Téma: Objem pro ARZ 669

Chlapi, poraďte prosím správný objem pro uzavřenku na ARZ 669. Je to na takový retro projekt smile

Re: Objem pro ARZ 669

asi tak 20litrů

Re: Objem pro ARZ 669

Originál Supraphon RK40 kde byly 2x ARZ668 + 2x ARV089 měly vnitřní objem 40 litrů. Ale jak to hrálo netuším protože já dostal do pazour nějakou od výroby modifikovanou verzi kde byly přes redukci ARN568, 100V trafo a držák asi na zeď. A to hraje samozřejmě jinak.

Mimochodem co to bude až to bude? A proč si se rozhodl zrovna pro tyhle repra?

OT: A už si dodělal NoBox?

Re: Objem pro ARZ 669

Originál objem byl 27 l. i s arz 669.

Re: Objem pro ARZ 669

Thalesi v těch RK40 byly ARV081

Re: Objem pro ARZ 669

Myslel jsem, že je dám tak do 30L a festovně vytlumit..., ale to je na jednu asi moc.
Thalesi, prostě je mám a jsou v super stavu smile
Chci z toho udělat takový retro bedny pro rodiče k jednomu dost starýmu gramorádiu, někde jsem četl, že byly použity v KE 30, ale bohužel nemám k těm KE 30 bednám další parametry.

(upravil Thales 6. 10. 2007 19:13)

Re: Objem pro ARZ 669

>Technáč
Máš pravdu, vypadlo mi to z prstů úplně automaticky. Ani jsem si toho nevšimnul že jsem napsal blbost.

Re: Objem pro ARZ 669

KE30 sou osazený ARZ669(ARN664)+ARE589+ART481

Re: Objem pro ARZ 669

Velké díky Frankovi za poslání kompletního návodu na KE30 smile A objem pro ARZ669 u KE30 vychází jak psal Benazi na cca 27l po odečtení komůrky pro střeďák.

Re: Objem pro ARZ 669

RK40 som počul hrať, a hrali lepšie ako s ARN6618, išli lepšie od podlahy. RK40 mali jednoduchú výhybku, iba na výšky kondík, tuším 4mikro krabičák. Jeden pár RK40 s novými repro som pred pol rokom predal, fakt  vydarene bedne.

Web

Re: Objem pro ARZ 669

S tím objemem opatrně, je to nízkorezonanční reprák (Fr 25 Hz). Dal bych mu tak 15-20 litrů. Pro použití v dnešní době. Ten měnič má velmi poddajnej závěs a objem v ozvučnici ho brzdí, aby kmitačka neklepala o magnet.

Web

Re: Objem pro ARZ 669

No, chci stavět KE 30 - origo rozměry atd...

Re: Objem pro ARZ 669

Pre použitie v dnešných podmienkach, tak ako píše BlackRider - maximálne 20 litrov.
Ale ak ide naozaj o takýto pekný retroprojekt, ktorý bude fungovať na nejakom napr. 2 - 4 W zosilňovači, tak kludne aj tých 25 litrov. Určite to bude zvukovo oveľa lepšie ako s novým ARN.

Web

Re: Objem pro ARZ 669

zvukovo je to teda určite lepšie. Rozdiel medzi starými ARZ a novými ARN počuje aj hluchý(ja...).

Web