Téma: Terratec vs Tapco

http://www.tapcoworld.com/products/linkfw/index.html
cca. 5 242,- Kč

vs

http://audioen.terratec.net/modules.php … &sid=5
cca. 6 640,- Kč

Co je podla vas lepsie? (pytam sa len zo zaujimavosti, ktora znacka je asi lepsia, kedze uz mam Phase26USB).
PS. Mozem casom poskytnut fotky criev mojej zvukovky, ak by to niekoho zaujimalo (aj mna by zaujimalo, co poviete na jej creva).

Web

Re: Terratec vs Tapco

Já osobně bych považoval za lepší Tapco (a v Prodance ho maj o litra levnějc než píšeš)

(upravil Dj Way 4. 10. 2007 16:51)

Re: Terratec vs Tapco

To je FW ked si si nevsimol a cena je z prodance... Takze cena je v poriadku a aj tak je orientacna...

Web

Re: Terratec vs Tapco

toho terrateca mam (stejne jako opamp) a sme snim spokojeni smile specifikace si precist umis tak co vic ti rict smile tu druhou sem v ruce vzivote nedrzel.
pokud nepotrebujes externi zvukarnu koupil bych si esi @juli.

Re: Terratec vs Tapco

Dj Way: soráč nevšim, na ten odkaz jsem nekoukal, nějak jsem předpokládal že myslíš USB verzi. Jestli zrovna nepotřebuješ S/PDIF tak je myslím ta FW verze zbytečná. USB je o litr levnější a navíc k ní nepotřebuješ napájení - napájí se z USB. Já mám Link.USB a jsem 100% spokojenej...

Re: Terratec vs Tapco

No ani k tejto nepotrebujes externe napajanie, ak dobre citam v navode. A tato ma este nejake plusy: napr. ma 6 vystupov (v navode pise, ze predvolene pouziva 2-phones,monitor a 1-SPDIF, ale ze si mozes stiahnut firmware , ktory ked si napalis do zvukovky, tak mozes vyuzivat vsetkych 6 kanalov analogovo). Sorry ked som sa nevyjadril dost presne a vedecky,alebo ak su v mojom vyjadreni nejako zle vysvetlene fakty. Ak ano, tak v tom pripade sa ospravedlnujem a odporucam si pozriet datasheet na odkaze v mojom prispevku hore. Dakujem.

Web

Re: Terratec vs Tapco

Tak koukám že píšou "bus-powered" takže externí napájení nepotřebuješ. Ano má víc výstupů - otázkou je využiješ je? Jestli ne, je zbytečný kupovat FW...

(upravil galiyosha 6. 10. 2007 16:27)

Re: Terratec vs Tapco

Dj Way napsal:

Co je podla vas lepsie?

Neviem posúdiť, čo je lepšie, ale podľa špecifikačných hárkov by som tipoval, že TerraTec bude mať o triedu lepšie prevodníky. Ten TerraTec má v sebe, ak sa nemýlim, CS42426, Tapco má pravdepodobne niektorý z tých, čo majú udávaný dynamický rozsah 102/105 dB.

DJ Way napsal:

No ani k tejto nepotrebujes externe napajanie, ak dobre citam v navode.

Dobre čítaš, len pri FireWire kartách si treba uvedomiť, že napájanie je len v 6pinových FireWire konektoroch. Pokiaľ chceš kartu používať bez externého napájania, poslúži Ti len stolný počítač alebo notebook Apple. (Aj to nie vždy, lebo napájanie vo FireWire portoch ešte môže byť obmedzené tým, ako je napájaný samotný FireWire radič, a pokiaľ sa napríklad jedná o PCI kartu bez prídavného napájacieho konektoru, nemusí šťava poskytovaná FireWire portami naozaj náročným zariadeniam stačiť.)
Takmer všetky PC notebooky majú len 4pinové FireWire porty. CardBus/ExpressCard FireWire radič so 6pinovými portami nie je riešením, keďže napájanie do nich ide len v prípade pripojenia externého napájacieho adaptéra priamo do radiča. Ani CardBus, ani ExpressCard rozhranie totižto neposkytuje svojim kartám toľko šťavy, aby stačilo na napájanie FireWire zariadení.

DJ Way napsal:

v navode pise, ze predvolene pouziva 2-phones,monitor a 1-SPDIF, ale ze si mozes stiahnut firmware , ktory ked si napalis do zvukovky, tak mozes vyuzivat vsetkych 6 kanalov analogovo

Tu už zle čítaš. V návode píšu, že po zmene firmware môžeš do každého zo šiestich výstupov smerovať signál nezávisle. Nijaká zázračná zmena S/PDIF výstupu na analógový sa však nekoná, takže z tých 6 kanálov budú stále 2 digitálne a 2 na slúchadlovom výstupe.