(upravil mechanik 18. 3. 2014 14:21)

Téma: julia a windows, čím novší tým horšie?

Nevite čím to je že vo windows 7 v programe arta - arta pre meranie spektra pri výbere "audio devices" mám možnosť nastaviť len WDM (windows multimedia driver) alebo ASIO 2.0 ale nikde nemám juliach CH12 alebo juli@ audio? V XP mám zase len juli@ audio.
Vo foobar2000 potom mám normálne ASIO a CH12, CH34, to je pre XP aj 7 spoločné. Zaujímavé je hlavne to že arta je schopná vzorkovať aj na 192kHz (čo sa dá overiť sinusom napríklad 30kHz) pri tom mám nastavené vo windows 7 ovládaní zvuku len 44,1kHz ale v panelu zvukovky sa pekne nastaví 192kHz. Horšie je to s foobarom2000 tam môžem v SOX nastaviť hocičo ale vždy to bezí v panelu zvukovky len na 44,1kHz. Tušim že nastavenie 192kHz vo windows malo tiež nejaky zádrhel, keby nie tam by som sem nepísal.
 
XP je v tomto najlepšie v ovládaní windows žiadne vzorkovanie nevidím a všade je možné nastaviť len julia ovládače, všade sa mení vzorkovačka podla aktuálneho programu a je možné ju nastaviť aj ručne v panelu julie tiež neni popri tom problém spustiť nejaky bežný program na prehrávannie videa a nemá spomalený ani zrýchlený zvuk chybne nastavenou vzorkovačkou vo zvuku nepuká pri klikaní napríklad v opere. Vo windows 7 tieto problémy mám.

Riešením vo windows 7 je zakázať windows zvukovku používať, použiť zvukovku len na konkrétny program a možno dokonca programy ale nie na všetko, na rozdiel od XP.

Keby som zvukovku vo windows zakázal potom by som ju nevedel použiť na viac vecí než ten foobar2000, bohužial ani artu pre to že to zakáže ten WDM a ASIO zase šialene seká a musím vytiahnuť z PC LAN a vypnúť operu. Tiež by som na bežné veci musel použiť dalšiu zvukovku čo je dosť nepohodlné.

Má to všetko nejake riešenie? okrem kúpi AP na spektrum. Kúpi moderného CD prehrávača s čítaním do buferu čím sa odstránil ich najväčší problém... a kúpi blbej zvukovky creative ktorá iste vo windows funguje bez problémov a podstatné veci vo windows neriešiť kedže na to evidentne neni robený.

Zostal by som pri XP ale kedže som si kúpil 3TB disk a k nemu ešte SSD disk tak už neni cesta k návratu. Jedine tieto veci predať a na to už nemám silu.

Re: julia a windows, čím novší tým horšie?

Chyba není vyjmečně ve windows, ale v julině, její ovladače jsou naprostá katastrofa. Nastav normálně ASIO a vyber vstupní a výstupní kanály, co chceš. Netuším, z toho co jsi psal, přesně co máš za problém.

(upravil mechanik 20. 3. 2014 16:39)

Re: julia a windows, čím novší tým horšie?

Ano je to velmi problémová zvukovka, s komerčnejšou ASUS xonar essence ST som nikdy podobné problémy nemal, len nedá sa s nou špičkovo merať. Každopádne v XP som s juliou takmer nemal problém.
Problém neviem dobre vysvetliť, je to komplikované, poriadne tam nejde takmer nič. Neviem čím začať. Problém je že by som teraz potreboval používať juliu na všetko vo windows 7 alebo 8.1 s tým že potrebujem aby arta išla bez problémov na 192kHz a tak isto foobar na 192kHz. Dám si oddych a potom to skúsim lepšie popísať.
ASIO v arte fungovalo totálne najhoršie robilo to výpadky tak často že som niečo odmeral tak na každý desiaty pokus. Skúsim ju zakázať vo windows možno potom to bude fungovať no nevyhnem sa pužitiu ešte dalše karty na bežné veci. "check: to je problém ASIO, vadí mu další procesy, které vytěžují systém, Kernel Streaming to nedělá, ještě se dá Wasapi" riešilo sa to dole na hlavnej stránke.
Inak, bežne programy nainštalované vo windows obchádzajú to vzorkovanie nastavené vo windows? Či tam mám nastaviť maximum 192kHz s 32bit?

EDIT: tak som všetko preinštaloval a zrazu je to bez sekania vo windows a ASIO v arte tiež relativne funguje, vypadne len občas a to pri 192kHz. Divné je že sa pri každom druhom meraní objaví nejake rušenie (možno sú to tiež výpadky) ale to už dúfam zvládnem... Je to divné ale kým to funguje nebudem to riešiť.

EDIT2: tak nie, youtube praský ako vinyl big_smile

Kartu nedoporučujem na širké použitie len ako "direct" pre foobar alebo niečo... Aj tak neviem či na tom PC bude možné normálne niečo robiť bez výpadkov možno ked sa zakáže vo windows uplne...