Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 22 z 24)

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

  Stránky: ««« 1 ... 20 21 22 23 24 »»»

RSS

Příspěvky [421 až 440 z 471]

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

ja jsem zjistil,ze mi staci za primy vystup z D/A chipu pripojit dve elektronky,vystupak a jeden kvalitni reproduktor v chytre udelany bedne:
http://www.decware.com/newsite/ZOB.html

(upravil hranatybraska 26. 2. 2014 20:34)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

Co stačí tobě, nemusí stačit jinému wink

Davidsob: Jak to dopadlo? Povedlo se ti z toho udělat něco aspoň trochu hratelného za ty prachy?

Web

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

ja jsem skromny,spokojim se s tim zvukove nejlepsim resenim...

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

Pro tebe smile

Web

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

zkoušel sem jako fázovej invertor ten schmidt s proudovym zdrojem, podle návrhu od maras a byla to katastrofa, uplně to zkurvilo obdelník, měl zaoblený náběžný i sestupný hrany, zkoušel sem zvětšovat kapacity... nic nepomhlo tak sem to předělal zpátky na invertor s rozdělenou zátěží s ECC82, pak je tam E88CC a mezi jejíma polovinama je baxandall, ta první polovina má zavedenou zpětnou vazbu pro snížění výstupní impedance, dál mam zavedenou zpětnou vazbu z výstupu podle mýho posledního obrázku z 6. 2. 2014 13:43, maras sice psal že to takhle nejde, nicméně mě to de a bez problému, když sem zkoušel zavíst zpětnou vazbu do toho schmidta podle obrázku kterej tu jednou dával maras tak to nefungovalo, dělalo to z obdelníku buh ví co, rozkmitávalo se to a chovalo se tu uplně stejně i když sem otočil fáze... nechci aby to vypadalo že kritizuju návrhy od maras, podle jeh návrhu mam zapojenej ten předzesilovač s E88CC a baxandallem a funguje skvěle

(upravil maras 27. 2. 2014 3:52)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

Davide NFB jak si nakreslil zavést nemůžeš protože tam máš bypass kondík v katodě  (na schématu ). Pokud ten kond dáš pryč tak to je jiná písnička. Ten schmitt si měl vyzkoušet jen s odporem v katodě jak jsem Ti psal pokud ti blblo CCS (což je pro mě nepochopitelné  je to stupidní proudový zdroj s jedním tranzistorem - spočítané to bylo dobře i odsimulované tak to prostě chodit musí). Obdelník Ti to kurvilo, protože si určitě na té druhé triodě neosadil zpět ten bypass kondenzátor a přes odpor se ti zavedla NFB která šla proti těm korekcim a proto se to celé posralo , ale to jsem Ti psal - evidentně zbytečně smile .   NFB nesmí být zavedena pře korekce  a nebo "hlasitost" !!!  Jinak  je divné , že ti ta NFB nešla zavést  do toho diferáku resp. invertoru - tam muselo být  shnilého něco  úplně jiného. Taky je otázka kolik si tam té vazby zaváděl a zda byla skutečně ve správne fázi.   No každopádně hlavně že seš spokojený a nějak si to dotáhnul.  Jen bych být na Tvém místě ješte pohledal kde může být chybka a nefungovaly Ti dobře Ty obvody co jsem Ti navrhnul - už jenom proto , že si vyzkoušíš další možné řešení které prostě fungovat musí a třeba Tě posunou někde dál.  (Diferák + CCS)

PS: jen pro zajímavost zkus změřit THD.


M.

Tvé schéma

http://i60.tinypic.com/207us0z.jpg

Web

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

Sériově s tim spodním kondikem u invertoru by měl být odpor 10k.

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

když sem měl ten schmidt tak sem měl celej předchozí stupeň s E88CC a korekcema odpojenej a budil sem z generátoru přímo ten schmidt, s tim CCS problém nebyl, fungovalo to dobře, jen to zaoblovalo hrany u obdelníku... Co se týče zpětný vazby tak fázi sem zkoušel otáčet a zaváděl sem to přes potenciometr, kterym sem reguloval od hodnoty kdy to nedělalo vubec nic až po hodnotu kde se začala ta zpětná vazba projevovat. Jinak sem si teď všim že to moje schema co sem kreslil je nepřesný (bylo myšlený víceméně jako principiální) ve svym zapojení tam ten bypass kondík v katodě nemam.

