Téma: Carpower SP-252C

Uz dlhsiu dobu sa snazim zohnat nejake informacie o tomto repraku, co je na nom take zle? Lebo 10" Basak s Qts do BR ozvucnice a citlivostou 93dB a to len za 30€? nejde mi to dohlavy, co je na tom repraku take zle?

A este ozvucnica, precco vsetcia vravia ze ten reprak je na free air alebo do nejakej 55L ozvucnice? Skusak som si ho odsimulovat v WinISD a vyslo mi ze krasne zahra v bassreflexe s 110L s poklesom zacinajucim na 40hz a -3dB na 34hz, co je ovela lepsie ako v nejakej 55L ozvucnici kde bude maxinalne tak hucat a dunet - to je to najhorsie co moze byt!

Nejde mi kazdopadne cela tato nepochopitelne lacna a dobra vec do hlavy a tiez neviem ci nieco robim v tej simulacii zle alebo co ked mi to tak pekne vyslo...

Vopred dakujem za odpovede.

Re: Carpower SP-252C

Dovedeš si představit, kolik je 110 litrů, a jak maličkatý 10" reprák proti tomu objemu je? Do 110 l už se dá narvat 15"...

Re: Carpower SP-252C

Uz tu boli stovky tem o tom repre, neviem preco nepozries tam.
Davnejsie bol tento reprak urceny do freeair, mal Qts okolo 0.9 (prave tu som mal).  Neskor s novou verziou sa to zmenilo.
Vycuc parametrov: Impedance (Z) : 4Ω, Frequency range: 40-3,500Hz, Resonant frequency (fs): 35Hz, Crossover frequency (12dB/oct.) (fmax): 2,000Hz, Peak rating: 350W, Power rating : 100WRMS, SPL (1W/1m) : 93dB, Cms suspension compliance: 0.55mm/N, Mms moving mass: 38g, Qms mech. Q factor: 3.15, Qes electrical Q factor: 0.47, Qts total Q factor: 0.41, Compl. equiv. vol. (Vas): 96 l, DC resistance (Re): 3.7Ω, Voice coil ind. (1kHz) (Le): 0.4mH

Da sa vopchat do 20L uzavretej alebo od 28L BR, az po 130L BR, lebo ma velke Vas. Rozhodnutie je podla toho, ci dakto chce velke tuctuc alebo nizky bas.
V praxi vsak nema vyznam to napchat do vacsej nez 70L ozvucnice s ladenim na cca 38Hz. Vacsie objemy prinasaju viac problemov, nez uzitku.
Citlivost ma 91dB/W, nie 93.

(upravil neclovek 29. 12. 2013 13:53)

Re: Carpower SP-252C

Aha, no dobre teda, predsalen som u repro pomerne novy a nevzdelany ale aj tak sa spytam:

Robim teda nieco zle?

http://imageshack.com/a/img560/3119/z8dy.png

http://imageshack.com/a/img819/5453/jcln.png

Este taka mala otazocka pomimo, vedel by mi dakto zohnat LspCAD 5,25? Lebo nie a nie to nikde zohnat a s LspCAD 6 robit neviem.

Re: Carpower SP-252C

Hrbik, co tam mas, je uplne zbytocny. Zmensi objem a zmizne. Navyse, pozri si group delay teraz a potom, ked zmensis objem o 20-30L, co sa stane.

Pri ladeni repro existuje urcita hranica, kedy uz pridavanie dalsieho objemu nema zmysel, lebo cesta k nizsim frekvenciam je vykupena obrovskym boxom.
Mohol by si ten Monacor strcit aj do 300L boxu a s nizkym ladenim, aby hral od 20Hz, ale bas bude v najvytazenejsom pasme slaby.

Re: Carpower SP-252C

nie tak uplne ta chapem, ano ked zmensim ten objem tak hrbik zmizne ale cim mensi objem tam dam tak o to menej hraju tie nizke frekvencie jediny rozumny objem co mi vychadza je 80 a aj to uz je pokles moc skoro idealne by pre mna bolo aby mi to hralo od 35 co sa samozrejme s tymto reprakom neda ale v 100L mi aspon -3dB vychadzalo na 35, pri 80L je na 35 uz -4dB, ja sa v tom moc nevyznam, bude to stacit? lebo to posledne co mi treba je dalsie dunitko, chcel by som z toho mat subwoofer ktory by zahral aj tych 35 este tak aby som ich aj pocul pokial by sa dalo, ale neviem vobec ako to funguje tak si necham racej poradit niekym znalym. Takto mi to vyslo pri 80L:
http://imageshack.com/a/img713/1651/5b3n.png

Re: Carpower SP-252C

Na nizke frekvencie treba iny reproduktor.
Alebo takto - postav si jeden 110L box s ladenim na cca 33Hz a dalsi box 65L a 37Hz a pocuvaj rozdiel.
Nic lepsie nez uchometricky test sa neda odporucit. Vtedy pochopis, preco 110L nie.

