios

2 Michal ... bios mel spravne odstranit nelogicke pocinani vetraku na procesoru. Menil otacky se se zatezi procesoru a ne s teplotou. takze nekdy byla teplota vysoka a vetrak si zpomaloval.

2 Opamp, notebook je uz v servisu. Uz nic neudelam, jakekoliv pocinani uz me stoji penize u nich. Kdybys to jenom rekl vcera. Dneska sem ho tam vezl. Hned mi rekl ze to u notebooků neni mozne vymenit cip kvuli nahustenejm soucastkam. Nejsou na to pripraveny, phoenix bios restore snad ani nema, podobny Award nebo Ami maji, vsechno jsem zkousel.
9x7 pacicek jsem myslel cip kerej ma 32 smile pacicek, ze dvou stran 9 a z dvou druhych 7

Jak je to ... kdyz mi teda vymeni board (nebo nevymeni ale predelaj cip a me to nereknou) ... já bych mel mit zaruku na nový komponent 2 roky ne? nebo to tak neni? V takovem pripade tech 6000,- je adekvatni. 6000,- byl ale jenom nastrel, muze to byt vic

Web

Re: Pomoc s notebookem Bios

Alebo si mal trebárs zdrojom a napätím odpáliť dosku úplne a dať na reklamačku. Síce hajzlovstvo, ale ale...

Web

Re: Pomoc s notebookem Bios

kurpelm: to není fér smile

mirulu: na opravu bývá jen 6 měsíců sad

Web

Re: Pomoc s notebookem Bios

Oamp: Tak se to ale dela. Kdyz clovek znici vlastni vinou jednu cast, tak se to zamaskuje aby to vypadalo jako nehoda. Kdo dnes nekrade a nesvindluje, okrada jen sebe.

Mirulu: To jako si prisel do obchodu zes flashnul BIOS esi se s tim neda neco delat? Ono Flashnutim cehokoli a kdekoli mimo autorizovany servis, tim se straci veskera zaruka. TJ i CD-ROM, DVD-ROM, a tam ti cizi bios nepovoli, a novy ti treba zlepsi vypalovani atd.. Je to svinstvo, ale je to tak. Kdyz uz clovek neco dodupe tak tzatloukat a zatloukat.

Web

Příspěvky [1 až 20 z 34]

  Stránky: 1 2 »»»

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Pomoc s notebookem Bios

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£