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

můžete mi prosim doporučit ňákej program a popis jak mam změřit to THD ? A jestli bude stačit zvukovka v noteboku nebo jestli to mam stěhovat ke stolnímu kde je SB XFi...

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

Davide zkus tu ARTU - http://www.artalabs.hr/

Je to tam pěkně popsané a kdybys něco nevěděl tak se zeptej a nějak to vymyslíme.
M.

Jestli bude stačit zvikovka z notebooku nevím, to musíš zkusit pak změřit na loopbacku jaké ma zkreslení a podle toho se uvidí. Já měřím na starém notebooku a tam ma zvukárna 0,025% takže na elektronkáče to zatím stačí.

M.

Web

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

Ano, Arta je asi best.

Jinak ta SBFi bude lepší, ale poleze ti tam nejspíš rušení z PC. Ale i tak to stojí za zkoušku. Při měření odpojit USB periferie kvůli minimalizaci rušení.

Web

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

zatim se snažim udělat test frekvenční charakteristiky, test THD sem tam nikde nenašel, nějak sem nepochopil jak se dělá ta kalibrace zvukovky (nebo mi to nejde, nebo to nejde v tý demo verzi) když propojim výstup se vstupem zvukovky a nechám udělat tu frekvenční charakteristiku tak to vypadá jako vlaštovka, od 20Hz to stoupá, pak za sklesá k 1KHz, pak to zas stoupá a klesá až k 20 KHz a celý je nakloněný doleva... nemam tam ty zenerky, změřil sem si osciloskopem kolik je maximálně na výstupu a udělal sem z umělý zátěže odporovej dělič aby při maximu šlo do zvukovky asi 3,8 V, používám na to ňákýho acera kterýho sem dostal zadara (takže ho nebude škoda) má jen dvě díry, sluchátka a mikrofon (to bude možná ten problém) jinak bych to musel dělat na svojí toshibě, která má 4 díry (ani nevim k čemu všechny sou) Nevim no, sem z toho ňákej zmatenej, v tom jejich PDFku se vubec nevyznám, anglicky umim jen málo

(upravil DaVidsob's 1. 3. 2014 22:21)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

už sem z toho něco dostal, nevim jestli to používám správně, používám ten druhej notebok s tou lepší zvukovkou, tady je výsledek měření THD
http://i62.tinypic.com/wix345.jpg
při měření frekvenční charakteristiky mi z toho vyleze v podstatě to samý jako když je výstup propojenej přímo se vstupem kabelem... u toho aceru to byla taková vlaštovka a u tý toshiby přímka na koncíh zaoblená
-zkoušel sem províst test i s odpojenou zpětnou vazbou a zkreslení sahalo do 100Hz až někam ke 20%, jinak mezi 1 a 0,01

(upravil maras 2. 3. 2014 10:26)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

No vídíš to to nevypadá špatně, ale zkus si udělat pořádnou "sondu" ať víš, že nemáš žádnou chybu měření. To co si sem postnul je poměrně velmi slušné (otázka je jaký to je výkon) !!!  Teď je jen třeba říct příi jakém to bylo výkonu a zda do reálné zátěže, nebo do odporu. Jinak zkus v ARTĚ změřit přenosovou charakteristiku (FR1) někde těsně pod maximálním výkonem.

Takhle by to mělo +- vypadat :

https://lh5.googleusercontent.com/-4-O0MBTk3Xw/UxJtg6l85SI/AAAAAAAAAMY/eI_b03PWokA/w1314-h647-no/OTL_bez_Triaku_zenerek.png




Totéž udělej s THD jak v Artě tak ve Stepsu a hoď výsledky tady.

Jinak ten dělič je 8K2 seriově se signálem  paralerně  k němu je 910R - místo zenerek si dej antiparalerně modre ledky - doporučil mi to Zuki a frči to výborně, nicméně když budeš opatrný tak to není potřeba.   Pak Až to budeš mít hotové, tak v ART2 změříš THD (SPA) + Setup - spectrum scalling a tam si zapni THD , THD +N a IMD. 

Vyleze Ti něco takového :
https://lh5.googleusercontent.com/-zP3W0Bl3MOA/UxKbPZzuH7I/AAAAAAAAAO8/AbCS-AMVAAY/w1314-h647-no/OTL-NEW-50mW-330R.png



M.