(upravil neclovek 29. 12. 2013 21:46)

Re: Carpower SP-252C

No ved dobre ja sa nehadam. Dal by sa v cene priblizne do tych 25€ kupit iny reproduktor, ktory zahra aj nizsie? Ak nie tak aku ozvucnicu mam teda na tento spravit? Lebo som z toho uplny ... Vobec tomu nerozumiem big_smile A stavat hned 2 ozvucnice len pre uchometricky test je pre mna prilis nakladne.

Re: Carpower SP-252C

Postav najprv velku a z nej odrezes a bude mala big_smile alebo zozen nejaky lacny material na test.
Do 25 sa da sotva kupit nejaky poriadny reproduktor big_smile ale mozes skusit popozerat Alphard, SAL, Dexon, STX, Pyle a nejake podobne znacky.

Re: Carpower SP-252C

No dobre kaslem na to big_smile necham si poradit a spravim to ako ty pises, ale oplati sa to? zahra to aspon tych 40hz? alebo to pod 50 nepojde? Ak ano tak aku teda tu ozvucnicu mam spravit, lebo to fakt neviem, ked nie 100L ale stale neviem ze preco big_smile

Re: Carpower SP-252C

nebo z druhe ruky... a něco přitlač, kdyz chces aby to za neco stalo.. položilo by tě dát např. 80-100E za 12tku? smile

Re: Carpower SP-252C

hej, lebo potom by som nemal uz ani cent na zos a krmenie pren a este k tomu by som bol v minuse big_smile

(upravil neclovek 30. 12. 2013 13:05)

Re: Carpower SP-252C

Co poviete na toto?
Myslim si ze clovek sa pokusa predat spaleny reproduktor, ci sa mylim?
http://elektro.bazos.sk/inzerat/3271695 … mp-C12.php
Keby uz to bol dobry reprak, aku bednu mam spravit pren? WinISD mi hovori 230L ale to je moc...

Re: Carpower SP-252C

Nemusi byt spaleny, len sa ho chce zbavit. Do 230L urcite nie.
Take veci je dobre prebrat osobne, rovno s ohmmetrom v ruke a vies, ze to bude ok.

Monacor so 65L a 37Hz ladenim hra od 39Hz, dolna medzna hranica je na 29Hz. Myslim, ze bez problemov staci. Bez prekrocenia Xmax zvladne nejakych 50W.

(upravil neclovek 30. 12. 2013 13:45)

Re: Carpower SP-252C

Aha, takze takto nejak by to malo vypadat?
http://imageshack.com/a/img18/9156/egxn.png

keby uz si mam teda vybrat ci ten Monacor alebo Kicker, co by ste mi odporucili? Lebo typek pise ze vie to osobne doniest do Pov. Bystrice, cize by som si ten kicker mohol rovno pomerat a vyskusat, len neviem na co vsetko by som si mal davat pozor a co vsetko si mam pomerat a poskusat, ale asi by bol lepsi ten kicker, ci?

Re: Carpower SP-252C

A to chceš do auta, či domov?

Re: Carpower SP-252C

domov, viem ze na doma to neni nic moc ale tak peniaze su moj uhlavny nepriatel big_smile

Re: Carpower SP-252C

Kolik z Vás mělo ten Carpower SP-252C v ruce a pracovalo s ním? Mimochodem je to freeair a to už cosi napovídá.
Konkrétně mně to napovědělo to, že ve čtyřiceti litrech a dvěma BR ten reproduktor hraje úžasně a skutečně je o kus citlivější, než jeho srovnatelní auto-soupeři jiných značek. Bohužel jeho 12" obdoba SP-302C už na tom tak moc dobře není, ale přesto je to za ty peníze dobrý reproduktor.

Web

Re: Carpower SP-252C

Tak teraz som uz uplne hotovy z toho a vobec nicomu nerozumiem big_smile
na 40l mi to vobec nevychadza dobre lebo -3dB je na okolo 50Hz a to sa mi nejako nezda a to ze je to freeair uz sa riesilo a vyriesilo sa to tak ze tento o ktorom sa bavime je uz jeho novsia verzia, ktora neni na free air, alebo nie?
Ja asi nakoniec vezmem ten kicker, lebo na tento reproduktor ma kazdy uplne iny nazor big_smile

Re: Carpower SP-252C

SEM jsi koukal ? https://www.audioweb.cz/viewtopic.php?id=15774