Téma: merač db

nemáte niekto na to schému ? stačí od 80 do 130 (može byť aj viac) dB
teoreticky by to šlo spraviť s mikrofónom,operákom a napr. NF milivoltmetrom ale to treba nastaviť podľa profi merača, ja skôr zháňam niečo bez nastavovania

Re: merač db

Chceš si postavit kalibrovanej měřič bez nastavení, to je úsměvný.

Re: merač db

V SOSku som videl asi pred rokom merač hluku BEHA UNITEST, stál dva litre bez dane. Mal som presne tento typ požičaný, meral do 120dB. Snažil som sa s ním a NF geberátorom odmerať charku bední, ale už viem že to je blbosť.

Web

Re: merač db

Co to má měřit? Maximální? průměrnou? V jakém pásmu?

Re: merač db

mne by to stačilo keby napríklad do reproduktoru pustím 50Hz a on mi ukáže napr. 90dB (hoci aj po matematickej úprave odčítaného čísla z multimetru) pásme od tých 30-40 hore, čím vyššie tým lepšie... prakticky ide iba o to že keby som sa niekedy cez weekend nudil tak by som to poskladal a zmeral "ako mi to tu hučí" ... stačí niečo jednoduché, s presnosťou aspoň tie 3-4dB
kurpelm, no to som si všimol tiež, bolo by to fajn ale je to mimo môj rozpočet smile keby idem merať profesionálne tak na ním určite budem uvažovať...

Re: merač db

S tým sa nedalo merať, reprobedne určite nie.

Web

Re: merač db

mne ide o akustický tlak... s kamošom sme tak minule polemizovali o tom, koľko môže moja delta "natlačiť" v aute... bolo by to asi jediné vyuťitie tohoto "ziariadenia" smile na meranie reprobední si časom zaobstarám mikrák a SW

Re: merač db

Akustický tlak to meralo, ale neviem akú frekvenčnú závislosť to malo. v tej dobe som mal moje bedne nedorobené, a s MBA810tkou zosilovačom som tlačil 105dB len taký fukot. Viac len keď som stiahol korekcie basov big_smile

Web

Re: merač db

big_smile ako si to mal zapojené ? neupneš mi niekam náčrtok alebo aspoň dve tri slová k zapojeniu smile
...trošku OT, pozerám že si z TN, ideš na elo sys ?

Re: merač db

Zapojený zosilovač? Katalógové zapojenie, vo filtrácii spolu skoro 5000uF(viem, zbytočné...), k tomu korekcie z kotúčáku. Jj, idem na elosys, samozrejme. Mohli by sme sa stretnúť, čo ty na to?

Web

Re: merač db

OT: poslem ti po bobiskovi tych 200 sk

Web

Re: merač db

Dobre, môže byť. Ty nejdeš na elosys?

Web

Re: merač db

ee.na invex

Web

Re: merač db

kdy je invex?

Web

Re: merač db

tusim 21-26 oktober...my ideme 25.

Web

Re: merač db

na invex idam aj ja, v piatok asi tj. 26