Re: HQ-testovacie nahrávky

Já to neberu jako hádání. Jestli antonio jo, nevím. Snažím se to aspoň trošku vysvětlit.
Poslouchat je lepší, to máš pravdu. smile

Web

(upravil be_em 5. 11. 2013 21:59)

Re: HQ-testovacie nahrávky

Ale jasne počujem rozdiel, až tak hluchý nie som smile hlavne na výškach a je to plochšie, niečo je viac v pozadí ale to sa sakra tak musím sústrediť že až. Snáď si nedomýšľam. Normálny človek to pri bežnom počúvaní na normálnej aparatúre nemá šancu postrehnúť. A myslím že keby ste mi nepovedali tak mi je to fuk :-/ .... Ale keď neporovnávam tak niektoré nahrávky ktoré ste tu hodili bolo radosť počúvať. Inak na tej stránke BaW ktorú som tu dal je toho ozaj dosť!

A čo poviete na demo nahrávky producentov zvukových samplov (napr. Native Instrument, East West a pod.) .. predsa 90% hudby už vzniká takto a je to snáď nahrané v najlepšej možnej kvalite ... hmmm?

Momentálne mám VLC player a WinAmp (Cakewalk Sonar k zvukovke som kdesi odprášil), sluchátka AKG K530, USB externá zvukovka Roland UA-4FX 24 bit, 96 kHz.

Re: HQ-testovacie nahrávky

I na normálních nehighendových bednách s dobře odladěnou výhybkou bys to slyšel. Konkrétně když takovou nahrávku posloucháš nahlas, tak je to nepoužitelný.

Web

(upravil Thomas 5. 11. 2013 22:14)

Re: HQ-testovacie nahrávky

Musim souhlasit. Taky extra rozdíl neslyšim, ale je to asi aparaturou. Nemám tu nic extra. Navíc né moc nahlas
Tady jeden super song od Satrianiho a exemplární příklad dojebané nahrávky z You tube :-/

http://www.youtube.com/watch?v=E3BKGqKlzuw

Zkoušel jsem to hledat v lepší kvalitě, ale nějak se mi to nepodařilo. Ale i toto doma lidé poslouchají a zvuk si pochvalují a druhému to ničí ušiska.

(upravil BlackRider 5. 11. 2013 22:37)

Re: HQ-testovacie nahrávky

Znám lidi*, co poslouchaj i v autě ripnutý věci z YT. big_smile

Na trubce se daj najít i zvukově """slušný""" nahrávky, ale je to tak na úrovní dobré 128 kbps empétrojky.

* nějak je za to neodsuzuju, každej má to SVÝ.

Web

(upravil Thomas 5. 11. 2013 23:06)

Re: HQ-testovacie nahrávky

Ale tak co. Když je to uspokojí? O to tu asi jde. Někteří z nás/vás tu jsme/jsou prostě tak zhýčkaný, že by je tohle neskutečně sralo. Tak kdo je na tom vlastně líp...?  smile
Musím říct, že ten limiter mi v restauraci při provozu vyhovuje, protože se to tak nějak sjednotí pro to lidské ucho a je slyšet "všechno" ve stejné hlasitiosti. Člověk nemusí chodit a furt to ztišovat nebo tomu přidávat.
Ale když si pak sednu sám, tak si nejradši pustím desku smile

Taky jsem si všiml - že to občas není až zas takovej průser.
Já to ucho zatím tak zhýčkaný nemám, takže mě to zatím nějak nevadí.

To já taky ne. Každej do mánie Audia nezabředl.
Co říkáš na ten odkaz JS? Dobrej paskvil co? Přitom tak super song.







Ty máš na to nějakej program nebo jen od ucha?

Re: HQ-testovacie nahrávky

To jo, je to hnus. Ale dynamika zůstala dobrá.

Web

(upravil Hazys 5. 11. 2013 23:10)

Re: HQ-testovacie nahrávky

No tak, nehádejte se... takhle to tu zamýšleno nebylo. Každej má jiný uši a já je mám zrovna dost vybíravý.
Antonio: Jen pro pořádek - nejprve jsem si to pustil (proklikal po několikasekundových úsecích), zhrozil se, a začal zkoumat obsah v audacity. Vždycky to pouštím první uším, a až pak očím, už jen z toho důvodu, že pro otevření v audacity bych musel kliknout asi 3x navíc smile

Ještě mě tak napadlo, nyní už do testovacích nahrávek, co tak Dire Straits - Private Investigations?

