Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Ostatní technika » schéma Genius SW5.1 home theatre

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [11]

Téma: schéma Genius SW5.1 home theatre

Nemá prosím někdo z Vás schéma elektroniky skrývající se uvnitř tohoto zázraku? Je to ta starší verze- zelené ledky, světlé dřevo. Díky

Re: schéma Genius SW5.1 home theatre

Schéma těžko někdo bude mít, to by si ho musel rozkreslit. Nevím, proč by to někdo dělal. Nač to chceš? Hodláš tam něco upravit, nebo dobastlit?

Re: schéma Genius SW5.1 home theatre

Toho jsem se taky obával. Upravit ani ne, spíš opravit. Dal jsem tu sestavu tátovi k televizi a týden na to se pos*ala. Prostě zafungovalo kurvítko:-). Do servisu to nemá cenu dávat a rád bych to zprovoznil.

Občas přestane hrát, kontrolky svítí ale je ticho ve všech kanálech a po chvíli zase naskočí. Stavy hraje-nehraje provází nějaký přechodový jev: silné lupnutí a asi sekundový dozvuk s postupně se zmenšující amplitudou. Konce na dotek brumí i ve stavu "nehraje". Z počátku pomohlo do toho decentně bouchnout čili na 90% je to mechanického charakteru. Ale prostě na to nemůžu přijít, opravy elektroniky  nejsou moje parketa a ani na to nemám vybavení a čas. Navíc většinou když to otevřu tak to jak na potvoru začne krásně fungovat.

Re: schéma Genius SW5.1 home theatre

tipujem na studenák

Web

Re: schéma Genius SW5.1 home theatre

Jo, to bude studeňák. Nemusí být vidět, takže nejlepší by bylo prostě všechny spoje na desce prohřát.

Re: schéma Genius SW5.1 home theatre

Zkusím to. Díky kluci

Re: schéma Genius SW5.1 home theatre

a nebo bych zkusil to otevřít, nechat hrát a nějakým klacíkem vyzkoušet pošahat na všechny součástky, třeba najdeš tu pravou.

Re: schéma Genius SW5.1 home theatre

Jéé to je náhoda. Zrovna dneska (no vlastně spíš už včera) jsem dostal tenhle sub odprásknutý. Chcíply tam dva TDA7269A a úplně odpařily některé spoje na plošňáku, odnesly to usměrňovačky. Jejich vývody okolí byly vyloženě zčernalé. A pojistka nic. Zajímavé. Budu muset mrknout po nějaké alternativě těch TDAček.

Re: schéma Genius SW5.1 home theatre

Vývodově plně záměnná náhrada za 7269 není. Jsou to pěkné kurvy, znám je, tykám si s nima..:-)Neroztrhnou se sice jako 7294, ale pravidelně se prorazí tepelným průrazem oba koncové tranzistory, takže odtud ty následky, co popisuješ.

Web

Re: schéma Genius SW5.1 home theatre

Tak jsem to tipnul správně. Podle mě se to neuchladilo přes ty podložky co tam byly. Kde se dá sehnat 7269A s garancí rozumného původuu která mi hnedka nevlítne do oka? Koukal jsem že je mají v ps electronic kam se můžu i osobně dostat ale nevím jestli je cena 55Kč s DPH OK. Zdá se mi to moc levné ale kdo ví... Nebo ještě lépe pokud takový zdroj máš mohl bys mi dva kousky poslat? Ale nejdřív budu muset omrknout jestli nešlo do kytek trafo a tak. Když jsem to dostal tak jsem to ani nezapínal až do ohledání a pak už jsem neměl čas se v tom dál hrabat.

Ale přeci jen nešlo by tam nacpat něco lepšího? Celá "čelní" řada vývodů je popropojovaná drátovými propojkami tak by to šlo snadno překopat. Původní šváb je jak tak koukám nějaká autolegrace a když už to řeším tak bych rád něco udělal pro kvalitu ale zase mi nestojí za to komplet to překopat. Hlavně se mi nechce dělat nový tišťák - to za ten čas a práci fakt nestojí. Ono vůbec když se na to podívám tak je to takovej hegeš že ...

Re: schéma Genius SW5.1 home theatre

http://czshare.com/2633130/AJbF/SW_HF5.1.pdf
http://czshare.com/2633131/xGKe/Genius_ … heater.pdf

Příspěvky [11]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Ostatní technika » schéma Genius SW5.1 home theatre

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£