Re: SE lampáč s 6S33

Miro dej pak vědět jak to drží Ia s fixed.... Já z toho mám obavy.....

(upravil kudlibabka 1. 2. 2015 20:54)

Re: SE lampáč s 6S33

pevny predpeti asi dnes vecer...
Od sedmi jsem zhavil a od pul desaty do ted poslouchal a porovnaval 6C33C vysrupaky od Franty Hlavy,budic EC8010 Telefunken,naladovany anodovou civkou a 6P15P CCE mod,vystupaky PSSS Electra Print,budic E80CC Philips rovnez s anodovou civkou,oba zesilovace maji ve zdroji pouze MKP v olejovy lazni,tlumivky 10H,6C33C ma usmerneni kremikem,6P16P ma usmerneni lampou AZ11 Telefunken meshplate,vazebni kondenzatory Mundorf Silver/gold/oil...
K vlastnimu zvukovymu hodnoceni:
pro hlasitost pri jaky bezne posloucham uprednostnuju 6P15P s PSSS a CCE modem ma 'kouzelny' podani stredu a nadherny podani prostoru,pri hlasitejsim poslechu bych se klonil k 6C33C,perfektni podani celho pasma,vyborny podani prostoru,velice jemne a kultivovane podani vysek,mohutny spodek,stredy neutralnejsi nez 6P15P...pri volume doprava se projevi vykonova rezerva...6C33C v kombinaci s kvalitnimi vystupaky nema chybu...
dnes jsem jeste zmenil bias na pevny,na anode 200V,prou 160mA...poslechovy test zitra...

Re: SE lampáč s 6S33

Po nekolika dnech laborovani a poslouchani jsem zpet u EC8010 budice a pevneho predpeti (cca 135mA a na anode cca 240V).Zvukove mi to sedi a zrejme zustanu u tehle verze.Umim si predstavit,ze pri pouziti vystupaku Electra Print PSSS (tedy stejnych jako mam ve svym referencnim ZENu) by se to zvukove posunulo,dival jsem se kolik by staly pro 200mA...je to lehce pod 30000 plus postovny,plus DPH...takze i finalni verze bude s vystupaky FH,usmerneni pro koncovky kremikem,pro budice EZ81...

(upravil pzwak 5. 2. 2015 15:58)

Re: SE lampáč s 6S33

Hezky, Miro... Ty vystupaky od FH jsou na C-jádrech, EI nebo toroidy? Pokud se pamatuju, laboroval se všemi variantami jader...
DJ_Rixi: při fixed bias utíkají 6c33c hlavně když jsou nové, čím déle jsou zahořené, tak jsou stabilnější, po 100 hodinách se už téměř nehýbou, taky to závisí kus od kusu. Dá se pro ně udělat i jednoduché servo, nebo použít kombinaci fixed a auto bias atp. Možností je dost.

EDIT: Miro, a neuvažoval jsi o VT Lundahl? nemáš s nimi zkušenost?

Web

(upravil kudlibabka 5. 2. 2015 16:53)

Re: SE lampáč s 6S33

ty vystupaky jsou EI,sloupek 40x52mm...
lundahl jsem nikdy nemel ani neslysel...ja bych uvazoval o Electra Print PSSS,ty mam vyzkouseny v nekolika ruznych zesilovacich a vzdy perfektni..nekde na webu jsem cetl poslechovy test,kde je zvukove srovnavali se stribrnymi Kondo Audio Note ze zesilovace Ongaku,vysly jim naprosto rovnocenne za podstatne nizsi cenu...
V zesilovaci s 300B jsem porovnaval FH versus PSSS Electra Print,oboje hraji super,ale ty PSSS maji lepsi podani prostoru,projevi se to v tom,ze je clovek jakoby bliz  muzice...

Re: SE lampáč s 6S33

Dneska jsem do 6C33C buzeny EC8010 zapojil vazebni tafa 5K:5K a nestacim se divit...hraje to lahudkove...

Re: SE lampáč s 6S33

Vcera jsem udelal novy zdroj,usmerneni ruskou 5C8S...drobecek...pouhych 5,75A na zhaveni...po ranu jsem chvili poslouchal,zkousel jsem pracovni bod cca 155V a 100mA podani stredniho pasma pro me  usi lepsi nez pri usmerneni kremikem...zkousel jsem i 120V a 150mA ale jelikoz mam zatim spolecne napajeni i pro budice,tak se hodne zmenil pracovni bod EC8010...dalsi poslechovy test jakmile bude cas....snad dnes v podvecer...

Re: SE lampáč s 6S33

Nebylo by lepší tam dát např. 3 x EZ81?

