Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 7 z 8)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 »»»

RSS

Příspěvky [121 až 140 z 147]

(upravil leon 12. 11. 2007 16:16)

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Vždyť jsem mu říkal, ať nemele, ale ...
No tak mi aspoň nějak rozumně pomozte s tím nízkým pasivním dělení (chtěl bych vopravdu někde kolem 300-400), i kdyby měla stát ta cívka 400 kila.
Dik

(upravil hot.shot 12. 11. 2007 22:06)

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

když by byla z boku tak to chce dělit do 200Hz spíž níž a to abys tam měl cívku o velikosti pořádnýho torojdu lol navíc basy stratěj ráznost jak bude z boku.
Basák z boku je IHMO jedna z největších pýčovin co se kdy v hifi vymyslely...

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

myslim, ze se mylis (docela dlouho jsem premyslel, jak ti to napsat slusne hot.shote). jedinou nevyhodou takovyho usporadani je v pasivni verzi vetsi narocnost navrhu vyhybky, netusim, kde si prisel na horsi razanci... je mnohem vetsi rozdil, mezi koaxialem a klasickym resenim, nez basakem vepredu a nastrane...

(upravil leon 13. 11. 2007 8:58)

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Dobrá, názory a rady píšete, fakt jsem rád, ale zkuste konečně konkrétně. Dobrá, žádný sraní a pujdu do varianty zepředu, ale co to
dělení, kde je optimum? a jaká cívka podle simulace by tam měla být? , abych začal pomalu shánět.

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

keď je zboku tak basy strácajú ráznosť skôr kvôli tomu že smerujú do rohu alebo niekde inde a umiestnenie má dosť zásadný vplyv na zvuk, nie? keď sa otočí sub o 90° tak to je počuť.

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Také si myslím že basy z boku jsou blbost. Pokud stojí bedny samostatně a mají mezi sebou volný prostor tak repra hrají proti sobě, když mezi nimi něco je tak pro změnu hrají do něčeho, problémy s umístěním - ne, tohle bych domů fakt nechtěl. A to nemluvím o designu. Repro mají hrát směrem kde je posluchač. Z toho samého důvodu neuznávám ani suby které hrají do země. Zkuste si takovou věc dát někam kde pod vámi někdo bydlí. Ale nikomu neberu jeho názor - každý ať si laboruje s čím se mu chce.

(upravil hot.shot 13. 11. 2007 15:17)

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

luikas: Sám vím jaké to když jsem k basáku v ose nebo když jsem bokem... stoupni si před pořádnej basák kterej umí pořádně nakopat a pak si stoupni z boku a už tě tak nenakope a ta ráznost v basech tam není, prostě tomu něco chybí.

Pokud si správně pamatuju tak leonův kámoš si stěžoval na razanci basů a Delta z boku tomu moc nepomůže, zepředu to už bude něco jinýho...

Leone rozhodně bych to nedělil pod 400Hz, osobně bych dal kolem 600Hz. Cívku pokud možno s co nejmenším odporem, zkusil bych na feritovém jádře.

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

no, taky nikdo nerika, ze by se mely davat takovy bedny basakama k sobe... co se tyce razance, tak v tom problem neni, to je vliv mistnosti. jinak mam poslechove overeny, ze se mi zvukove libej bedny s basakem ze strany vic (jinak bych je nestavel smile ). design je vec vkusu, ale tam bedny s basakem ze strany vedou na cely care, teda u me. jinak ne kazdej ma moznost mit za bednama metr misto... (to spis budu mit misto postranach). nemam nic proti umisteni zepredu, je to klasika, ale pokud to jde, radsi dam basak zestrany... abych byl i konkretni, napisu par vetsich ci mensich vyhod umisteni z boku- napr. u BR bedny jsou mnohem lip potlaceny "pruniky" zvuku skrz BR, da se ve spojeni s appolitem zajistit stejna vzdalenost od obou stredaku (VOX), snaz se kompenzuje hrb vzniklej nizkym delenim, "rozsiri" se prostor, zvysi se doba, kdy se dostane k uchu odrazenej neprimej zvuk (zalezi na umisteni), mensi sirka skrine zlepsi podani prostoru, ...