Web

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

a jak to mam udělat aby se mi při tom měření frekvenční charakteristiky neprojevovala charakterisitika zvukovky? Protože jak sem psal u acera je to vlaštovka a u toshiby to od asi 40Hz dolu začne klesat...  Kdybych to zapojení udělal podle jejich schematu tak to mam hned přebuzený, já používám 15 Ohm výstup, na něm sou připojený 3 rezistory 5R1 sériově a je na nich kolem 30V... z jednoho odporu mam ještě dělič asi na 1/4, pak už to de do zvukovky (kolem 2V) a stejně musim mít při měření frekvenční charakteristiky hlasitost skoro na minimu aby mi ta charakteristika neutekla někam do prdele a aby nebyla ořezaná..

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

To jejich schéma je útlumový článek -20.7 dB  tzn, že pokud budeš mít 30 V na rezistoru (pokud se bavíme o RMS  tak to je 60W ?)  poleze t jejich děliče ven 2,7 V -  tzn. pokud si nastavíš na "Line-IN" vhodnou úroveň tak by to být přebuzené přece nemělo.   Důležité je jaké máš zkreslení na loopbacku v Artě třeba na tom 1 Khz. Podle toho se bude dát zjístit jaká je chyba měření. Můj notes má  na loopu 0,032%, tzn. že když na zesíku jsem naměřil 0,035%  tak už to měření  je určitě touto chybou ovlivněno.

Jinak pokud Ti nevyhovuje útlumový článek 20,7 dB - tak si prostě udělej ještě větší jen pozor ať to máš alespoň přibližně impedančně přizpůsobené  vstupu té zvukovky - typicky někde kolem 10K.
M.

Web

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

a jak mam udělat aby ten graf frekvenční charakteristiky nezávisel na frekvenční charkteristice zvukovky ? Jinak Line-in mam na minimální hlasitosti co to dea stejně mi graf lítá někam prič...

(upravil maras 2. 3. 2014 18:33)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

A máš tam ten dělič ?   tzn  LIne out  --- dělič ---- line in ?   Mi to nedělá problém na žádnem ze dvou notebooku ma kterém jsem to zkoušel ?    Nemáš náhodou ten Line - in vstup přeplý jako mikrofonní ?  Jinak frekvenční charakteristika zvukovky by měla být skoro úplně rovná pokud to není vyloženě úplný šrot...

M.

Web

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

žádnej dělič z line out na line in nemam, dělič mam jen z umělý zátěže do line in, na tom noteboku s lepší zvukovkou sou díry jak na line in tak i na mikrofon, zkoušel sem oboje a je to stejný. Bohužel sem nikde nenašel spectrum scalling, THD , THD +N a IMD, takže sem to měřil stejně jako do teď, je zajmavý že při každym měření to vypadá uplně jinak, taky je zajmavý že třeba při 10W sinus to ukazuje obrovský zkreslení a při 25W sinus daleko míň viz.:
http://i62.tinypic.com/29c5193.jpg
a takhle vypadá frekvenční charakteristika, vypadá uplně stejně se zesilovačem v cestě signálu i bez něj, takže to nemá moc velkou výpovědní hodnotu
http://i58.tinypic.com/2rclyd2.jpg

(upravil maras 3. 3. 2014 23:04)

Re: Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

To měření musí být blbě . prostě si vyrob ten dělič co jsem Ti napsal , pripoj ho paralerne k zátěři co tam máš a musí to jít ! Na maximálním výkonu budeš mít na zvukovce (Line In ) cca 2 V   (teda pokud se jedná o zátěž 15R jak si psal výše a 25W )!!!  Jinak ta charka je dost hrůza - to nemůže být pravda aby to mělo útlum od 100Hz a na 20 Hz si byl o - 10 dB - to by bylo úplně bez basů neveřím, že taková blbá zkukovka v tom je.  já mam na tom svojem OTL-ku aktuálně útlum ve 20 Hz - 0,8 dB !!

V ARTĚ  (né ve STEPSU ) máš v záložce  setup - spectrum scalling  tam si zašktrtni THD a THD+N

M.

Web

Příspěvky [421 až 440 z 471]

  Stránky: ««« 1 ... 20 21 22 23 24 »»»

Audioweb.cz » Zesilovače, receivery » Zesilovač 8x EL84 2x 30W High-End

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£