(upravil TheLastUnicorn 1. 1. 2014 17:25)

Re: Carpower SP-252C

Já musím souhlasit se Sinclairem. Za ty peníze to opravdu není špatný reproduktor a na doma imho daleko vhodnější, než ten autoreprák, co jsi sem postnul. Osobně mám zkušenosti jak s SP-252C, tak s menším SP-202C a i s "civilní" verzí SP-252E. Musím říct, že SP-252E mě taky mile překvapil...a hlavně vypadá jako civilní reproduktor.

(upravil neclovek 1. 1. 2014 19:14)

Re: Carpower SP-252C

Co sa toho isobariku tyka tak hej, to som uz videl, ale neviem ci by mi vyhovovalo stavat isobaric, jak z financnych tak z narocnostnych dovodov. Ale ked v isobariku ma ta bedna 50L tak potom na single reprak by bola vhodna ta 100L? ci? Mne proste doteraz nikto nepovedal ze preco nie, len vsetci stale vravia ze nie big_smile Ale myslim si ze skor ako stavat hentaky isobaric by bolo jednoduchsie dat tych 40€ na lepsi reprak a bolo by to cele jednoduchsie a asi by to hadam aj hralo lepsie, ci? Sice verim ze za tie peniaze je ten monacor dobry ale stale neviem ze co a ako. Asi nakoniec postavim nejaku ozvucnicu od 40 do 70l len stale neviem kolko by bolo vhodne a stale neviem ze preco nie tych 100 big_smile

Re: Carpower SP-252C

Pri moc velkem objemu ty bysy budou line a hucive a ten reprak budes akroat trapit, neni to subwoofer kterej by jel od 35hz je to spis basak. Jeslti chces nizke frekvence tak si na to kup repro ale nepocitej ze bude stat 30E.

Re: Carpower SP-252C

divnypocit: Konecne mi to niekto vysvetlil, sice nie uplne ale staci mi to, dakujem. Teraz uz len vediet presny objem big_smile
Ozaj chcel som sa spytat, dal by sa spravit Trojuholnikovy bassreflex? Len kvoli jednoduchosti vyroby bedne, takto nejako to myslim:
Odrezem kusok rohu prednej dosky a tym mam spravenu dieru pre bassreflex a potom mi bude stacit len ledna doska, ktoru dam do rohu tak aby to dokopy robilo natrubok, bol by to taky velmi jednoduchy trojuholnikovy br big_smile

http://img24.imageshack.us/img24/7299/9shn.png
Takto nejako big_smile

Re: Carpower SP-252C

pri klasicke sterbine by ti taky mohla stacit jen jedna deska...
chces to na decilitry,nebo rpoc ti nestaci co uz ti tu psali,jak to mas udelat? myslis ze s timhle reprakem udelas nejaky zazrak,ze poznas rozdil? tongue vic bude zalezet cim to budes krmit...

Re: Carpower SP-252C

No dobre, takze to dam do 65L s ladenim 37Hz a ten bassreflex dam veru asi strbinovy, zadial diky moc za vsetko smile

Re: Carpower SP-252C

Keď si v tom WinISD pozrieš aj ostatné charakteristiky okrem ten jednej, veľmi rýchlo prídeš na to aj sám (prečo Ti neodporúčame objem 100L). wink

Re: Carpower SP-252C

Ako uz som pisal, ja sa do toho tak moc nerozumiem, takze tak big_smile

Re: Carpower SP-252C

Ked ho chces ako sub domov, tak ho mozes hodit aj do 4th order bandpassu
http://tomkocur.yw.sk/z-projekty/pics/dkmssubfreq.png
Toto je simulacia s pouzitim realne nameranych TS parametrov. Za tu cenu je to naozaj parametrovo dobre repro, danou za tieto dobre vlastnosti je spracovanie. Nie zeby bolo zle, ale repro ma len plechovy kos a uplne hnusne fialove zavesenie z nejakej zvlastnej peny.

namerane parametre:

    Fs = 33.07 Hz
    Re = 3.70 ohms[dc]
    Le = 375.81 uH
    Qt = 0.39
    Qes = 0.45
    Qms = 3.19
    Mms = 38.87 grams
    Rms = 2.534241 kg/s
    Cms = 0.000596 m/N
    Vas = 98.51 liters
    Sd= 343.07 cm^2
    Bl = 8.157032 Tm
    ETA = 0.76 %
    Lp(2.83V/1m) = 94.28 dB

(upravil neclovek 3. 1. 2014 16:24)

Re: Carpower SP-252C

Kocur, prosimta mal by si na mna takych 5 az 10 minut na nejakom chate? napr facebook alebo gtalk alebo daco take, prebrali by sme troska ten reprak, teba by to stalo len par minut casu, ja by som konecne vedel vsetko co mi vediet treba a svet by bol stastny big_smile moc by si mi pomohol smile
A do bandpassu to asi davat nejdem, lebo ten sub je skôr na hudbu a nato sa bandpass asi moc nehodi, ci?

Re: Carpower SP-252C

Ale hodí.

Web

Re: Carpower SP-252C

co som cital na KocuRovych strankach tak tam pise ze na muziku bandpass neni moc vhodny, preto by som to skor spravil ten bassreflex a tiez preto ze niesom zrovna skuseny v stavani bedni takze jednoduchy strbinovy bassreflex este zvladam ale nejaky bandpass to uz je na mna asi moc big_smile

Re: Carpower SP-252C

Za danú cenu je to výborný basák, ťažko nájdeš lepší za 28€. Kedysi v 17tich som ho mal v aktívnom uzavretom sube. Potom som bez znalostí a meraní, nemajúc ani comp, čo je dnes ťažko predstaviteľné aj pre mňa, experimentoval s BR a s BR hral oveľa lepšie. Všetko bolo počítané na papiery, alebo kalkulačke podľa Sýkorovej biblie a datasheetových parametrov. Už vtedy mi nešlo do hlavy ako môže byť BR prínosom na základe TS parametrov určujúcich ho, do freeair. Zrejme som vychytal kus s nižším Qes, alebo novšiu radu ktorá sa spomína vyššie.

Ten sub slúžil dobre, ak si dobre spomínam, koniec bol nejaký 200W Sedlák, asi SDA, mohutné priemyselné kondenzátory vo filtrácii (2x45 alebo 2x60mF) a slabé trafo. Napriek tomu, prehral necitlive 4x12'' noname basaky, ktoré mal kamarát v bedniach. Aktívnu výhybku sa mi nepodarilo nikdy rozchodiť, tak som to hnal iba cez RC články, ktoré boli prepínateľné. Prasačina bola, že filtre sa prelaďovali s meniacou polohou potenciometra hlasitosti. Nakoniec nám všetko ukradli z jednej chaty aj s novými lyžiarkami, ktoré som nestihol ani obuť...

...sorry za odbocenie smile

(upravil neclovek 4. 1. 2014 16:59)

Re: Carpower SP-252C

To verim. Mimochodom ja som ho uz objednal odtialto:
http://beyma.sk/index.php?page=shop.pro … ;Itemid=26