Téma: Výměna ARN 664

Mám staré reprobedny Tesla ARS 944, ale původní basáky jsou poškozené-protržené membrány - ARN 664 4 ohm. Chci je vyměnit za nový typ ARN 6614, ARN 6684, nebo ARN 200-05. Problém se mi zdá v odlišných TS parametrech, ale hlavně v citlivosti. Původní repro ji má 90db a nové typy jen 87, respektive 86db. Mimo drobných úprav s vyztužením ozvučnice už nechci dělat nic, teprve ne novou vyhýbku-nemá to cenu. Poraďte, zda vadí rozdíly v citlivosti a jaký nový typ repro zvolit-jsem nakloněn typu 6614. Dík.

Re: Výměna ARN 664

No ono kdyby se ti to zdalo prevyskovane, staci pred repro no spise na vstup vyskace jeste pred vyhybku dat odpor cca 4.7Ohm to by ti melo utlumit cca o tech 3-4dB

Web

(upravil opamp 9. 10. 2007 9:29)

Re: Výměna ARN 664

Osobně bych nějakou dobu usilovně pátral po originálech. Dost lidí (já taky) tvrdí, že ty starší repráky hrály líp.

Možná by tam šly nacpat ještě "služebně starší" ARZ669ky.

Web

(upravil ciplox 9. 10. 2007 10:29)

Re: Výměna ARN 664

Tých pôvodných reprákov je teda škoda. Nejak nám ich každým dňom ubúda... sad Tiež odporúčam skúsiť zohnať iné, funkčné staré ARN 664.
S ARZ 669 to v tomto prípade až tak dobre nevidím, lebo nemajú uši, ani montážne otvory a svojou konštrukciou sú v duchu retroštýlu vhodné prednostne na upevňovanie zvnútra prednej steny (a keďže nemajú montážne otvory, pri ich upevňovaní sa niekedy dá zažiť aj trochu 'srandy'). Okrem toho majú tiež 87 dB a 30 litrov je už pre ne príliš veľký objem.

Web

Re: Výměna ARN 664

ciplox: Máš pravdu. Sorry.

Web

Re: Výměna ARN 664

Jerry, keď ide o ARS 944 a ostatné reproduktory sú v poriadku, tak určite má cenu sa s tým pohrať. Naozaj sa pokús, trebárs aj tu v bazári, zohnať staré 664. Keby sa to nepodarilo, tak tam daj nové 6614. Potom sa presvedčíš, či s tým rozdielom 90 > 87 dB bude treba niečo robiť.

Opamp: ale aj tak mám staré dobré ARZ 66x najradšej wink .

Web