Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 2 z 3)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [21 až 40 z 57]

Re: Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

Je to pekny kusok, teda aspon podla schemy koncoveho stupna a vzhladom na 80te roky v RVHP.

Re: Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

Akorát soudruzi zapomněli tepelně svázat násobič Ube s chladičem.

Nepovedlo se mi nají daták ke koncům, ale našel sme jen něco podobného od SanKenů, má to Pc 30W smile

(upravil Kadrnozka 29. 6. 2014 18:07)

Re: Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

http://aukro.cz/reciever-videoton-ra-63 … 60524.html
Má cenu se s tím patlat, když se to dá sehnat v celku a za babku. smile

Hanys: který koncáky jsi hledal TEO2059/2060?, nedávno když jsem měl tenhle receiver na opravu kvůli jednomu nehrajícímu kanálu, byly na konci použity nějaké asi zakázkové motoroly s označením T1819.1/1820.1, ale ani k jedněm jsem nenašel žádné info. http://www.kovacselektronika.hu/product … -erositobe

tesličku AZS 224 + XN125

Re: Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

Hazys
Mas pravdu, vyzera to ze zabudli na zviazanie s koncakmi. Mozno v tej kisni bolo teplo ako na chladici + emitoraky su vyssej hodnoty 0,47.

Re: Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

PavelTl napsal:

Bylo by dobré kdyby někdo sepsal i když jen orientační popisy k základním věcem, třeba jak oživit zesík, jak hledat y co dělat když bude kmitat, ... je toho spousta. Určitě by to bylo užitečnější než psát že na to někdo nemá.
Jenže je tu velké ALE, proč to dělat pro hlupáky (sám se mezi ně řadím) co to neocení?

Jako zesilovač snadno a rychle? ("Amplifiers for dummies").
Sakra, vždyť vy všichni dnes máte nepřebernou studnici informací zvanou internet, my jsme zamlada měli prd. Už vám jen stačí zapojit hlavu. Ale to bolí, že jo?
A k těm zdrojům, ty jsou např. lehce popsané zde: http://aldax.cz/index.php?act=prod& … key=zdroje
Na zesilovače, abyste si nenabili ústa, je tu rubrika, račte sáhnout do ní: https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=10152
A neplácejte o tom, že vám nikdo nepomůže.

Web

(upravil Hazys 29. 6. 2014 18:12)

Re: Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

Vzhledem k předpokládanému použití /koncový zesilovač subwooferu/ se toto dimenzování jeví jako nezbytné pro zachování plného výkonu zesilovače i na nejnižších zpracovávaných kmitočtech. Na těchto kmitočtech /okolo 30-40Hz/ je totiž odběr proudu koncovým zesilovačem nejvyšší a při nejnižších kmitočtech dokonce nabývá téměř pulsního charakteru.

Zajímavé, netušil jsem, že s klesajícím kmitočtem roste příkon. lol

(upravil orhore 29. 6. 2014 20:17)

Re: Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

Hazys: Jsi to myslím špatně pochopil a nebo je to ironická poznámka?

Re: Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

ty máš danharde třeba kliku, že jsi po rodičích bystřejší a spolu s IvouW talentovanější, takže ti poznatky z elektroniky skákaly do hlavy samy a nemusel tě nikdo nazývat hovadem nebo pasákem koz, což by tě asi zrovna nemotivovalo. Třeba jsi měl lepší učitele na průmce nebo jsi bydlel na intru s kolegy, kde se nic jiného než články v AR neřešilo a třeba tě v radioklubu prakticky a zadarmo vyškolili staří machři mezi pohlavkama. Internet je sice nepřeberný, ale pro dezorientovaného začátečníka až moc. A ten tazatel vlastně neudělal nic jiného než mu je doporučováno. Zeptal se. Třeba se umí blbě ptát. Tak ať se to odnaučí a neptá se už na nic a hodí se někde do klidu. Kdo tu bude za deset nebo dvacet let dělat v oboru? číňani?

(upravil Hazys 29. 6. 2014 21:47)

Re: Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

orhore, tak mě pouč, jak ten proudový odběr zesilovače směrem k nižším kmitočtům roste. A pouč mě taky, o kolik vzroste s reálnou zátěží (reproduktor) třeba u subwooferu s bassreflexem, v okolí rez. kmitočtu. Jsem blbej soplák a nechápu to.

