Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 4 z 8)

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

RSS

Příspěvky [61 až 80 z 147]

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Takže vopravdu basák, do 2 klacků a do pokoje, by byla nejlepší ta Delta?
Kolik že potřebuje litrů, kolem 100 ?

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Nejlepší reproduktory existují jenom v pohádkách. Nicméně za cenu kterou za ty Delty vynaložíš dostaneš reproduktory pro tvůj účel velice dobré. Navíc s tím, že je můžeš bez obav brát občas ven beze strachu o jejich spálení. Objem 100l je moc, přes 80l bych nelezl. Budou hrát dobře i v 60l, jen nepůjdou tak dolů. Každopádně ale potřebují kvalitní zesilovač, ne šumáka z Conradu.

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Do 2 litrů nic lepšího než tu Deltu 12LF neseženeš. Objem dej 80l, bassreflex tak 42-45Hz. Příkon bude cca 150W (tak aby nešla přes x-max) a hlavně k tomu dej subsonickej filtr

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Fane M4-12LF 8/ohm - parametrově jsou na tom s Deltou prakticky stejně. Škoda, že stránky Fane nejsou v provozu a není vidět obrázek, třeba vypadá líp. Fane má o fous lepší Q a pravděpodobně impulsku, ale zase trochu větší pokles dole. Ladil bych obojí na 40Hz.

Web

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Tohle je nebezpecne...

EDIT: Nebezpecna je takovahle rada, nebo spis nez konkretne tohle, takovyhle zpusob rady obecne je nebezpecny. Emi ani toho Fane jsi nikdy v ruce nemel (pokud se pletu, tak se predem omlouvam), nikdy jsi na ne nestavel bednu, ale hned vis, jak to ladit, co by tam mel dat. Neber si to osobne, nic proti tobe, ale takovyhle prispevek proste pusobi jako vytesan do kamene a bral bych ho od Sinclaira, Sykory, kazzzatele nebo nekterych dalsich, kterym prosli rukou minimalne desitky tech repro v ruznych ladenich.

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Aha, další z pojmů, co neznám===subsonickej filtr.
No a ten zes, by měl prozatím pohánět DK Sony asi za 10 k a 2 roky starej,  max 40 W (8 Ohm) na kanál, takže rezerva veliká.

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Leone, bez urážky ale s tvými znalostmi na té úrovni na jaké jsou teď si silně koleduješ o to, že na té stavbě něco posereš. Nechci tě v žádném případě od stavby odradit, právě naopak. Jenom si myslím že by ti neuškodila nějaká lehká teoretická průprava než s tím začneš. Zkus se třeba podívat tady na webu, v sekci teorie je toho pro začátek celkem dost. Jinak subsonický filtr je aktivní filtr před zesilovačem, který zabraňuje signálu od určitého kmitočtu aby pronikl do soustav(zpravidla se ladí několik Hz pod Fb). To že je zesilovač tak slabej je spíš na obtíž. Tyhle soustavy budou sice celkem citlivé ale chce to pouštět s rozumem aby ten zesilovač nebyl v limitaci.

(upravil leon 24. 10. 2007 8:01)

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Cožpak aktivní filtr samozřejmě vím, co je, akorát  pojmem "subsonický" nemám zažitej.
Akorát v tomto mém případě by mělo jít o 3p pro mého kamaráda, který není ukojen trochu kvalitníma basama z jeho
ARN 226 + ARV 104, viz výše.
Samozřejmě teorie se snažím pochycovat co to jde.

Akorát s tím zesem. mám taky strach, že bude na tu Deltu slabej. Ale já jsem to říkal, ale přesto mi byla doporučena.

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Asi takhle: Ta Delta má větší citlivost než hifi reproduktory=při stejném příkonu hraje hlasitěji=pro stejnou hlasitost není třeba tolik točit s "volume" (a proti ARN to bude sakra rozdíl). Na druhou stranu to opojení z toho jak pěkně hrajou může kamaráda nutit aby z toho ždímal co se dá...

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Ještě mě zajímá jak půjde odspoda. Podle křivky mám strach, že moc né.
No a když ses tak rozpovídal, což jsem rád, co říkáš na kombinaci s 5mp60+buďto zezačátku t2030(ty mám toma a ty bych mu třeba
dal), nebo spíš nějakej kovovej Seas.

(upravil KarelXth 24. 10. 2007 9:56)

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Kovová kalota ať už Seas nebo Beyma bude asi vzhledem k silnějším spodkům vhodnější než textilní. Celé je to ale spíš otázka vkusu, těžko radit. Co se týče "chození odspoda" tak to moc nepřeháněj. Vetší objem a nižší ladění s sebou nesou horší dynamiku, horší impulzní odezvu, nižší zatižitelnost apod. Navíc i samotné kmitočty okolo 40Hz se v běžných místnostech chovají dost nevyzpytatelně a ve finále to může pro tebe a tvého kamaráda být těžko řešitelný problém. Zatímco samostatný subwoofer přeneseš na jiné místo v pokoji, čímž se dá negativní vliv místnosti do značné míry eliminovat, tak s bednami to tak jednoduché není-těžko budeš mít jednu uprostřed pokoje a druhou někde v rohu za hlavou. Doporučuju objem max. 60-70l s laděním kolem 43-45Hz s tím že budeš ještě podle poslechu BR dolaďovat-nejspíš zkracovat.

