(upravil madeindoma 9. 6. 2014 15:20)

Téma: Chlazení LED v bazénu - vodotěsná krabička

Zdar hoši potřeboval bych nějaký nápad jak efektivně a hlavně vodtěsně umístit do bazénu ledky. Předtím jsem je měl na kusu hliníku. Vzal jsem plastovou krabičku s uchama uříznul jí aby byla co nejtenčí a do ní posadil plexisklo. vyříznul jsem zezadu díru na rozměr hliníkového chladiče a poté vsadil dvojitý 10W RGB moduly a celý jsem to napustil silikonem co se vlezlo a nechal asi týden zaschnout, nainstaloval do bazénu a večer byla paráda voda hrála všemi barvami. No po sezóně jsem zjistil ež se mi tam stejnak dostala voda podle všeho pod voudou ten hliníkovej chladič dost zkorodoval a prostě voda se dostala až k modulům. Proto jsem je vyndal vykuchal a teďka marně přemýšlím do čeho je dát aby to prostě fungovalo a já se už nemusel starat. Nedá se koupit nějaká krabička co je kovová a vydrží pod vodou a ideálně s jednou průhlednou stranou? Nerez je sice fain věc ale moc tepla nepřenese. Prostě hledám něco do čeho jen s malou úpravou nainstaluju moduly a nebudu se muset starat o nějakou vodotěsnost. Díky za všechny názory. Samozřejmě se nebojím i větších úprav nebo zásahů nebo výroby jen prostě už nevím z čeho.

Re: Chlazení LED v bazénu - vodotěsná krabička

Nie celkom si to podľa toho popisu viem predstaviť, ale ak si nepoužil neutrálny silikón, tak ten hliník ti mohol zožrať práve on ->následná netesnosť -> vniknutie vody, ktorá celú skazu už len dokončila...

Re: Chlazení LED v bazénu - vodotěsná krabička

Zkusil bych okopírovat bloky pro vodní chlazení PC... Hliníková základna, přes gumičku našroubované plexi, vývody nějak utěsnit - lepidlem...

Re: Chlazení LED v bazénu - vodotěsná krabička

Silikon jako takový se mi taky při těsnění moc neosvědčil. Přijde mi, že lepší přilnavost a těsněni má při lepení polyuretan a není tak agresivní. Podstatné bylo, aby mezi lepenými spoji byla malá mezera a větší lepená plocha (ne na tupo). Silikon mi na hliníku moc nedržel, a to ani neutrální. Asi záleží taky hodně na čistotě povrchu.

Web

(upravil Tipi 10. 6. 2014 10:38)

Re: Chlazení LED v bazénu - vodotěsná krabička

No niektorý silikón mi na hliníku držal tak, že som ho doslova nedokázal oškriabať. Akurát už neviem aký to bol, ale tuším akvaristický. Ale ako som povedal, tak netuším ako to "svietidlo" vyzerá, takže ťažko takto určiť, či bol problém s tým silikónom...

EDIT:
btw, ak niečo chcem mať vodo/vzduchotesné tak vždy tesním silikónom a zatiaľ čo som chcel mať vodotesné aj vodotesné je... takže za mňa môžem povedať, že sa mi silikón osvedčil

Re: Chlazení LED v bazénu - vodotěsná krabička

http://web.elchemco.cz/dentacryl.php

Re: Chlazení LED v bazénu - vodotěsná krabička

s lepildem na akvárka mám taky dobrý zkušenosti, takže bych šel touto cestou. Ikdyž pokud máš krabičku z plexi, tak ten dentakryl bude rovněž dobrá volba.

(upravil madeindoma 10. 6. 2014 19:33)

Re: Chlazení LED v bazénu - vodotěsná krabička

bylo tato: http://www.tipa.eu/cz/krabicka-z-8-kpa2/d-85410/ celý vršek jsem odříznul takže natloušťku to mělo možná centimetr. Do zadní strany jsem vyříznul otvor pro chladič (50x25x5mm) dal dohromady a přitisknul ve svěřáku a no a pak seshora do toho valil z tuby silikon dokud se prostě celá krabička nezaplnila a nidke nebylo už místečko. A pak už jen za packy pověsil do bazénu.

Ten dentakryl vypadá fain ale kdybych to potřeboval asi někdy rozebrat tak bych byl asi v hajzlu smile No asi to zkusím s tím seilikonem na akvárka. Jinak ten silikon co jsem měl držel na hliníku ai na plexi jak sfiňa smile Ale mám trochu strach o ten hliníkový chladiček. V bazénu je přecijen nějaká chemie a ten hliník vyl celý zoxidovaný. ASi budu muset zkusit vyřešit nějaký elox jestli pomůže.

Re: Chlazení LED v bazénu - vodotěsná krabička

Až teraz som si uvedomil, že máš celý chladič vo vode. V tom prípade by som vôbec hliník neriešil, resp. nízku tepelnú vodivosť nerezu. O chémii viem prd, ale mám taký pocit, že hliník+voda+chlór nejakým splôsobom reagovať bude... Vo vode sa ti tie LEDky IMHO uchladia aj bez nejakého extra chladiča - hlavne aby medzi LEDkamy a vodou nebol vyslovene tepelný izolant.

Re: Chlazení LED v bazénu - vodotěsná krabička

kdyztak me opravte,ale na co chladic kdyz je dioda ve vode.diodu bych dal na distance,napajel teflonove vodice a spoj zalil epoxem.

(upravil madeindoma 24. 6. 2014 20:16)

Re: Chlazení LED v bazénu - vodotěsná krabička

no ono bude lepší řekl bych to izolovat na 100% v krabičce. navíc koroze hliníkového chladiče který má samotná led taky nebude zrovna košér a navíc ty pouzdra nejsou úplně vodotěsné (jedno pouzdro má v sobě 9 diod, každá barva má tři 1W diody spojených vnitřně do serie) pouzdra jsou celkově dvě a to ještě spojeny do sériovky takže napájení cca 24V

http://www.dx.com/p/10w-450lm-colorful- … late-66291