Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


(Stránka 1 z 3)

Audioweb.cz » Sluchátka » Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

  Stránky: 1 2 3 »»»

RSS

Příspěvky [1 až 20 z 53]

(upravil Dohnalik 10. 12. 2013 21:14)

Téma: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

Zdravím, chtěl bych si postavit elektronkový sluchátkový zesilovač k mým K 701. Jde mi hlavně o parametry, co nejlepší odstup, co nejmenší zkreslení, rovnou říkám, že nechci nějakej les harmonických, jež způsobují "úžasné podání prostoru a detaily", nic takového, chci jen testnout elektronkový zvuk a zkusit něco jiného, jelikož jsem člověk, který má zesilovače jenom s tranzistory a má rád Dčka smile (samozřejmě ne ty zkreslující krámy za 500 za ebaye). Nejsem v tomhle světe vůbec zběhlý, takže bych byl moc rád, kdybyste mi doporučili nějaké alternativy zapojení, co bych si mohl postavit. Sluchátka mají sice impedanci pouze 62 ohm, ale rád bych se výstupním trafákům vyhl, pokud by to nebylo za cenu nějakého značného zhoršení parametrů.
Díky moc.

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

Tohle je jednoduchý, ověřený, spolehlivý, levný a hraje to excelentně:

http://www.hpas.estranky.cz/fotoalbum/t … /#photo_75

Akorát s 62Ω K701 to zrovna na utržení hlavy nebude.
Podrobnosti by doplnil autor zapojení - Betaron.

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

Jop, na to jsem koukal, nechceš projet alespoň nějaká měření? Stačí to prdnout do zvukovky přes dělič a změřit THD a THD+N v artě, za půl hodinky nemáš co dělat smile Asi se těm trafům na výstupu nevyhnu...

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

Na AKG701 mi strasne vadilo to, ze su uvrieskane (chybaju mi tam spodky, darmo raz, ale zato husle, gitara tam zneje uzasne...) a "nehrali" dobre ani na jednom elektronkaci. Na hybride uz ako tak sa to dalo.
P.S. Subjektivny nazor autora.

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

Já bych K 701 nevyměnil za nic...zbožňuju jejich zvuk, třeba HD595 nemůžu vystát, huhlají, nepřesné, přebasované, kelímkovité. Někdy bych chtěl zkusit HD800, jak moc velký tam je skok smile

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

Dohnalik: Vubec Ti nechci brat nadseni, tez se mi zvuk 701cek libi (nicmene ja jsem ponekud vinen tim, ze jsem basshead). Ale ten posledni prispevek mi neda, jsi velky kandidat na "audio nervosu". Bacha na to, to je tezka, vlekla a DRAHA nemoc big_smile

Kazdopadne bych se zkusil poohlednout na diyaudio, nasel jsem tam kdysi sluchatkovy ultralinear kde zkresleni bylo skutecne minimalni a myslim, ze lecktery polovodicovy sluchatkac by se zapotil. Nicmene se mi zatim nedari z chaosu vydolovat odkaz, tak alespon takto prozatim, samotneho mne prekvapilo kolik na pohled kvalitnich (i OTL) konstrukci s elkami tam bylo.

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

Dohnalíku, když budeš mít zájem, můžeš přijet ke mně poslechnout flaškáč OTL se svými sluchátky smile
Bydlím od tebe zhruba hodinu cesty, byl by to pro tebe užitečný výlet tongue

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

A čo tak skúsiť Canor TP10. Zatial nič lepšie som nepočul.

(upravil DJ_Rix 11. 12. 2013 0:44)

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

Sám mám akágéčka taky a i když stály ranec, ten chybějící spodek mě na nich sere a nedá se okecat, (ne)maj ho všechny AKG. Zbytek pásma je super, ale spodek to nemá. Každopádně bych Dohnaliku neváhal a Milana navšívil, budeš vědět hned do čeho se chystáš smile

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

Zkus si projit tuhle diskuzi, mel jsem moznost si to poslechnout a hralo to dost dobre. Marek se tady uz sice delsi dobu neobjevil, ale mam na nej kontakt, takze by ses mohl pripadne pobavit i primo s nim. Myslim, ze 62 ohmu by z OTL melo jeste jit bez vetsich problemu vybudit.

Web

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

Mam taky AKG701,jsem  jejich zvukem spokojenej,ale nakrmit je OTLkem tak aby tam byl dostatecnej spodek se mi nepodarilo.Proto jsem zvolil verzi s vystupakama od Bobobroda.Ted to nema chybu,spodek je tam jak ma byt,navic detailni podani a vse pekne prehledny...
Vyzkousel jsem cca deset ruznych OTL zapojeni a pak to vzdal.Ve verzi s vystupakama mam jako koncovky 6P15P nebo EL83 (nutny prepinac kvuli odlisnemu zapojeni G2),jsou zapojeny s Hazenmod,nemam zapojeny katodovy kondenzatory,budic E80F v triode s anodovyma civkama 300H/12mA,ve zdroji pouze MKP a tlumivky 40H.Mam to jen v prkynkovy verzi,jeste se snazim ruzne poladit,ale uz se chystam na finalni verzi v dualmono provedeni.Pokud chces u AKG701 zustat zapomen na OTL...

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

No mi tam spodek nechybí, zkoušel jsem sluchátka se silnějším spodkem, ale stejně jsem se vrátil zase k AKG. Takže na OTL můžu zapomenout...no taky jsem si to myslel.

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

…až „psychicky vyzraješ“ smile a pochopíš, co vše je v souvislosti kolem poslechu hudby na sluchátka, zjistíš že jedna sluchátka (byť slušná, kvalitní) prostě nestačí…

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

Betaron: smile tak to chodí, a nejen se sluchátky wink

Web

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

ano je nutny poridit si kvalitni bedny...:-)

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

Já to vím, uvažoval jsem, že si časem koupím HD650 nebo nějaké beyery...ale prozatím mám AKG a chci sluchátkáč hlavně pro AKG smile

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

.. jak jsem ti nabídl, klidně někdy dojeď, uděláš si ve vnímání zvukových nuancí jasno. Číst recenze sluchátek jiných kolegů je mnohdy zavádějící, zvlástě když máme každý jedinec jiné schopnosti vnímání na slyšitelné spektrum;

Uvaříme kafé a můžeš porovnávat svá sluchátka s HD-650, DT-880 aj. včetně tvých oblíbenců HD-595 smile s různými sluchátkovými zesilovači, nejen elektronkovými… yikes

https://i.postimg.cc/zLkd6Gmy/2082599.jpg

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

vyber sluchatek zalezi taky na muzice,kterou poslouchas...pokud poslouchas hlavne akusticky veci budes pro AKG701 v dany cenovy relaci tezko hledat konkurenci...

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

Přenos na basech u těch  AKG701 ovlivňuje výstupní odpor zesilovače a tomu nepomůže ani Hajzlmód, ani tucet tlumivek v napájení.

Re: Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

nauc se  aspon spravne prepsat text ty chytra hlavo!a hlavne bacha na ban

Příspěvky [1 až 20 z 53]

  Stránky: 1 2 3 »»»

Audioweb.cz » Sluchátka » Elektronkový sluchátkáč k AKG K701

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£