Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 10 z 18)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 18 »»»

RSS

Příspěvky [181 až 200 z 354]

(upravil Hazys 8. 8. 2014 11:43)

Re: Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

smile

Jedno nevýkonové, změřená vazba byla tuším snad trojdevítková.
http://i57.tinypic.com/b87mvn.jpg

Re: Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

No a teď si to zkus navinout plochým trojvodičem stejného průřezu a změř si, jaký je v tom rozdíl smile

(upravil Hazys 8. 8. 2014 11:52)

Re: Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

Bohužel tu žádný vhodný plochý vodič nemám, jinak bych to vyzkoušel.  Kolik bude změna? Tohle motando má k=0,9994


Nebo jaký plochý trojvodič? Jako tři dráty vedle sebe? To pak zkoušet nemusim, to se o moc nezmění. Já myslel tři Cu pásky na sebe - to by mohlo být taky zajímavé.

(upravil danhard 8. 8. 2014 12:06)

Re: Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

To se natáhnou 3 dráty na smérkový pérkýnko a přetře se to Fatracelem.

Re: Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

Fatracel se už roky nevyrábí...  Ale nápad dobrý.  To bych mohl taky použít ribbon s tvrdými dráty - ten bych možná našel. Ale zkoušet to asi nebudu, neb mám na dnešek práci s jednou NOR flashí...

Re: Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

Vy jste se tu teda rozjeli. Nad tím navinutím bifilárního (vícefilárního) jsem tak už přemýšlel, jestli mám dát vinutí na toroid "naplocho" nebo smotat "krouceně" do svazku. Ohledně počtu vodičů a průřezu ještě něco vypočítám...

Opakuji, že díly na stavbu včetně onoho toroidu tu budou tak za dva až tři týdny, takže hmatatelný výsledky tu budou k vidění později.

Re: Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

Stačí na plocho, ale musíš motat obě půlky primáru současně, aby byl malý rozptyl.

(upravil Crifodo 8. 8. 2014 13:29)

Re: Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

danhard napsal:

Ale i kutil si může přečísti Vergilia v originále, nebo optimalizovat nějakou konstrukci smile

Kapitalista leda dobře situovaný a ještě perfekcionista. Zažívám jinou realitu. Okatovat kosty co to jde, hočimin je nám vzorem.
Fatracel: takhle nějak popisovali v AR výrobu plochých vodičů, když vnitřní trh soudruh nedokázal zásobovat, to prkýnko se doporučovalo prohnuté do radiusu.
Nestačilo by optimalizovat pro tyhle účely prostě PC zdroj, přepočítat primární vinutí v ampérzávitech na baterii?

Re: Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

Počítám, že pro primár 320V nebo 14V budou potřeba uplně jiné součástky. A kurvit 800W zdroj se nevyplatí. I sekundár bude uplně jiný.

Re: Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

Tak jsem tak nějak počítal a průřez primáru při 5z mi vychází 3,9mm2, použiju tedy 5 paralelně spojených vodičů o průřezu 0,8mm2, nebo mám radši použít tenčí vodiče, např 10x 0.4mm2?

(upravil danhard 8. 8. 2014 14:25)

Re: Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

Crifodo napsal:

Kapitalista leda dobře situovaný a ještě perfekcionista.

Asi tak nějak, specifikace je asi na 20 stran.
Takhle vypadá hlavní 600W měnič na planáru, pracuje na 160kHz a 4 samostatné výstupní hladiny se stepdown regulací na 230kHz, odpojování zátěže, zkratuvzdorný, všechny možné diagnostiky ...
Celkem se to skládá ze tří desek, tahle je nejhorší.
http://www.nahraj-obrazek.cz/?di=9140749974813

Re: Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

Jo, paráda, to zas jo, jenomže palubní technika nebo investiční elektronika asi nebude cenově tam co spotřebka. Jenom mzdové náklady na vývojáře budou určitě aspoň 15.8x vyšší než běžný autohifista bude ochoten utratit za aparaturu do konce života. Natož pak frézované mezery v dps a patrové skládačky. Pivní korunky se taky asi nebudou dělat ze stejný oceli jako lopatky turbíny.
Myslím že běžný kutil bude rád, když namotá tráfko po danykovsku na první pokus a optimalizuje pak nejvýš trimrama časy...

Re: Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

Frézování je celkem běžné a moc nestojí, výrobní špek jsou ty hnědé vsazené kaptonové ohebné spoje. Při kompletaci přijde ta část vpravo překlopit nad desku a ta spodní strana kolmo.

(upravil Hazys 9. 8. 2014 18:12)

Re: Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

Když už tu tak ukazujeme kdo má delší měnič, danharde, jen informačně, kolik nejvíc ampér jsi dělal? smile
Kolega vyvíjel tuhle obludu, 1.5kA výstupní proud.
http://i59.tinypic.com/358e5o5.jpg

Re: Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

4kA pro galvanizační lázně, ale to byl klasickej třífázovej regulátor s tyristorama, trafem a usměrněním.

(upravil reeb 9. 8. 2014 21:04)

Re: Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

Podobný věnec dělal kamoš na VUT Brno...

Web

Re: Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

Podobný, jen jestli to nebyl tenhle. Je to z VUT. Mohu poprosit o jméno kamaráda z VUT? Kdyžtak do SZ, třeba ho budu znát smile

(upravil EsoRimmer 10. 8. 2014 14:18)

Re: Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

Tak jsem představu dal dohromady kousek schematu pro měnič. Ovládáním TL494 se budu zabývat později. Potřebuji ještě poradit s tlumivkou na výstupu sekundáru -> jestli má cenu ji tam dávat, stabilizaci výstupního napětí neplánuji. Jakékoliv připomínky jen uvítám smile

http://i59.tinypic.com/el46eg.png

http://i59.tinypic.com/el46eg.png

(upravil Hazys 10. 8. 2014 14:05)

Re: Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

Řešilo se tu takovou dobu... Když nechce š stabilizaci, necháš pracovní činitel zdroje naplno (tj nějakých cca 47% každý tr) a na výstupu tlumivka nebude.

PS: Ten obrázek ti nejde. Když ten hosting neumíte používat, tak ho nepoužívejte!   Použij příště radši třeba rychlý tinypic.com, a direct link for web layout!

Re: Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

Z předešlé konverzace jsem to tušil, nicméně - dvakrát měř, jednou řež. Díky.

PS: Mě ten odkaz funguje bez problému, ale asi to působí nějaké problémy, přestěhoval jsem to dle tvé rady na tinypic, ale nepřijde mi, že to funguje o něco lépe :|

Příspěvky [181 až 200 z 354]

  Stránky: ««« 1 ... 8 9 10 11 12 ... 18 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Výroba zesilovače Nmos350 + spínaný zdroj do auta

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£