Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reprosoustavy » Ozvučení dílny

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [16]

Téma: Ozvučení dílny

Zdrávas, jelikož jsme se v práci přestěhovali do nové dílny přemýšlel jsem o nějakém ozvučení dílny protože zvukově celkem slušnou věž si sbalily holky do svojí části dílny. Plocha místnosti je zhruba 12x10m2. Bedny nechci něják moc roztahovat takže objemově do a okolo 30L. Krmivo třída D do 100W pravděpodobně 7293. Jelikož je to dílna a né žádný fesťák tomu také odpovídá potřebná míra použité hlasitosti. Rozpočtově bych chtěl za měniče do jedné bedny utratit +- 1k (zatím dvě do budoucna celkem čtyřy). Použitý materiál ozvučnice překližka, stolárně vedle je jí dost smile . Viděl bych to na 2p. Pokukoval jsem po něčem stylu (reproobchod) TVM ARN 188 (226) + Monacor DTM-104 apod. Prostě výhodný poměr cena kvalita. Nehledám žádné čisté výšky, sytý projev a pod. Když nahodím soustruh tak to stejně nedocením, spíš ať to hraje obstojně nahlas a ale nechraplá a i nějaký zvuk z toho leze. Případná podpora 15" SW je možná. smile. Zajímal by mne váš názor popř nějaká vhodná dvojice(kombinace) repro na takou vouhle "ptákovinu" díky hoši.

(upravil TheLastUnicorn 10. 7. 2014 17:03)

Re: Ozvučení dílny

Byla by k dispozici odladěná výhybka na kombinace:
ARN567 (565) + DT300 ve WG300
ARN5604 (5614) + DT300 ve WG300
ARN5608 (5618) + DT300 ve WG300
ARN664 (665) + DT300 ve WG300
ARN664 (665 případně i 6604 a 6614) + ARE5808 + Mirage 5DR51441
ARN668 (669 případně i 6608 a 6618) + ARE5808 + Mirage 5DR51441

Dělal jsem i ARN226-08 + DT300, ale nehraje to moc dobře...
ARN226 + DTM104 je k ničemu stejně, jako 188 + DTM104. Něco podobnýho dělali tesla (ARS1014) a byly z toho velmi protivně hrající bedny. Celkově ty teslácký basáky od 6,5" nahoru nejsou vhodný do dvojpásma s vysokým dělením.

Re: Ozvučení dílny

ARN668 (669 případně i 6608 a 6618) + ARE5808 + Mirage 5DR51441  Tohle, podle od tebe navrženýho projetku provozuju jako hlavní bedny a vzhledem k tomu že měniče jsou vlastně obyčejná nižší střední to hraje až nepochopitelně dokonale, obzvlášť ve srovnání s běžnou komercí, i původní á-la KE30, který jsem používal dříve.

Ars1014 tu mám, k tomu tu mám i 1pf06733/62, který hodnotím oproti ars1014 mnohem výš, mají proti 1014 lepší spodek a nemají problém se středama, byť za cenu že jsou trochu řízlý odshora... nicméně pro většinu posluchačů je to lepší než řezavý 1014....

Nicméně ty původní jakobyKE30 jsem ochoten nabídnout, nejsou hezký, ale poslouchat se dají nenáročným uživatelem co chce aby to jelo taky dole, poměrně spokojeně, jen jsou ošklivý a velký...  holt mladická nerozvážnost, cena by byla rozumná... smile

Re: Ozvučení dílny

Hoši asi si moc nerozumíme, když zapnu mašiny tak je na dílně kravál asi jako by jste zapnuli flexu, vrtačku a nastartovali do toho benzínovou sekačku, tam už křišťálový výšky, mohutný basový přednes či hrající nepochopitelně dokonale moc neoceníte tam jde spíš o SPL smile

Re: Ozvučení dílny

Ideální by bylo soustředit se na práci. Je to lepší, než nechat v mašině ruku.

Re: Ozvučení dílny

Fane 10-125 + APT80.

Re: Ozvučení dílny

já jsem ozvučení dílny vyřešil instalací dvou solidnějších, větších autorepráků do bedniček, co mi zbyly, ony mají taky výhodu, že líp snáší nepříznivý podmínky...

(upravil TheLastUnicorn 15. 7. 2014 0:27)

Re: Ozvučení dílny

V tom případě by to chtělo nějaký levnější PA...ale myslím, že vyhoví i to ARN188+DTM104. Čím levnější, tím lepší. Třeba v BS-acoustic bych uměl najít ještě levnější kombinaci... Před basák bude stačit nějaká cívka, před výšku bych dal 18dB/okt (v rámci její životnosti) a hotovo.
Autorepráky taky nejsou špatný nápad...
I když nevím, zda v takovým kraválu strojovýho parku nebude další vřískající zařízení spíše na obtíž.

Re: Ozvučení dílny

hmm2
http://www.prodance.cz/files/dl/1/1110/ … _apt80.pdf

Re: Ozvučení dílny

Vypadá to dobře...ale...na ozvučovaní dílny s nějakýma NC-čkama mi to přijde trochu drahý. Ale to se možná zdá jenom mně...

Re: Ozvučení dílny

madeindoma napsal:

asi jako by jste zapnuli flexu, vrtačku a nastartovali do toho benzínovou sekačku

Na to by byly nejlepší hluchátka pro traktoristy. Poslouchat v takovým prostředí hudbu je jednak neúcta k hudbě jednak ještě větší únava z hluku. To si radši naordinujte každou hodinu 4min přestávku a jděte si do klidu poslechnout Briana Eno... a v šatně stačí jakýkoliv  bedničky Tesla, který vysomruješ zadarmo ze SD.

Re: Ozvučení dílny

No s tím hlukem jsem to možná trošku přehnal, ale kraválu je dost, dneska jsem makal v podstatě bez jekékoliv zvukové kulisy (rádio) a bylo to fakt divný když je člověk 3 roky zvyklý dělat i když neustále se opakující hudbě. Dobře když vezmu 2k za bednu ať se nemusíme moc trápit s výběrem reproňů.

hazys: to vypadá celkem dobře, proženu to skrz wisd a uvidíme, ale děkuju za tip

Re: Ozvučení dílny

http://www.rh-sound.cz/cz/lk618-10_repr … hd.363.htm ... kvalita zvuku mizerná, ale pro tyhle potřeby bych to itak bral jako dostačující a je to bez práce,...

Re: Ozvučení dílny

o.klofat: taky výživný, ale pořád si pohrávám s myšlenkou spíš stavět. Ono přeci jen kdo si hraje nezlobí, a něco člověk dělat musí aby nezblbnul smile

Re: Ozvučení dílny

tak zkusit 10" středobas z Hadexu (q369)... jsou kolem pětistovky, relativně velká citlivost. K tomu nějakej tweeter nebo horničku. Já jsem z toho stavěl dva odposlechy do zkušebny s Em ATP150.... kvalitativně žádnej zázrak, ale nějakej čas to sloužilo.... respektive možná by to sloužilo dýl, ale osazení už je teď o fous vylepšený. Viděl bych to stejně jako u těch RHček.... levný a do dílny postačující.

Re: Ozvučení dílny

madeindoma: já bych spíš vzla nějaký, jinak solidní, bazarový otloukánky, k tomu nějakej základní zesák a bylo by, pokud nevyhovuje autoreprák........

Příspěvky [16]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reprosoustavy » Ozvučení dílny

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£