Re: SE lampáč s 6S33

kudlibabka napsal:

Vcera jsem udelal novy zdroj,usmerneni ruskou 5C8S...drobecek...pouhych 5,75A na zhaveni...po ranu jsem chvili poslouchal,zkousel jsem pracovni bod cca 155V a 100mA podani stredniho pasma pro me  usi lepsi nez pri usmerneni kremikem...

Však byl taky Měsíc v novu a jasno, to se pak není co divit, síť zatížená přímotopama, nízký vnitřní odpor napájecího zdroje, to se to pak poslouchá.

Re: SE lampáč s 6S33

2PB:finalni verze budou patrne monobloky s AZ12 nebo AZ4,budic bude mit usmerneni zvlast EZ80-1...
2Crifodo:napeti na zhaveni usmernovacek a koncovek beru samozrejme z akumulatoru,ktery dobijim mesicnimi kolektory...

Re: SE lampáč s 6S33

Mirku, pokud bys chtěl opravdu POŘÁDNOU filtraci, mohu ti dodat menší elyty 15000uF / 300V - mám dva, takže hezky na každý monoblok jeden. Jen to chce poněkud větší tlumivky, aby se ty usměrňovačky neutavily při nabíjení smile Zase ale můžeš hrát dalších 5 minut jen z těch kondíků smile

Web

Re: SE lampáč s 6S33

Diky za nabidku...podobnych elytu tady mam, celou baterii,ale davam prednost svitkum...

Re: SE lampáč s 6S33

15.000uF? čili 15mF čili 0,015F? hm, myslím, že takové kapacity na takové napětí se zas tak moc nevyskytují smile O filtraci svitky jsme se už bavili, a taky jaké to má pravděpodobně následky. Nicméně každý má právo na své sluchové názory a když ti to tak vyhovuje, proč ne... smile

Web

Re: SE lampáč s 6S33

No mam 4ks 10000uF 300V a pak 4ks 8000uF/450V,o drobeccich 3300uF/400v a 2200uF 500v se ani nezminuju...
pokud v budoucnu nastane situace,ze monobloky 6C33c pouziju pouze na basovou sekci udelam usmerneni kremikem,pokud budu monobloky pouzivat pro cely pasmo,udelam usmerneni lampou a filtraci svitky,mam tady 200uF/385V....jeste si pohravam s myslenkou udelat zdroj tak,ze se pojedu budto na kremikovy nebo lampovy usmerneni...

Re: SE lampáč s 6S33

V 0,015F při 100 V má náboj 1,5 As takže by to hrálo cca 50s.

Re: SE lampáč s 6S33

PB: dík za uvedení na pravou míru, střelil jsem to od boku... smile spíš mi šlo o to, jak se chove zesilovač v A s měkkým zdrojem (filtrace svitky řádu max. jednotek uF) oproti poněkud tvrdšímu zdroji s velkými elyty (a proč by svitek měl být lepší pro střední pásmo)...
Miro: bacha na nabíjecí proudy, při těchto kapacitách a napětí to bez tlumivek křemík taky neunese.

Web

Re: SE lampáč s 6S33

Kudlibabaka, jestli tam máš akumulátory, pak nevím co tam chceš uměrňovat smile
že ty už tu ladíš pořad na Silvestra?

(upravil kudlibabka 17. 2. 2015 17:28)

Re: SE lampáč s 6S33

2Crifodo:byl to vtip.....:-)
spis nez o lepsi podani stredu jde o detailnejsi podani,je trochu jinak podanej prostor,je to spis v oblasti vyssich stredu a vysek,chce to slyset,tezko se to popisuje...vysledkem lampoveho usmerneni a svitku ve zdroji je dalo by se rict silnejsi iluze prostoru a 'lepsi' lokalizace vokalu a nekterych nastroju...:-)
jeste jsem udelal drobnou upravu a presteloval predpeti,ted na anode cca 120V a 150mA,takhle mi to velice sedi....mnam...jdu poslouchat...
edit:detailnejsi udajne proto,ze se svitky rychleji nabijeji a vybijeji...nevim,neumim posoudit...
edit2:Misik a ETC ...1  hraje s timhle lampacem lahudkove...

Re: SE lampáč s 6S33

Crifodo napsal:
Však byl taky Měsíc v novu a jasno, to se pak není co divit, síť zatížená přímotopama, nízký vnitřní odpor napájecího zdroje, to se to pak poslouchá.

Nov bude až 19.2. po půlnoci.

Re: SE lampáč s 6S33

Na ja, dobrá tráva a měsíc v novu, svitkáče dobře navoskovaný, to je nirvána jak sviň. Středy výšky prostor, iluze lokalizace, akumulátory a křemík, lahoda.
Kdybys měl zájem o ty akumulátory, zkusil bych oslovit kooperujícího letištního pohůnka, nějaký stříbrozinky z MiGu, ale počítej tak dvacítku za jeden...
Nirvána a prostor není zadarmo smile