Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Nezařaditelné » Kde koupit nejkvalitnější součástky?

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [19]

Téma: Kde koupit nejkvalitnější součástky?

Zdravím, chci se zeptat, kde kupujete součástky? myslím pasivní i aktivní smile polovodiče všechno možné wink doteď jsem kupoval v EZK ale dozvěděl jsem se takovou nepříjemnou zprávu že p. Krčmář prodává čínské součástky... pokud máte nějaké rady, zkušenosti, mile rád uvítám, děkuji Lukáš smile

Re: Kde koupit nejkvalitnější součástky?

Ahoj
A ty znáš nějaké nečinské součástky?Takřka vše se vyrábí v číně včetně výrobků zvučných značek.

Re: Kde koupit nejkvalitnější součástky?

Mouser (mausel), digikey, farnell, některý věci prodají v malých množstvích přímo výrobci (například onsemi)...pak je tu ještě ecom, kde beru hlavně pasivní součástky a základní věci jako tranzistory a tak.

Re: Kde koupit nejkvalitnější součástky?

Semic Trade, Ecom, EZK, něco se dá i v GESu.. záleží co přesně sháníš.

Web

Re: Kde koupit nejkvalitnější součástky?

Tak jde mi o to koupit hlavně nejkvalitnější originál trandy MJL21193 MJE15003 atd, pak filtrační kondíky a emitorové odpory smile

Re: Kde koupit nejkvalitnější součástky?

kde nakupujete trafa? Potřebuju toroid 2x18V 80-100VA, v rozumné kvalitě za rozumnou cenu

Re: Kde koupit nejkvalitnější součástky?

Polsky Indel se da, z tech levnejsich,spicka je ale Tronic

Web

Re: Kde koupit nejkvalitnější součástky?

Dohnalík: ne všichni mají paypal, aby nakupovali u zahraničních dodavatelů a také mi není jasný popis, fůra čísel a na každou blbost čučet do datashetu.Takový nákup je na hodně dlouho....Co jsem se díval na tuzemce RS Components, ECOM, popis bez ladu a skladu a uspořádání také, kdo se v tom má vyznat, když neopravuju věci denně a o bastlení nemluvě.

(upravil Hippo007 3. 7. 2014 15:33)

Re: Kde koupit nejkvalitnější součástky?

Mouser , Digikey, Farnell - vím přesně co kupuji. K nákupu mi stačí kreditka. Od Farnella i Mousera lze koupit přes české firmy za přijatelné poštovné a na dobírku. ECOM v pasivních součástkách taky uvádí dostatek informací na to, abych věděl co kupuji. Jestli se nechceš babrat v datasheetech, nevíš co kupuješ. Docela solidním dodavatelem je EZK (až na elektrolyt. kondy).

(upravil Michelin1 3. 7. 2014 16:21)

Re: Kde koupit nejkvalitnější součástky?

Myslím, že v tomhle se neorientuje zrovna dobře a navíc nemůžu nikde najít, jak nakupovat. Objeví se PDF a to je vše. Kvůli tomu, že občas něco vyměním, teď třeba budu muset vyměnit kondíky na settoboxu ve zdroji, protože čuňata tam daly obyčejné kondy do 85°C a zdroj pěkně topí.Tak si nebudu zřizovat nikde účet.Ještě takový dotaz jestliže se v AME prodávají pajcy kondíků, podle čeho se dají poznat?
http://www.ecom.cz/files/documents-catalogue/43.pdf

Re: Kde koupit nejkvalitnější součástky?

Tak  tady máš konkrétní odkazy na české dodavatele:  Mouser http://mausel.eu/  a  Farnell  http://www.rothsware.cz/web/farnell/

Re: Kde koupit nejkvalitnější součástky?

mako:sorry, ale asi jsi nečetl předcházející příspěvky u myšáků můžu objednat podle katalogu?Na co mi bude a Farnell je v anglině a opět stakovým popisem, co už jsem psal takže na kulové.

Re: Kde koupit nejkvalitnější součástky?

Tak tam prostě nenakupuj, problem solved. Můžeš tam nakoupit jak chceš, podle katalogu, telefonicky, odkazem na košík...jakkoli. Můžeš si objednat i lidi, co to objednají za tebe podle toho co jim řekneš, že chceš. Zařídit paypal je na 10 minut + den převod základních 50kč na ověření identitity, informace o součástkách mají v těchhle eshopech daleko propracovanější a jestli nevíš co objednáváš, tak nevíš asi co chceš, jinak si to nedovedu vysvětlit.

(upravil Michelin1 4. 7. 2014 19:43)

Re: Kde koupit nejkvalitnější součástky?

Dohnalík:AME je podle vás všech nicmoc firma, ale podívej se, jak jsou tam popsané třeba ty kondíky na rozdíl od super zahraničních firem, kde není nic.Nebudu psát pořád dokola, že nebastlím, nemám firmu na opravy ani se opravami nezabývám.Vyjímečně něco vyměním vyčistím a to je vše.Takže pro mě jsou tyhle solidní firmy na ... ale přesto nechci dávat do zdroje HITANO, protože v obchodě nic jiného není.Proč mám ten settobox dávat někomu, kdo si za výmenu kondíků vezme 500Kč(a kdoví jaké tam dá), když si je můžu vyměnit za polovinu.

Re: Kde koupit nejkvalitnější součástky?

taky to katalogové svinstvo nemám rád, kondy kup nippony v gesu a neřeš to.

Re: Kde koupit nejkvalitnější součástky?

když je to hitano napěťově předimenzovaný, tak většinou vydrží

Re: Kde koupit nejkvalitnější součástky?

Kdyby si v GESu doplnili chybějící aspoň základní hodnoty, bylo by to v pohodě.Jinak jich hodně chybí, bohužel.

Re: Kde koupit nejkvalitnější součástky?

GES jsem vždy obhajoval a v podstatě byl vždy s jejich přístupem i kvalitou součástek spokojen. Nevím co se tam ale teď děje. Už čtyři měsíce čekám na 1nF a 22nF svitky, teď už nemají ani 100nF atd atd. Nemají dokonce 10k a 220R odpory. Nemají toho základního mnohem víc. Mám rozdělány dva projekty, který mi stojí jen kvůli tomuhle krámu. Že by někdo z dodavatelů nebo dokonce zaměstnanců GESu totálně selhal? Kdyby někdo věděl co se tam děje, dejte vědět.

Web

Re: Kde koupit nejkvalitnější součástky?

Tiež som čakal z GESu zhruba 3 mesiace na cinch do panelu NYS 367-2. Potom som upravil radšej počet na nižší... Za ten čas som ale dostal mnoho nápadov čo do objednávky pridať tak a tam musím zase čakať. V tomto je dobrý distrelec. Vždy počlú to čo majú a to čo nemajú doposielajú ale poštovné neni potrebné platiť... Raz sa tak stalo že som tu mal DHL každý deň od pondelka asi do štvrku. Tiež sa tam platí na účet do 14 dní po dodaní tovaru.

Příspěvky [19]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Nezařaditelné » Kde koupit nejkvalitnější součástky?

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£