Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 3 z 4)

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » vstupni RC clanek zesilovace

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

RSS

Příspěvky [41 až 60 z 68]

Re: vstupni RC clanek zesilovace

jardag69 napsal:

Viděl jsi někdy charakteristiku sluchátek ? Víš jaký rozdíl udělá trochu jiná poloha při nasazení ?

Ano, zopár som ich v živote videl, rovnako ako char. reprosústav. To ale neznamená, že keď je char búdky aj v osi bežne zvlnená v lepšom prípade v rozsahu jednotiek dB, treba to brať ako referenciu a celý reťazec od začiatku navrhovať na takéto tolerancie.

A keď už je reč konkrétne o headampe, jeden exemplár trebárs používam príležitostne ako buffer pri meraniach a budení kadečoho, takže celkom oceňujem, že sa chová z pohľadu limitov zvukovkových meraní prakticky transparentne (fchar vrátane rezervy nevynímajúc).

Rovnako pri prípadných A/B testoch, kde sa v sig. ceste bezprostredne striedajú dve zariadenia, má svoj význam, aby sa zásadnejšie nelíšili už v tak triviálnych veciach ako fchar v audiopásme.

Re: vstupni RC clanek zesilovace

Dík za plejádu názorů k vstupnímu filtru,zůstanu u panem Macurou navrhovaných 1k/1n což mi přijde rozumný kompromis všech návrhů které nejsou z mého pohledu mimo.

Re: vstupni RC clanek zesilovace

tak odpory a kondíky jsou korunová záležitost, takže bych se nebál vyzkoušet těch RC filtrů víc - schválně jestli uslyšíš rozdíl wink

Re: vstupni RC clanek zesilovace

1k/1n nic nezkazíš.
I když bude odpor signálu do 1k a přičte se tak k filtru, tak jsi stále v lati.

Re: vstupni RC clanek zesilovace

rvx73: Uslyšíš leda placebo, do tý doby, než tam dáš teslácký supermit. lol

Re: vstupni RC clanek zesilovace

Hazys s tím placebem bych byl opatrný,věřím tomu že někdo,třeba Macura může nacvičeným sluchem slyšet leccos netvrdím že slyší 50khz ale nějaké nuance v charakteru zvuku ano.Příklad z jinějšího soudku můj otec bezpečně najde dvěma ohnutýma svařovacíma dráty místo kde kopat studnu.Já nic takového nedovedu bytˇbych se snažil sebevíc.Je to pro mě duchařina na kterou moc nevěřím ale holt je to tak.Má nás Pan Bůh míšaných.

Re: vstupni RC clanek zesilovace

No jasně, to mohu potvrdit, proto taky TVM zaměstnávala v oddělení technické kontroly psa a ten chodil na kontroly ARS 641, jestli jsou zvukově v pořádku, ale byl problém že se s Texem, tak se jmenoval ten pes, nikdo nemohl domluvit poněvadž  nerozuměl zvířecí řečí. No a tehdy jsem našel uplatnění, nastoupil jsem do TVM jako překladač. Navíc umím kromě zvířecí řeči naslouchat hlasům ze záhrobí, což je má dnešní živnost, takže kdyby měl někdo zájem s nějakým nebožtíkem pokecat, jsem k dispozici. Ceník vážným zájemcům zašlu na vyžádání.

Re: vstupni RC clanek zesilovace

Jestli Vás to baví, tak je tu ještě jedno téma, kterému všichni rozumí.
Kabely.

Re: vstupni RC clanek zesilovace

smile

Re: vstupni RC clanek zesilovace

S kabely je taky sranda. Všichni jsou na ně odborníci do doby, než mají něco fyzikálně objasnit. To už tu ale bylo, vyberte jiné téma.

Co třeba slídové vs. keramické kondy v kompenzacích?  Nebo elektrolytické vazebáky vs. svitkové - to by byla sranda, se dozvědět, že on ten elyt tolik problémů nedělá, když se zvolí vhodný.  Nebo co třeba uhlíkové vs. metalizované odpory? Nebo průřez dvou metrů kabelu mezi bednou a zesíkem, činitel tlumení a koaxiální fetišismus?
Jé.. to bude zase řežba, půl fóra si tu navzájem roztrhá občanky. lol

(upravil cestmir 5. 9. 2014 20:07)

Re: vstupni RC clanek zesilovace

Je to čistá strata času z viacerých dôvodov:

  • sú to tradične skôr zákopové vojny, málokomu z jedného alebo druhého tábora ide skutočne o skúmanie reality s otvorenou mysľou

  • hoci som skôr z fyzikálneho než z "audiofilského" tábora, sám som sa presvedčil, že ani technokratický fetišizmus nemusí byť to pravé a človeka môže aj fyzikálna intuícia klamať

  • podobné spory sa nedajú nikam posunúť vykecávaním sa. Či už ide o ABX alebo merania, chce to striktne vedecký prístup. Tzn. setupy s opakovateľnými podmienkami, vylúčenie vedľajších vplyvov, adekvátne referenčné časti reťazca, adekvátne prístrojové vybavenie, skúsenosti a prax (v prípade ABX aj základné zázemie v štatistike) a hlavne obrovskú fúru a času

Re: vstupni RC clanek zesilovace

Hazys napsal:

Nebo elektrolytické vazebáky vs. svitkové - to by byla sranda, se dozvědět, že on ten elyt tolik problémů nedělá, když se zvolí vhodný.

tak tohle by zajímalo mě. Obecně se radí vyměnit elit (poklud ve schématu je) za svitek. Že prej to pak je větší hájénd

Re: vstupni RC clanek zesilovace

Niekoľkokrát sa to tu rozoberalo... Čo sa týka merateľného vplyu, pokiaľ sa dodržia nejaké zásady (primerané polarizačné napätie; fc HP filtra dostatočne nízko /rádovo nižšie než 20Hz/, aby sa minimalizoval AC rozkmit na svorkách elytu, takže sa neprejaví prípadná nelinearita) neviem o žiadnom relevantnom meraní alebo poznatku, z ktorého by vyplývala nevhodnosť použitia elytu. Rovnako neviem o preukaznom posluchovom teste, ktorý by naznačil niečo iné.

Čo sa týka izbovej uchometrie, nájdeš tu dosť jedincov ochotných odprisahať, že na pozícii väzobného C odlíšia nielen elyt, ale aj zvitky s rozličným dielektrikom.

Tak si vyber.

Re: vstupni RC clanek zesilovace

Tak ono to není žádné kouzlo. Když budou mít ty kondíky různé provedení, tak budou mít různé parametry. Počítám, že taková vlastní indukčnost se může v rychlém obvodu projevit. Někdy pozitivně, někdy naopak.

Re: vstupni RC clanek zesilovace

Mimo NFB slučky (vstup/výstup bloku) sa snáď ESL prejaví v kombinácii s ďalšími impedanciami nanajvýš ako pasívny filter, pričom pri normálnych pomeroch bude vplyv v audiopásme aj tak zanedbateľný až žiadny, akurát môže pomôcť odfiltrovať nejaké RF. Často sú navyše väzobné elyty ešte bypassnuté malým zvitkom.

Re: vstupni RC clanek zesilovace

kolar705 napsal:

Příklad z jinějšího soudku můj otec bezpečně najde dvěma ohnutýma svařovacíma dráty místo kde kopat studnu.Já nic takového nedovedu bytˇbych se snažil sebevíc.

To by mě zajímalo.. Taky jednoho takového znám. Prosil bych místní skeptiky o zdůvodnění, nejlíp i s matematickým popisem.

Re: vstupni RC clanek zesilovace

Náhoda? Realizujú tú procedúru s virgulou tam, kde je aj tak "voda všade"? smile

Inak ozdrojované zhrnutie niekoľkých +/- vedecky realizovaných a vyhodnotených pokusov je napr. tu:
https://en.wikipedia.org/wiki/Dowsing#S … _appraisal
https://cs.wikipedia.org/wiki/Virgule#P … ptik.C5.AF

Korektne štatisticky vyhodnotené to, zdá sa, moc preukazne nepôsobí.

Re: vstupni RC clanek zesilovace

Švanda, kam se dostat od RC článku.

Re: vstupni RC clanek zesilovace

Chtěl bych se zeptat:
Má nějaký efekt "shodit" mezní kmitočet u aktivu,případně triampingu pro basovou a středovou sekci?
Nebo naopak,dal by se vstupní RC článek použít jako vyhybka?

Re: vstupni RC clanek zesilovace

Anti, ano je to výhybka 1.řádu. Určitě má smysl, nezatěžovat zesilovač neužitečným signálem.

Web

Příspěvky [41 až 60 z 68]

  Stránky: ««« 1 2 3 4 »»»

Audioweb.cz » Koutek pro začátečníky » vstupni RC clanek zesilovace

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£