Spoiler

http://i41.tinypic.com/iqze2w.jpg
poslech ... audiOweb

... provokativně v mp3 :-P

Re: HQ-testovacie nahrávky

Taková tisíckrát ohraná klasika. A do HQ nahrávek se to dá klidně zařadit. smile

Web

Re: HQ-testovacie nahrávky

Tak tohle mě nikterak neuráží. Akorát to zase slyším jakoby v jinym prostoru. Mám doma DS pár desek takže je mám docela naposlouchaný. Deska zní prostě jinak smile

(upravil Zorg 6. 11. 2013 0:14)

Re: HQ-testovacie nahrávky

antonio napsal:

Upřesni.

antonio napsal:

BR: A že ty usuzuješ podle toho co vidíš v Audacity, zoomuješ a ještě jsi to neslyšel na bednách?

Antonio promiň, ale ten průjem byl slyšet i na notebookovejch integrovanejch reprácích. foobar odhalil DR6 s odřenýma ušima. Stačí? Je to prostě totálně ořezaná slitina, dobrá tak na otestování zesáku v limitaci...
První nahrávka nic moc anyway, DR8.5? To je prostě zatlučený. Zpěv zní taknějak rozplizle, uměle, hudba je taky umělá jestli to má bejt kytara, ty rify nevýrazný ač do toho hrabe. Ságo už jsem slyšel o dva řády lepší. Nějaký tleskání místo pořádně našláplejch bicích. Fakt promiň, pokud se ti to líbí ok, ale jako etalon bych to rozhodně nebral.
A jestli sis všim, mp3 jsem nebral vůbec v potaz, to je podružné.

Nebo nám tedy prosím prozraď, co tam máme slyšet za kvalitu, rádi se přiučíme smile
(Prosím neber jako útok, ale klidně zůstaň napruzenej tongue)

____________________________________________________________

Ještě mě napadlo:
Především: Down, all heads down!
a klidně i: You shall not pass!
(modří vědí lol)

Re: HQ-testovacie nahrávky

Když je dobrá nahrávka, (rozuměj neořezaný špičky, tzv. clipping) tak zkousnu i DR 8, ale to fakt musí stát za to.. big_smile

Ti Dire Straits, konkrétně stopa Private Invastigations, má DR 17 (mám to zkonvertovaný z origo CDDA) ale dle mého názoru to zvukově není extra špička i když je to ve zdejších zeměpisných šířkách léta používáno jako reference.

Lidi jen dostávaj, co si nechaj líbit. Dobré muziky je furt dostatek, chce to jen hledat.

Web

Re: HQ-testovacie nahrávky

Hazys napsal:

už jen z toho důvodu, že pro otevření v audacity bych musel kliknout asi 3x navíc

? Tomu nerozumím.


Zorg: Uděláme to jednodušeji, postni nějaké "etalony" v podobném duchu k porovnání, vokál + live koncert.

Re: HQ-testovacie nahrávky

Ta Tva prvni nahravka se mi libi, zvukove to neni vylozene pruser a hudebne taktez ne. Dynamiku to strouhlou ma, ale je to jeste poslouchatelny. Dobrej hudebni tip. smile

P.S. Nakrklej nejsem a snad ani nebudu. big_smile

Web

Re: HQ-testovacie nahrávky

antonio: něco by se našlo (časem) wink
black: rozveď ty Dire Straits "zvukově není nic moc", páč já se chytám pořídit nějaký CD, možná LP. Třeba z Witthersovy hajtky fakt uchcávám smile

Re: HQ-testovacie nahrávky

Zorg: Těžko se hledá, co?

(upravil Zorg 6. 11. 2013 14:21)

Re: HQ-testovacie nahrávky

Ale prdlajs.

