Téma: NC 450 vs NC 452

Dobrý den,

Chtěl bych se zeptat jaký je rozdíl mezi NC 450 a NC 452 a který je podle vás lepší a v čem?

děkuji

(upravil TheLastUnicorn 1. 2. 2014 10:03)

Re: NC 450 vs NC 452

Co vím já, tak hlavní rozdíl je v ramenech a pak jen nějaká kozmetika, jako přepínání rychlosti a panal ovládání...Jestli je v nich ještě nějaký jiný, zásadní rozdíl s vlivem na zvuk, to nevím. Zdá se mi, že rameno v NC450 (inspirace ramenem SME) je lepší, ale nikdy jsem neměl možnost přímýho srovnání. Oba budou mít jeden společný nedostatek , který je deklasuje do nižší třídy - motor + ložisko.

(upravil maxell 22. 2. 2014 22:03)

Re: NC 450 vs NC 452

Jsou si zhruba podobné akorát NC 452 je mladší a má rovné ramínko i headshell spíš původem z NC 420 nicméně ne zcela identické. NC 450 trpěl neodstranitelným brumem v reprodukci, řešilo se to 100x na různých fórech (trafo venku, odpružení motůrku, zemění chassis...) s výsledkem mizerným. Paradoxně, starý NC 440 s odlišným pohonem byl v tomto směru lepší jakkoli neměl koncové vypínání.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: NC 450 vs NC 452

NC440 bylo nekolik verzi,myslim ze tri...ta posledni v cernym provedeni brumela taky,zajimavy ze jen na 33 otacek....

Re: NC 450 vs NC 452

To proto že se hrávalo ponejvíc na 33.3 ot/min, zákon Murphyho.

Sorry seems to be the hardest word (Elton John)

Re: NC 450 vs NC 452

Problém bude možná v tom, že ty motory byly konstruovaný jako krokový, a i když byly honěný na vyšších frekvencích [152/222Hz místo 50Hz] a sinusem místo obdélníku, krokovat je prostě úplně odnaučit nelze vzhledem k tvaru pólových nástavců.
U NC452 Byl sice tentýž motor, ale byly použity vyšší frekvence na řízení 178/240Hz a trošku vymakanější elektronika řízení motoru.

Web