Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 2)

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Výroba gramofónu NC500

  Stránky: ««« 1 2

RSS

Příspěvky [21 až 32 z 32]

Re: Výroba gramofónu NC500

No, myslel som že to bude jednoduchšie, no videl som už dávnejšie niekde kde robili elektronickú reguláciu otáčok s M305-kou, bol to taký malý obvod s dvomi tlačidlami a dvoma akoby "šrúbkami" (neviem presne ako sa to volá). Každá "šrúbka" bola pre jedno tlačítko a otočením so šrubovákom sa nastavovali otáčky, po nastavení to fungovalo stlačením tlačidla a prehodilo to na rychlosť 45 a druhým tlačidlom na 33. Fakt si už nepamätám kde som to videl, ale na sto percent to bolo s M305. SMR300 mám tiež na 24 voltov, ale tiež tam mám len 4 vývody (jedine žeby bolo viac verzíí ?)

(upravil sagitarius 7. 9. 2014 17:18)

Re: Výroba gramofónu NC500

Ty máš SMR300-100/24. Potřebuješ SMR300-100/RI-24.

Ono by to šlo, ale bylo by to složitější. Dá se to udělat tak, že uděláš přepínanej sinusovej generátor 50/67Hz, proženeš to nějakým výkonovým IO zesilovačem a připojíš k motoru tak jako původní. Musíš ale vypočítat a přepínat i ten startovací fázovací kondenzátor, jinak ti to po přepnutí z 50Hz na 70Hz bude blbě startovat- může buď cukat, nebo se neroztočí vůbec. Ale není to ideální řešení. Lepší je řídit přímo jednotlivý cívky.

Web

(upravil dado1812 7. 9. 2014 17:22)

Re: Výroba gramofónu NC500

Aha, no tak to sa mi neoplatí.. možno to bolo aj práve toto čo som videl, no tamto bolo také malé úplne a nejak to fungovalo. Keby som si spomenul teraz kde som to videl smile

(upravil sagitarius 7. 9. 2014 18:34)

Re: Výroba gramofónu NC500

A v čem vidíš problém? Ten krokáč RI24 seženeš u nás sice starší, ale nepoužívanej do 250,-Kč. A ovládání (podle NC450) jeden MH7400 a pár trandů za pár korun. Celý řízení motoru se vejde do dvou stovek (korun).
Tady ho máš dokonce za 150,-Kč, jen odmontuješ tu převodovku a máš novej motor: http://www.soucastka.cz/motorek-smr300- … ItemIdx=15

Web

Re: Výroba gramofónu NC500

Problém vidím skôr v tom, že už mám asi štvrtý motorček a z Česka by bolo poštovné drahšie ako samotný motor a ovládanie..

Re: Výroba gramofónu NC500

S poštovným z ČR ti viem pomôcť, pendlujem občas medzi Brnom a SR.

(upravil mordoo 8. 9. 2014 0:10)

Re: Výroba gramofónu NC500

ja mam snahu vsetko si zjednodusovat co sa nie kazdemu paci ale na synchro motorcek je regulacia otacok zbytocna. Raz sa nastavy prevod a potom to ide stale rovnako. Co sa tyka prepinania otacok - ziadne 45 ot platne nemam a popravde ziadne som ani nevidel v obchode. Takze rucne prehodenie ala NC500 plne dostacuje.

Re: Výroba gramofónu NC500

Nejake nove nepouzite motorky SMR300 mám..kdyby neco

Web

Re: Výroba gramofónu NC500

tak to spravím nakoniec asi mechanicky..
to Mordoo: by si sa čudoval koľko malých singlov ešte vidieť, sám ich mám aj doma niekoľko a v RockMusicShope tu v Košicach má singlov okolo 1000, takže stále je kde a z čoho vyberať smile

ináč ešte, vedeli by ste mi napísať nejaký konkrétny typ motora ktorý by sa dal použiť na el. riadenie otáčok ? prípadne nejaký inzerát alebo niečo podobné ak by sa dalo smile

Re: Výroba gramofónu NC500

Vše to máš v mých posledních příspěvcích.

Web

Re: Výroba gramofónu NC500

http://www.elektromotory-bor.cz/cz/krok … ri-24.html

Re: Výroba gramofónu NC500

reta , ďakujem za link a niekedy v budúcnosti si ten motorček objednám a urobím "upgrade" gramofónu, zatiaľ postačí aj mechanický princíp.

Příspěvky [21 až 32 z 32]

  Stránky: ««« 1 2

Audioweb.cz » Projekty elektroniky » Výroba gramofónu NC500

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£