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Jenže to platí jen pokud si můžeš dovolit mít v místnosti spoustu místa a můžeš ty bedny mít umíéstěné tak jak mají být umístěné. jenže to spousta z nás nemá a reprobedny se musí strčit tam kde je nějaká "díra" v obsazení místnosti. A tam se to pak celé posere mnohem víc než se to posere normálníma bednama. Ale jak jsem řekl - NEZAVRHUJI tuto koncepci - pokud si to někdo můžen dovolit a vyhovuje mu to tak proč ne.

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Luikasi, rypnu si ber to jako vtip...
Vzhledem ke tve koncepci beden ala telocvicna z 80let... No, mas osobity vkus i design. smile

Dodal bych, ze basak na boku zakreje fazovou chybu v napojeni stred/bas pokud je ve vyhybce, proto se bednu s basem na boku zdaji prijemnejsi nez klasicke. Dokonale naladene bedny s basem vepredu jsou prijemnejsi. Problem u stihlych beden s velkym basem nizko delenym je kompenzace baflestepu, ktera tak musi zasahovat i do stredaku a zbytecne tak zeslozituje vyhybku.

Je to o umisteni. V hale je to jedno, v pretlumenem obyvaku bych bas na boku nesnesl. Ani smerem k sobe ani od sebe.

(upravil luikas 13. 11. 2007 17:27)

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

baffle-step resi appolito, zaroven tim poresis i zatizitelnost stredaku, jen to chce trochu komplexnejsi navrh... jinak design je proste funkcni smile hold kdyz se nepodarilo prodat NJORDy tak jak byly, musel sem hledat jinou cestu... i kdyz dneska bych asi byl pri prodeji trpelivejsi... ty uz si ty sloupky s G18 prodal? jinak co se umisteni tyce- jelikoz jsou bedny na delsi strane mistnosti, vyhovuje mi to lip. jinak zajimavy reseni mi pripada dat dva subbasaky primo proti sobe zevnitr bedny a nasponovat nejaky srouby mezi magnety, aby likvidovaly rezonance, nejlip tak dva 15" do aktivniho uzavrenyho 4p smile klidne pomuzu s vyberem menicu smile

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

luikas: Neberu Ti to, pokuď se Ti to tak líbí je to tvoje věc, já jakožto PAčkář bych basák z boku nikdy nedal, nejlíp kope v ose a to mi nikdo nevymluví

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

tady se nebavime o profi, vetsina hi-fi beden te stejne na hrudi sotva posimra smile

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

No Luikasi momentálně se bavíme o dvou kusech D12LF které tě s dobrým zesilovačem "pošimrají" pořádně smile

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

kdyz das BR zepredu, budes mit ten zazitek pomalu lepsi, nez kdyz tam bude i repro wink

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Pravda u hifi je to jedno kde je basák stejně to nekope lol když se ta Delta dá z boku tak se připraví o to kvůli čemu se tam Delta dává...

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Hifi nekope? Stačí pořádný bedny upravit ekvalizérem a máš z nich PAčka. K tomu dělení - navrhuji aktivní výhybku. Staršího Behringera seženeš za litr (dvě pasivní výhybky levnější nebudou) a navíc to chce dva koncáky. To ale bude nejspíš mimo tvůj rozpočet.

(upravil hot.shot 13. 11. 2007 21:25)

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

lol upravit EQ lol a co uděláš s Bl? to se tim EQ jako zvýší? a ztvrdnou závěsy? a normálně do toho budu moc pustit kW? z Hifi PA neuděláš.

a Behringer je úplně největší debilita to radči pasiv, navíc bylo řečeno že aktiv ne...

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Tohle bych tu tak nahlas nerikal. Pusti se do tebe... smile

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Myslím tím na domácí poslech. Mám ekvalizér RANE, na kterým si ořežu pásmo pod 40Hz, zdůrazním 50-80 Hz a PAčko to dost připomíná. V jedný bedně mám dva basáky 10". A kámoš má Visaton Atlasy a ty podle tebe nekopou? A Behringer na domácí použití bych neodsuzoval, při slepém testu (vřazení Behr. do signálové cesty)se nejedni mudrlanti ztrapnili.

Příspěvky [121 až 140 z 147]

  Stránky: ««« 1 ... 5 6 7 8 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£