Re: KT88 SE lampac

jj to som myslel, mas tam aj spatnu vazbu alebo pouzivas to bez ?

Inak pozeral som datasheet tej 6C33 to je dost nizkonapatova elektronka, dost cumim, to uz je skoro ako vakuovy tranzistor big_smile

Re: KT88 SE lampac

pzwak: No čeká mě stejná cesta jako tebe smile Výstupáky mám taky Indel, zatím nejsem úplně rozhodlej jak budu stabilizovat Ia.....
Síťák mám namotanej nakonec na fixed, ale asi to budu kombinovat s nějakým servem či jinou stabilitací Ia, nerad bych si je odhulil hned na začátku big_smile

Re: KT88 SE lampac

pouzivam bez zpetny vazby...
2pzwak:mohl bys nastinit ci popsat tvoje zapojeni zesilovace s 6C33C?

(upravil pzwak 24. 3. 2014 16:33)

Re: KT88 SE lampac

Rixi, kdyz tak pisni SZ, at to tu willimu nezasirame smile Jinak jdes spravnou cestou... autobias je u tehle flasky sice krasne stabilni, ale protopis 15W na odporu v katode smile

Kudlibabka - kdyz tak taky SZ, at ot tu willimu nezaserem nejakou ruskou popelnici z Migu smile

Web

(upravil maras 24. 3. 2014 16:43)

Re: KT88 SE lampac

A proc by to mel být Miro problém ? Co jsem tak četl  tak zrovna tyhle trafa se povedly a u Petra hrají taky hezky takže bych v tom žáden trabl neviděl.

M.

JJ wili - já chystám na stavbu z touhle flaškou už řešíme s Pzwakem servo atd... TZo bude další zajímavý projekt a samozřejmě to bude s NFB - chcu přece zesilovač  smile

M.

Web

(upravil DJ_Rix 24. 3. 2014 16:49)

Re: KT88 SE lampac

Možná bychom mohli udělat extra vlákno o SE zesu s 6S33 smile Možná tu už někde bylo....
Pokud dobře počítám, tak indel potřebuje pro maximální využití rozkmit na primáru 150V ? smile
EDIT: Což znamená, pokud tomu dobře rozumím, při 200mA rozmit na G1 asi 60V.... už začínám chápat když jste tu říkali že 6S33 potřebuje pořádnej budič smile

(upravil maras 24. 3. 2014 16:52)

Re: KT88 SE lampac

Když tak Péťo založ vlákno a postnu tam všecko co zatím mám a můžeme pokračovat tam . Ať to tu wilimu nezasereme
M.

Web

Re: KT88 SE lampac

https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=19415

(upravil Dalča 7. 4. 2014 13:40)

Re: KT88 SE lampac

Odstraněno pro nevhodnost

Re: KT88 SE lampac

Dalčo, prosím, co je stykový potenciál? Tento pojem u elektronek neznám.

Re: KT88 SE lampac

Co tak zkusit E130L ?

Web

Re: KT88 SE lampac

E130L má bohužel anodu na čepičku. To je pak fakt nedobré vystrkovat ven z kastle. Jinak proč ne.

Web

(upravil Dalča 7. 4. 2014 13:39)

Re: KT88 SE lampac

Odstraněno pro nevhodnost

(upravil Dalča 7. 4. 2014 13:38)

Re: KT88 SE lampac

Odstraněno pro nevhodnost

Re: KT88 SE lampac

To by bylo Dalčo fajn tady ty flašky za nějaký rozumný peníz dotáhnout - držím palce ať to klapne

Web

Re: KT88 SE lampac

Tohle mám zatím jako motivaci
http://www.jogis-roehrenbude.de/Leserbr … RV-120.htm

Loni se mi podařilo sehnat 7 kousků E130L.

Re: KT88 SE lampac

v cem je problem s anodovou cepickou?daji se prece koupit porcelanove cepicky...

Re: KT88 SE lampac

kudlibabka- Problém ne, spíš omezení. Jak jsem psal, nevystavoval bych takové elektronky na oči ven z kastle. Pokud se schovají ,tak je to zajímavá elektronka.

Web

Re: KT88 SE lampac

Dalčo, děkuji za vysvětlení.

(upravil Wili 30. 3. 2014 12:36)

Re: KT88 SE lampac

Chvilu som venoval uz konecne navrhu preampu. Pravdepodobne to zatial vyzera na nieco taketo ako na obrazku nizsie. Asi najpravdepodobnejsie pouzijem ako driver pre koncovu KT88 katodovy sledovac s ECC82 alebo ECC88, ktory mi poskytne dostatocne velky prud (7-10mA) s rozkmitom velkym aky do neho dodam. Robi to takto vacsina mcintoshov tak snad na tom nieco bude, vraj to ma velmi dobre zvukove vlastnosti tak aspon skusim nieco ine smile

Ako rozkmitovy stupen potom zvazujem bud SRPP s ECC83 (mensi rozkmit), alebo EF86 v pentodovom zapojeni (vacsi rozkmit - moznost dobrej celkovej spatnej vazby) a pohravam sa este s myslienkou spravit EF86tku prepinatelnu aj do triody bez celkovej nfb. Rozkmitovy stupen bude len jeden a to z dovodu aby mi sedela rovnaka faza na vstupe aj na vystupe, kedze trafko si nemozem prepolovavat lebo primar ma UL odbocku v 43% a sekundar ma tiez odbocku 4-8R, takze prepolovavanie vystupaku za ucelom sfazovania spatnej vazby nebude mozne. Preto mam moznost na rozkmit dat bud 1 stupen alebo 3 co uz je ale vela, takze rozkmit bude len jeden.

Okrem ineho koncova KT88 bude tiez prepinatelna medzi Triodou/Pentodou/Ultralinearom. Mozno tam dam este dalsi extra prepinac na vypinanie/zapinanie celkovej NFB. Takze sa bude dat zvuk dostelovat ako mi bude vyhovovat big_smile

Schema bude zrejme ako davam nizsie, hodnoty niektorych suciastok mozno budu ine, ale zatial to v LT spice takto perfektne funguje:

http://s29.postimg.cc/sqqwjvt13/schema_SE.jpg

EDIT:

este sa chcem opytat ako to je s prudom, ktory tecie koncovou elektronkou? Ak nastavim napr. kludovy prud na 80mA... a v LTspice dam pozriet aky tecie prud vystupakom, tak prechadzajuci prud cievkou vystupneho trafa ma priebeh sinusovky v rozmedzi 40mA az 130mA so strednou hodnotou 80mA. Ak mam primar vystupneho trafa dimenzovany na 120mA, berie sa to ako maximalny spickovy prud povoleny tymto primarom, alebo ako stredna priemerna hodnota?

Katodovym odporom tecie viac menej konstantny prud ktory sa tiez jemne meni podla signalu cca 79-80mA. Na anode KT88 je rozkmit sinusovky cca medzi 660V-60V so strednou hodnotou 400V