Téma: lama mk2

ahoj páni
chcel by som postaviť zosik lama mk2, som ale dosť trotl, verím že my tu niekto pomôže
objednal som zatiaľ DPS
nie je tu niekde nejaká téma kde by sa dali vycucať užitočné info
( kde objednať súčiastky, aké trafo , aké chladiče atd.......)
má to byť projekt na dlhú zimu ktorá nás neminie tak zatiaľ len toľko

Re: lama mk2

všechny informace byly na http://opamp.wz.cz/lama2/lama.htm

(upravil kalio 25. 11. 2013 14:58)

Re: lama mk2

Zorg Ďakujem na stránke autora som samozrejme bol , napriek tomu nakoľko som úúplný amateéer by som pár nezodpovedaných otázok ešte mal.

Myslel som napr. tému tu na webe kde to niekdo staval ...

Re: lama mk2

Toto sú všetko všeobecné veci ktoré si vieš dohľadať.
Súčiastky zoženieš v rádioamatéroch, nie je tam nič exotické. Jediná vec ktorú nekúpiš hotovú je tá cievka, ale nemal by problém zriešiť si ju.
To aký transformátor použiť závisí od toho, čo budeš tým zosilňovačom kŕmiť, ďalšie info si vieš dohľadať v datasheete k samotnému LM3886. Pre 4ohm záťaž sa odporúča +-28V, pre 8ohm +-35V, čo je ale samozrejme DC hodnota, na to aby si si z toho vypočítal aké výstupné napätie má mať trafo si to predeľ odmocninou z dvoch. Výkon trafa opäť podľa záťaže a teda aj podľa výstupného výkonu ktorý od toho chceš. Transformátor by mal mať výkonovú rezervu, keď to bude toroid tak nemusí byť nejaká ohromná.
Chladič taký aby stačil. Opäť to závisí od výkonu čo by to malo mať a od toho kde to bude umiestnené.

Re: lama mk2

chlapi odporučte eshop kde to objednať
GME ?? EZK ?? diky

(upravil Hippo007 25. 11. 2013 16:33)

Re: lama mk2

Polovodiče z EZK.
Odpory, kondenzátory, svorkovnice - klidně z GME.

Re: lama mk2

Alebo ecom.cz - pasívne súčiastky a možno polovodiče.

Re: lama mk2

..a v Ecomu kondíky Nippon..

Web

Re: lama mk2

Otázka je, jestli a případně za kolik posílají na Slovensko. Ale jinak mohu taky doporučit

Web

Re: lama mk2

posielat si to na slovensko sa neoplati. treba to nakupit v SOS alebo v lokalnej predajni. nie kazda je dobre vybavena, bohuzial, ale napr pov. bystrica, trencin, piestany, BA su OK.  GME je aj na slovensku. da sa pouzit aj avelmak

Re: lama mk2

Nippon na Slovensku  http://www.jlelektronik.sk/index.php   , mám ich z tade tiež v LAME.

Re: lama mk2

Ďakujem všetkým za rady to obutt super info mam cestu do PB možno aj tento týždeň skúsim sa tam staviť

Re: lama mk2

Neviem či už máš aj JMka, myslím,že som si to odtial objednal aj keď som to v ponuke nenašiel, Janka mi to poslala. Vždy ma štvalo keď som nevedel všetko kúpiť na jednom mieste a je to tak aj doteraz.

(upravil kalio 2. 12. 2013 18:07)

Re: lama mk2

ahoj páni mal som chuť použiť chladiče čo dom dal neviem vkladať obrázky http://postimg.cc/image/668eez69d/   čo si o tom myslíte ich rozmer je 90x100xv 50 hrúbka mat. 6mm v strede, 4mm na krajoch
dali by sa použiť alebo mám zabudnúť

prišli aj dpsky zatiaľ som ich nevidel

dorazili aj LMka ale objednal som tie lm3886T aký je rozdiel oproti TF (myslím že som zachytil čosi o púzdre )

Re: lama mk2

LM3886TF majú izolované puzdro, T nie, bez izolačnej podložky teda budeš mať na chladiči -Vcc

Re: lama mk2

to znamená že bude potrebné použiť podložku no neviem ked som to v EZK objednával 3886 TF som v ponuke nenašiel

Re: lama mk2

pravdepodobne my odišiel starý zos.Pioneer a333 V bedniach som našiel zhorený bass reproduktor Videoton HA20/1018 nešťastie spôsobil človiečik pod 3 roky "pravdepodobne" pootočil potenciometer nadoraz čo bolo pravdepodobne kruté nebol som doma čo všetko sa mohlo porouchat???  po pripojení funkčnej sústavy taktiež jeden reprák nehrá a po pridaní volume na cca 4- ku reagujú nejaké prvky a vo vnútri je počuť cvakanie

Re: lama mk2

kalio: vypadá to na odstřelený vstup některého koncového stupně. Mám tu jednoho Pioneera vyšší řady, co dělal naprosto totéž - odfláknutá neinvertující
         polovina vstupního jednopouzdrového dvojfetu. U tohoto zesu naštěstí na vstupu žádný dvojfet není, ale z vlastní zkušenosti mohu říct, že bude s největší
         pravděpodobností odfláknutý IO IC101 či 201 /PA0016/ - obvod, který řídí předpětí a tím i klidový proud koncového stupně a má na starosti i ochranu 
         proti zkratu či přetížení. Jakmile se tam objeví nf signál, poškozený IO zřejmě otevře konec naplno, na výstup vylítne ss a zareagují ochrany. Celkem   
         chuťovka...

Web

Re: lama mk2

sinclair ďakujem za reakciu zosil je odvezený p.Grolmusovi na opravu, basák videoton som sa zatiaľ rozhodol nahradiť reprom Visaton WS 20E a to zo zjavných dôvodov a postupne sa my zbierajú potrebné súčiastky chcel by som lámou  trochu pohnúť počas sviatkov.

Re: lama mk2

Kdyby jsi chtel mam dve lamy na postribrenych deskach hotovy klidne k prodeji. Jen mi to doma lezi, postaveno na originalnich a kvalitnich soucastkach.