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Cožpak dát k sobě 5mp60 s vejškou by snad problém být neměl, ale jde mi spíš o navázání té Delty k té 5mp60, nebo jestli by nebyl nějakej jinej
trochu kvalitnější střeďák?

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Michale, Deltu 12LF jsem v ruce měl a dával jí do 80l, br 45Hz...

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Určitě to bude chtít nízké dělení. V tom už ti Leone já moc nepomůžu, výhybky nejsou moje parketa.  Každopádně by to chtělo ty soustavy aspoň na závěr nechat proměřit. Simulace výhybky pro 3p. bedny není žádná sranda. Jsou tu ale zkušenější členové kteří ti s tím snad poradí.

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

No Michale, to máš sice pravdu, ale TSka jsou snad od toho, aby se ta repra nějak dala porovnávat. A nemyslím si, že repro může hrát jinak než jsou jeho parametry (které odpovídají skutečnosti). Pokud budeš porovnávat repro na konkrétním příkladu, tak to skončí na tom, že každý měl vyzkoušeno pouze několik reproduktorů nebo nedejbože jeden, v různě dobře provedené ozvučnici, v různém pokoji, různě ideálně umístěné, měřené uchem. Místo odborného měření je výsledkem značně interpretativní blábol alá Sereho a Vidělo.
Upalte mě.
Velmi málo lidí je schopno veřejně tvrdit, že nějaká věc, kterou si v dobré víře koupili, stojí za hovno. No já toto tvrdím o B 12BR70 tongue.

Web

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Beyma 12BR70 za to nemuze. Tvrdit, ze je chyba vyrobce, ze se motor neuchaldil, kdyz jsem jel dve hodiny na jednotku na plny plyn ve 40 stupnich na slunci by te ani nenapadlo. smile Nebo?

(upravil check 24. 10. 2007 15:21)

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Já ji neupekl. Je navržená, tak aby byla parametrově zajímavá, ale o bezpečnost provozu nezájem.
Přečnívající konec formeru bych byl schopen akceptovat, i to že není z výroby ohnut žádaným směrem, ale že někdo vyrobí repro s takovou Xdamage je nepřístupné. Přecijenom je to basák, u kterého očekávám nějakou mechanickou odolnost. Takhle přijde nějaká špička a můžeš reprák opravovat.
Měli navinout o 6mm kratší cívku a závěs udělat takový, aby mechanicky bránil nárazu cívky (ten co tam je, nebrání ani trošičku). SPL 94,5 to nemá ani podle parametrů.
S kratší cívkou by se jim do mezery vešlo víc drátu - stoupla by citlivost a nakonec by třeba ani nebyl takový rozdíl v maximální hlasitosti.

Web

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

je fakt,ze civka je tam dlouha a zavesy k tomu neadekvatni a proste to klepe!coz by se u basaky takove firmy a navic za ty prachy stavat nemelo,to bych cekal u nejakych ravelandu,ne tady...mel jsem tyhle basaky dva,takze mohu posoudit a rikat,ze mam sub,poustim do toho kotel jak svine a beyma v pohode je podle me pitomost...holt sebekritika je svine

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

No to si mi taky mohl říct, než si mi to prodal.
Se nám potvrzuje poslední odstavec v #75.

Web

Re: výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

pozor,ja nerekl,ze nejsou vhodny do tripasma!tam bych zas takovej problem nevidel...logicky kdyz ma nekdo v soustavach dve dvanactky a chce to domu,tak do toho nebude poustet zadnej mazec,jakej by se dal cekat pri pouziti v subu.tim si nechci protirecit,ale do tripasma prosim,tam je tenhle reprak pouzitelnej...pokud tim ovsem nechces zvucit diskoteku,nebo strahov:o)...ja jen rikam,ze v subu je to ponekud sazka do loterie...jak to vic ohulis a nevsimnes si,ze to klepe,tak ses v prdeli,ale kdo by delal neco takovyho s bednama??a ruku na srdce,ja jsem je koupil taky od nekoho tady a taky mi nebylo receno,ze do subu neee!!zkratka v tripasmu se podle me nedostanes vylozene do situace,ze by ta dlouha civka mela nejak vadit,coz se o tom subu rict neda...a kdyz sem ti je prodaval,tak jsi nerikal,na co je chces,tak sem predpokladal,ze kdyz beres oba,tak na soustavy..

Příspěvky [61 až 80 z 147]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 5 6 7 8 »»»

Audioweb.cz » Reproduktorové výhybky » výhybka na Beymy 12BR70 + 2x 5M30 + T2030

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£