Jít do obsahu fóra

Nejsi přihlášen. Přihlas se nebo se zaregistruj.


Audioweb.cz » Reproduktory » Do auta: JBL GT5-10 alebo Boschmann z-3 10dvc

  Stránky: 1

RSS

Příspěvky [14]

Téma: Do auta: JBL GT5-10 alebo Boschmann z-3 10dvc

Ahojte, nejak čírou náhodou sa mi doma ocitli dva reprone no neviem čo s nimi. Nakoniec som sa rozhodoll, že jeden predám a na druhý urobím bedňu a hodím to do auta. Toť dilema. Obidva sú 10", boschmann je dvojcievka. Poradte prosím ktorý je lepší podľa vás, značka boschmann sa mi dostala prvý krát do rúk, tak neviem čo si o ňom myslieť. Je skoro raz tak ťažký ako JBL, ale má zas odosť makšiu membránu. Vďaka za rady.

1. Boschmann Z-3 10DVC            http://www.mce-elektro-akustik.de/mce/c … ;idart=203
2. JBL GT5-10                               http://static.highspeedbackbone.net/pdf … 20Data.pdf

Re: Do auta: JBL GT5-10 alebo Boschmann z-3 10dvc

Je na tomto fóre vôbec ešte niekto ?

Re: Do auta: JBL GT5-10 alebo Boschmann z-3 10dvc

Ahoj.Reproduktorům teda nerozumim, ale tipoval bych, že bys měl upřesnit co od něj očekáváš a pak mu změřit Ts parametry. Podle toho už by ti kluci asi poradili spíš smile

Re: Do auta: JBL GT5-10 alebo Boschmann z-3 10dvc

Ty já bych se vypdrdnul na měření a udělal bednu podle objemu jež má výrobce uvedené v datasheetu. Měl jsem JBL GT5-12 a hraje to v uzavřence hezky, v BR to byl docela hučák. Vzal bych to JBL má 4dB vyšší citlivost takže nebude nutno ho tak krmit aby hrál a mě lby jít i níž jelikož má Fs 30Hz oproti tomu boshmannu která má 38Hz. Je to jen nástřel od boku a oka, v simulaci to může vyjít jinak.

Re: Do auta: JBL GT5-10 alebo Boschmann z-3 10dvc

Madeindoma: No vidiš, já na ty odkazy ani nekoukal. Tak je to vysvětleno smile

Re: Do auta: JBL GT5-10 alebo Boschmann z-3 10dvc

Njn taky se mi často nechce smile

(upravil Thomas 8. 12. 2013 17:23)

Re: Do auta: JBL GT5-10 alebo Boschmann z-3 10dvc

Já ne že by se mi nechtělo, ale spíš tomu fakt nějak nerozumim, tak tu nebudu plácat nějaký hovadiny smile Sám se rád přiučim.  JEN - nepopletl si tam údaje o citlivosti? Přijde mi to naopak.

Jestli ta citlivost u JBL nebude ještě menší? Je tam 2,83V 1M. To sedí? To je to samé jako 1W 1M?

(upravil madeindoma 8. 12. 2013 21:12)

Re: Do auta: JBL GT5-10 alebo Boschmann z-3 10dvc

koukal jsem do datasheetu toho boshmannu né na stránky distributora http://www.bmaudio.com/images/parameter … -10DVC.pdf ono je zase pravda že tam nemaj jednotky tak si nakonec můžeš vybrat smile

Záleží při jakých podmínkách měřili ten boshmann. 2.83V / 8 ohm = 1W , 2.83V / 4 Ohm = 2W

Re: Do auta: JBL GT5-10 alebo Boschmann z-3 10dvc

madeindoma napsal:

Ty já bych se vypdrdnul na měření a udělal bednu podle objemu jež má výrobce uvedené v datasheetu. Měl jsem JBL GT5-12 a hraje to v uzavřence hezky, v BR to byl docela hučák. Vzal bych to JBL má 4dB vyšší citlivost takže nebude nutno ho tak krmit aby hrál a mě lby jít i níž jelikož má Fs 30Hz oproti tomu boshmannu která má 38Hz. Je to jen nástřel od boku a oka, v simulaci to může vyjít jinak.

mám doma taky ten jbl gt5 12,v jak velkých ozvučnicích si ho měl prosímtě a ladění ? podle udání výrobce, nebo si zkoušel něco jiného ?

díky wink

(upravil madeindoma 8. 12. 2013 22:32)

Re: Do auta: JBL GT5-10 alebo Boschmann z-3 10dvc

Ne měl jsem to podle výrobce okolo těch 50L a 34Hz BR, ale jak jsem říkal, až nepříjemně to hučelo jak je u BR zvykem a drnělo všechno v autě, poté jsem ho daroval bratrovi a ten ho nakoenc přestavěl do nový bedny cca 30L protože se mi to taky nelíbilo zvukově a jak jsem to slyšel pak hrát tak paráda, nehučí nebučí, auto se netřese, je to takový decentní dobře podbarvující bas.

Re: Do auta: JBL GT5-10 alebo Boschmann z-3 10dvc

No vida. Tak to bych postavil obě bedny, pak si vybral která se mi bude zdát lepší a tu druhou střelil. No ni? smile

Re: Do auta: JBL GT5-10 alebo Boschmann z-3 10dvc

jenom ohledně simulace,moc tomu ještě nerozumím

zkoušel jsem dát gt5 12 do winisd do uzavřenky o objemu 30l a 50 litrů

a v těch 50 litrech se mi to zdá lepší,jde o kapánek níž,a není tam takový...,jak to nazvat... "hrb"

jak se ty basy od sebe budou odlišovat ? nebude to v těch 50 litrech "nepřesný bas" ?

screen simulace zde: http://s8.postimg.cc/x4euyss1t/jbl.jpg

Re: Do auta: JBL GT5-10 alebo Boschmann z-3 10dvc

Diky hoši, ale nakoniec aj tak neviem ktorý vybrať. Stavať dve bedne a potom uvidiet to sa mi nechce. Ide mi skor oto aby to hralo pekne nizko žiadne hučiaky duniaky nato som alergicky, pekny makky bass. Ide mi skor o zvukovu kvalitu ako kvantitu v rámci možností týchto dvoch reproňov.

Re: Do auta: JBL GT5-10 alebo Boschmann z-3 10dvc

Podumaj nad alternatívou, že predáš oba a za utŕžené peniaze si kúpiš repro Focal ACCESS 25 A1 a ešte ti ostane nejaká korunka aj na MDF-ku a terminál. Šupneš ho do 25 litrovej uzavrenky a budeš maximálne spokojný s rýchlosťou a údernosťou basov. Je to ale na tebe...

Příspěvky [14]

  Stránky: 1

Audioweb.cz » Reproduktory » Do auta: JBL GT5-10 alebo Boschmann z-3 10dvc

Podobná témata


~±«|»¼½¾²³&@µΩπØ$£