Téma: V3-Ca 2

Sehnal jsem za 30Kč v bazaru reprák V3-Ca 2 (vypadá jak http://7tech.czweb.org/ca3.html akorát že má čtyři dírky pro přidělání a nějaký maličkosti). Je velký 20cm, je bez kopulky, ale má dost pěknou membránu. Hraje tak nějak bez výšek, prostě jako starší repra. Nevíte někdo jaký to může mít příkon, abych to neodpálil? A jak může být starý?

hue hue hue

Web

Re: V3-Ca 2

Niekde tu sme o tomto a podobnom repre písali. Sinclair uviedol, čo je zač aj príkon tuším. Tiež mám jeden doma, ale v horšom stave, škoda.

Web

Re: V3-Ca 2

Cívka má odpor něco pod 4ohmy, takže asi impedance bude 4ohm. To ani nevím, že se o tom psalo, kde přesně?

hue hue hue

Web

(upravil sinclair 6. 10. 2007 11:17)

Re: V3-Ca 2

Všecky tyhle 50let a starší reproduktory mají jmenovitých 5ohm /tehdejší víceméně standard/, tento konkrétní typ nesnese víc, než 3W příkonu. Tohle je těsně poválečný model, cca 1948-1950.
Nějak nechápu, proč jsi to kupoval...

Web

Re: V3-Ca 2

Jen tak smile. Ale zahraje líp než AREčka, ARZ689 a další takový repra co tu mám.

hue hue hue

Web

Re: V3-Ca 2

Filip, hľadal som to, ale nepodarilo sa mi to nájsť.

Web

Re: V3-Ca 2

filip.186: No veď od 20 cm reproduktora ani nečakaj nejaké extra výšky ... smile Ale s tým súhlasím, že tieto staré repráky hrajú dobre.

Web

Re: V3-Ca 2

Vie hrať razantne, a dosť hlboko. Úplne odlišne od iných 20cm tesláckych typov. Porovnával som s ARO6604, ARO689, ARO666...

Web

Re: V3-Ca 2

Co se tedy stalo že se přestaly dělat takovéto reproduktory a nahradily je jiné poslechově horší? Špatné rozhodnutí patřičných orgánů po zestátnění elektrotechnických podniků při vzniku Tesly?

Re: V3-Ca 2

Je to len subjektívny pocit, nič som nemeral(ani nemám ako a kedy) takže...

Web

Re: V3-Ca 2

Ano ale ten subjektivní pocit zdá se nemáš jen ty. Já jsem to přímo neporovnával ale pár hodně starých reproduktorů doma mám ve starých elektronkových rádiích a pod. a přijde mi to jako by ty staré sice šly víc dolu ale byla takové zahuhlanější ale to se těžko porovnáváí když to člověk nemá na stejném zesu. Možná ty repra budou mít lepší rozsah směrem dolů na úkor zkreslení.

Re: V3-Ca 2

No je to možné.

Web

Re: V3-Ca 2

Jestli ono to nebude právě tím, že to nemá úplně ideálně rovnou charku. Možná to bude něco podobnýho jako zvuk elektronka vs tranzistor

Re: V3-Ca 2

Môže byť, niekedy je hrbatá charakteristika s prevýšením resp. poklesom na 'správnych' miestach na ucho príjemnejšia než relatívne rovná. Aj keď na grafe to zvyčajne nevyzerá slávne.
Pamätám si asi 15 rokov dozadu, keď som zohnal 2AN 633 41, ako som bol príjemne prekvapený z toho zvuku.

Web

Re: V3-Ca 2

Ten presne mám doma, aj 2AN633 20 aj 2AN633 50. Treba im dať veeeeeľa objemu a hrajú výborne na svoj vek...

Web

Re: V3-Ca 2

Opravdu jde dost dolu. Ale když jsem ho jen tak strčil do 21l bedny (jinou nemám), tak to hrálo jak basák a hučelo to, fuj smile Jen by mě zajímalo do kolika Hz hraje, že bych k němu mohl dát aspoň ARV261, ať to trošku vejškuje.

hue hue hue

Web

Re: V3-Ca 2

S ARV 261 to teda nebude veľká výhra, radšej 161.

Web

Re: V3-Ca 2

Nešiel by lepšie vo väčšej budke?

Web

Re: V3-Ca 2

161 shánět nebudu, 261 mám doma. Nebo bych k tomu dal ARE489, aby to zahrálo aspoň trošku výš big_smile

Nevím, jestli by byla lepší větší bedna. možná jo, možná ne, já to zkoušet nebudu.

hue hue hue

Web

(upravil Thales 8. 10. 2007 23:02)

Re: V3-Ca 2

Filipe ARV161 máš také doma .o))) A nehučelo to proto že si to přetlumil tím svetrem?