Téma: zníženie vstupnej citlivosti zosilňovača zmenu spätnej väzby

mám tu postarší kenwood KA-770D, po pár opravných zásahoch to na moje použitie je vcelku dobrý stroj, akurát má jednu chybu - síce vysokú vstupnú citlivosť, až 150mV, v dnešnej dobe, kde kdejaký CD player má na výstupe 2V je to zbytočne moc http://redyuri.wheel.sk/do_sveta/electr … ervice.pdf .
Podľa rady Sinclaira som sa chcel vydať cestou zmeny spätnej väzby, hlavne si od toho sľubujem aj trochu lepší odstup od šumu. Len akosi som pohľadom do schémy http://redyuri.wheel.sk/do_sveta/electr … k_770D.png (čisto koncová časť) zistil, že to bude trochu ťažšie ako bežné 20log(R2/R1), nie je tu celková spätná väzba, ale len lokálne....
dáka rada ako na zníženie tej citlivosti? chcem sa vyhnúť odporovému deliču na vstupe.

Web

Re: zníženie vstupnej citlivosti zosilňovača zmenu spätnej väzby

R5 a R3 je co?

(upravil microlan 13. 11. 2013 8:19)

Re: zníženie vstupnej citlivosti zosilňovača zmenu spätnej väzby

NF asi nebude nízká frekvence, ale negativ fítbek

// jenže snížením zisku konce zase hrozí přebuzení předzesilovače, ten je asi schopen bez zkreslení přenést těch 150 mV a ne 2 volty

(upravil cestmir 13. 11. 2013 12:19)

Re: zníženie vstupnej citlivosti zosilňovača zmenu spätnej väzby

Pri linkových vstupoch sa zdajú byť v ceste len vypínateľné aktívne korekcie s operákom a jednotkovým ziskom, tam by problém nemal byť. Skôr naopak - ak zníži citlivosť konca o 20dB, bude problém s nedostatočným ziskom phono preampu.

edit: takže odovolávam, pozerám, že ten operák v korekciách má z nejakého dôvodu napájanie len +/- 6.2V... Je sice zaradený až za reg. hlasitosti, ale ak sa výrazne zníži citlivosť konca, veľa headroomu tam už fakt nezostane.

(upravil redyuri 13. 11. 2013 14:58)

Re: zníženie vstupnej citlivosti zosilňovača zmenu spätnej väzby

phono nepoužívam, naviac nie je problém celý phono preamp prepočítať, a korekcie pri tom napájaní tie 2V vydržia. ostatne netreba tú citlivosť znižovať až tak, len proste 150mV je priveľa

Web

(upravil microlan 13. 11. 2013 14:53)

Re: zníženie vstupnej citlivosti zosilňovača zmenu spätnej väzby

Jestli umím číst, tak je to 34,8k a 196R. Když je podělíš a vynásobíš 150mV dostaneš krásných 26 V na výstupu, podle mě teda, a asi i podle Hazys-e, navíc to vede do invertující větve diferáku a až za přepínačem repráků na výstup.

Re: zníženie vstupnej citlivosti zosilňovača zmenu spätnej väzby

hm, to by šlo. hodím si to na škopek a dám tam trimer, uvidíme kam sa dostanem

Web

(upravil microlan 13. 11. 2013 15:17)

Re: zníženie vstupnej citlivosti zosilňovača zmenu spätnej väzby

Na 500 mV dej místo 196 odpor 680 a je to.

// aha ty budeš měřit ten předzesilovač kolik vydrží a podle toho změníš zesílení

Re: zníženie vstupnej citlivosti zosilňovača zmenu spätnej väzby

no ono to aj musi ostat ako tak stabilne smile)

Web

(upravil redyuri 13. 11. 2013 18:21)

Re: zníženie vstupnej citlivosti zosilňovača zmenu spätnej väzby

inak pozerám, či by sa nedali upraviť napájania korekcií. teraz je tam odporový delič R24 3k9 2W a R64 1K2, čo odpovedá čosi nad 11V(rovnako v schéme), ale netuším, prečo je na tej istej lajne o kúsok ďalej pri operákoch napísané 6.2V..  a prečo tam japonec nedal odpor+zenerku

takže, neni tam v skutočnosti 1K2 odpor ale 11V zenerka, čo spolu s 3K9 odporom dáva max. prúd pre operák 10mA smile)
nie je problém tam teda dať 600R odpor a 14V zenerku, prebuditeľnosť bude do aleluja

Web