(upravil PavelTl 29. 6. 2014 22:14)

Re: Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

Ivo, promiň ale od kdy je internet nepřebernou studnicí informací? Pro mě je to z větší části nepřehlednej chaos a snůška blábolů.
Když jsem s internetem začímal někdy v 97 roce, tak google na stručnej dozat hodil 5 výsledků a v nich jsem našel všechno co jsem potřeboval. Dneska mi najde 5000 odkazů a 99% z nich je snůška nesmyslů, kterým sice autor nerozumí, jen je někde stáhnul, ale je moderní mít vlastní stránky o ničem.
Když jsem s elektronikou začínal v 90 roce nebyl problém zajít do knihovny a koupit si knížku. Na průmce se stačilo zeptat učitelů co věci rozuměli. Ale tehdy jsem měl jiný zájmy a stačili mi blikače a TDAčka.
Sice už tehdy někteří mladí učitelé problematice nerozuměli, ale bylo ještě dost starých praktiků. Jak to dnes slyším je to mnohem horší.

EDIT: mimochodem zdroj je to nejjednoduší, a tazateli bych dokázal přesně odpovědět. Ale elektrika umí i zabíjet a když nezná vůbec nic, je pro něj bezpečnější dělat něco čemu rozumí.

Re: Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

jj, elektrika je dobrej sluha, ale ... taky bych doporučoval, aby začal nějakým blikačem napájeným z baterky - podobných stavebnic je spousta za pár korun a když nic jinýho, člověk se na tom naučí pájet smile

(upravil danhard 30. 6. 2014 4:42)

Re: Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

Crifodo napsal:

A ten tazatel vlastně neudělal nic jiného než mu je doporučováno. Zeptal se. Třeba se umí blbě ptát. Tak ať se to odnaučí a neptá se už na nic a hodí se někde do klidu. Kdo tu bude za deset nebo dvacet let dělat v oboru? číňani?

A do prdele Crifodo, proč jsi se mu nevěnoval Ty s vyčerpávající radou ?

jozo1606 napsal:

Pomahal mi  uživateľ Randal  fakt veľmi pekne mu ďakujem za pomoc  lenže sme sa sťahovali a krabica s všetkým sa mi stratila po dlhej dobe som ju našiel  a chcel by som to už dokončiť

Kolega Randal se mu na foru svetelektro věnoval dostatečně a k čemu to bylo ?

Re: Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

Veru, treba prepracovať do detailov návody, na operáciu srdca kuchynským nožom, na stavbu domu na stračej nôžke, na súlož s jablkovým koláčom...
Telatám treba dať pocit, že keď si zmyslia, že chcú mať zosilovač/babu/obed/auto (doplň podľa uváženia), tak všetci sa poserú a nahradia im okamžite to, na čo oni kompletne srali v škole, resp. v živote a že ONI všetko dokážu so 100%ným výsledkom.
Ale najsmutnejšie je, že po akejkoľvek dobrej rade to aj tak nezvládnu a nakoniec budú prskať jedovaté sliny, že im bolo na chuj poradené. To, že sú dutí, jak joklovina, to im nikdy nedôjde.

Dostal ponuku, že to od neho niekto kúpi, dotyčný vedel, čo stým a owner by bol utržil aspoň nejakú korunu. Sral aj na túto radu/ponuku, tak ho teraz poľutujme, že nie je schopný z poskytnutého materiálu spraviť JEDEN zdroj a zapojiť pár káblov...

(upravil Gavin Milarrr 30. 6. 2014 10:31)

Re: Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

On si vzpomene zase za rok... nojo, čas grilovaček a furt žádnej babolepicí zesilovač, to aby si ho nadrženej matlák snad utrhnul...

Re: Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

smile plošak už nakreslený zajtra si ho vyleptám smile

Re: Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

jozo: držím palce

Re: Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

Hazys: Zkus si u pár skladeb udělat spektrální analýzu, třeba přes freeware audacity nebo cokoliv jinýho.

Re: Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

Tady je ještě jeden aspekt z pohledu zdroje, kterej Hazys asi nechápe, jelikož je natvrdlej.
Při frekvencích větších než 100Hz (perioda dobíjení kondů) je zdroj zatěžován viceméně 1/2 Istř zátěže. Při 30Hz je to v nevhodný okamžik pro těch 10ms skoro 3x více, což se projeví také poklesem napětí, zvlněním se signálem, na napájecích kondech.

(upravil Hazys 1. 7. 2014 19:03)

Re: Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

Ano, jistě, při konstantní výstupní úrovni při 30Hz budeme mít 3x více proudového odběru, než při 100Hz. Jistě, chápu vás dobře. cool

Karl, o tom to vůbec neni.

Re: Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

Ale Kárl má zajisté také pravdu, zajímavý je špičkový, nebo impulzní výkon, ne nějaký průměrný.
Hazys, připadáš mě jako ten pablb F, ten také dělá smělé hypotézy na základě svých přiblblých a nepodložených odhadů. Ke všemu pak těm vlastním nesmyslům i věří smile

Příspěvky [21 až 40 z 57]

  Stránky: ««« 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Stavba zosilňovača ( som na dne :-( Pomožete mi prosim )

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£