Namátkou, starej Sting se mi líbí, Dianka Krallka, Rebečka Holub, naprosto špičkově po všech stránkách je Tina Turner atd. (samozřejmě, lze najít i zprasené věci, člověk si musí vybírat)
Živáky moc neposlouchám, ale myslím, že třeba Dream Theater z New Yorku by měl být slušnej. Na bicí (dynamicky) např. http://www.youtube.com/watch?v=I3XFbiF32D4 (doma mám mp3 verzi s DR15 myslím).

až přijdu z práce, tak ti něco naposlouchám.

(upravil BlackRider 6. 11. 2013 18:52)

Re: HQ-testovacie nahrávky

Jak moc starej Sting, Zorgu? Doporučuju CD The Soul Cages. Solidní zvuk a DR je takhle:

Spoiler

Sting - [The Soul Cages #06] Saint Agnes And The Burning Train  DR13
Sting - [The Soul Cages #09] When The Angels Fall                      DR15
Sting - [The Soul Cages #07] The Wild Wild Sea                           DR14
Sting - [The Soul Cages #01] Island of Souls                                DR14
Sting - [The Soul Cages #04] Jeremiah Blues (Part 1)                    DR14
Sting - [The Soul Cages #02] All This Time                                    DR14
Sting - [The Soul Cages #03] Mad About You                                 DR13
Sting - [The Soul Cages #08] The Soul Cages                                DR13

Stopu č. 5 jsem nekonvertoval... smile
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
K těm Dire Straits. Je to Supraphoňácký album (kat. č. 11 1039 2 311) , na linku je to 4. řádek (tab. Versions).
Na discogs píšou, že to u nás bylo vydáno 1988, ale konkrétně na tom cédu je copyright z roku 1990, tak nevím. big_smile
DR vypadá takto:

Spoiler

Dire Straits - [Money For Nothing #09] Private Investigations                      DR17
Dire Straits - [Money For Nothing #12] Brothers In Arms                            DR14
Dire Straits - [Money For Nothing #07] Where Do You Think You're Going     DR15
Dire Straits - [Money For Nothing #10] Telegraph Road (live, remix)            DR15
Dire Straits - [Money For Nothing #03] Portobello Belle (live)                       DR15
Dire Straits - [Money For Nothing #06] Romeo And Juliet                             DR14
Dire Straits - [Money For Nothing #11] Money For Nothing                           DR16
Dire Straits - [Money For Nothing #02] Down To The Waterline                    DR15
Dire Straits - [Money For Nothing #08] Walk of Life                                     DR12
Dire Straits - [Money For Nothing #05] Tunnel of Love                                 DR14
Dire Straits - [Money For Nothing #01] Sultans of Swing                              DR15
Dire Straits - [Money For Nothing #04] Twisting By The Pool (remix)             DR 16

Mimochodem, ta verze, co postuje o pár přizpěvků zpět Hazys má pouze DR13.
Ze Supraphon CD to vypadá následovně:
http://s12.postimg.cc/zc7zthz3h/Dire_Straits_Private_Investigations.jpg

EDIT pro antonia:

Na tom CD Money for nothing jsou 2 stopy live nahrávky a zní to fakt slušně. smile

Web

Re: HQ-testovacie nahrávky

Řádově 90. léta, starší neznám a novější mě pak zklamala, jak se to snažili hulit. Předpokládám všechny MFSL/UDCD nahrávky musej bejt masakrální. Časem seženu.
Třeba tohle musí bejt nářez: http://www.dr.loudness-war.info/details.php?id=3311

Už ho skoro neposlouchám, ale si pamatuju, jak jsem dorekonstruoval AKR153 a poprvý si to pustil v tom svým kutlochu, potmě (už ani nevím jestli už na Onkyo 595, asi jo, páč si myslím, že jsem to tahal digitálem a D/A až v tom revu) a jen sem s otevřenou pusou čučel, úplně plastickej Sting, chtělo se mi na něj šáhnout smile Tak barvitě, ano, nekecám smile Skoro to bylo lepší než první sex big_smile Ale od té doby mi ubyla imaginace, přibyla skepse, zhoršil se sluch a přecijen už mám něco naposlouchaný, tak už to neni tak romantický smile

(upravil BlackRider 6. 11. 2013 22:55)

Re: HQ-testovacie nahrávky

...chtělo se mi na něj šáhnout...
To zní úchylně.. big_smile

To musel být fajn zážitek.

Edit:
Ukázka smazána, chyba z mojí strany. big_smile

Web